Daniel Pemberton - King Arthur: Legend Of The Sword (2017)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Daniel Pemberton - King Arthur: Legend Of The Sword (2017)

#46 Post autor: Kaonashi » pn cze 19, 2017 14:53 pm

lis23 pisze:
ndz cze 18, 2017 19:32 pm
Cóż, Kinomaniak wychwala, zwłaszcza aktorstwo, więc raczej się wybiorę do kina.

https://www.youtube.com/watch?v=V91OUKbFmw8
Kiedyś lubiłem gościa oglądać, nawet subskrybowałem jego kanał, podobało mi się jego krytyczne spojrzenie na filmy. Ale od jakiegoś czasu wychwala prawie każdy film - nie wiem, może odkąd nie siedzi w TV potrzebuje lepsze źródło utrzymania. :]
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Radzimir
Asystent orkiestratora
Posty: 432
Rejestracja: czw cze 09, 2011 12:48 pm
Kontakt:

Re: Daniel Pemberton - King Arthur: Legend Of The Sword (2017)

#47 Post autor: Radzimir » sob cze 24, 2017 21:41 pm

W filmie ta muzyka podkręca adrenalinę i tworzy klimat - a wydawałoby się, że taka sklejka etnicznych elementów ze współczesnym bitem nie będzie pasować. Ale to nie jest typowy film fantasy, więc muzyka też musiała odbiegać od normy. To może być poważny kandydat do score'u roku.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Daniel Pemberton - King Arthur: Legend Of The Sword (2017)

#48 Post autor: lis23 » wt lip 11, 2017 21:03 pm

Ritchie ma kolejne problemy:

Przez casting do Aladdina przewijali się aktorzy pokroju Deva Patela czy Riza Ahmeda, jednak poszukiwania wciąż trwają. Taka sytuacja może być zarówno dobra jak i zła dla ostatecznego filmu...

Guy Ritchie, reżyser nadchodzącego Aladdina, oraz Disney rozpoczęli pierwsze castingi już w marcu. Scenariusz czytało podobno ponad 2000 aktorów, studio zatrudniło ekspertów z całego świata, żeby pomogli w procesie wyboru, a mimo to niedawno opóźniono kolejne etapy produkcji.

W lipcu miały rozpocząć się pierwsze zdjęcia. Ponad tydzień temu przekroczyliśmy wskazaną granicę. Zatrudnieni aktorzy wciąż pozostają pojedynczymi plotkami. Podobno kilkukrotnie znajdywano już odpowiednich ludzi, przeprowadzano pierwsze próby, które szybko okazywały się porażką.

Najwyraźniej największy problem Ritchiego leży w znalezieniu młodego aktora pierwszoplanowego o indyjskich korzeniach, który potrafiłby grać oraz śpiewać. Z pomocą przyszli kolejni eksperci. Tym razem Disney sprowadził specjalistów od musicali, Marca Platta i Chrisa Montana.

Jeżeli chodzi o aktorów, którzy do tej pory zostali wspomnieni jako część nowego Aladdina, rolę Jasmine może przejąć gwiazda Power Rangers Naomi Scott lub Tara Sutaria. Ciężko jednak wybrać Jasmine bez Aladdina. Chemia pomiędzy dwójką głównych bohaterów jest na tyle istotna, że oficjalne potwierdzenia nastąpią po zakończeniu castingu. Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się również, że WIll Smith zagra Genie, a rola Jafara również zajęta przez jakieś głośne, hollywoodzkie nazwisko.

Rozpoczęcie zdjęć do Aladdina przesunięto na sierpień.
http://www.pssite.com/news/57648/aladdi ... -roli.html
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Daniel Pemberton - King Arthur: Legend Of The Sword (2017)

#49 Post autor: Adam » wt lip 11, 2017 21:13 pm

chciałbyś być typem który ostro pociera złoty czajniczek i lata na dywanie na ekranie? przecież to obciach dla poważnego aktora... będą musieli komuś duuużo zapłącić albo wezmą jakiegoś no name'a :D w ogóle pomysły ekranizacji tych bajek to jest tak chory pomysł że masakra..
Ostatnio zmieniony wt lip 11, 2017 21:16 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23259
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Daniel Pemberton - King Arthur: Legend Of The Sword (2017)

#50 Post autor: Mystery » wt lip 11, 2017 21:16 pm

Zrobili by go w CGI :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Daniel Pemberton - King Arthur: Legend Of The Sword (2017)

#51 Post autor: Adam » wt lip 11, 2017 21:17 pm

spoko, najśmieszniejsza preprodukcja będzie do 7 krasnoludków, już nie mogę się doczekać tych newsów jacy aktorzy mają grać krasnoludki :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23259
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Daniel Pemberton - King Arthur: Legend Of The Sword (2017)

#52 Post autor: Mystery » wt lip 11, 2017 21:31 pm

Riz Ahmed by się spoko nadawał (The Night Of, Łotr) i wcale nie musiałem przesłuchiwać tysięcy aktorów :P choć nie wiem jak tam u niego ze śpiewaniem i tańcami ;)

hp_gof

Re: Daniel Pemberton - King Arthur: Legend Of The Sword (2017)

#53 Post autor: hp_gof » wt lip 11, 2017 22:07 pm

Do roli krasnoludków można zaprosić gości z Hobbita :P Do wyboru spośród trzynastu :D

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Daniel Pemberton - King Arthur: Legend Of The Sword (2017)

#54 Post autor: lis23 » sob lip 15, 2017 22:35 pm

Już mają Aladyna, więc Rithie może wchodzić na plan:
Oficjalnie ogłoszono, że Mena Massoud (Jack Ryan: Teoria Chaosu) zagra Aladyna, a Naomi Scott (Power Rangers) wcieli się w Dżasminę. Potwierdzono także Willa Smitha w roli Dżina.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Daniel Pemberton - King Arthur: Legend Of The Sword (2017)

#55 Post autor: Koper » wt sie 01, 2017 19:36 pm

Nie taki zły ten film jak się obawiałem (choć też nie taki dobry jakby mógł być), taka próba połączenia kina gangsterskiego o drobnych cwaniakach z LOTRem. Muza trochę mi przypominała Sherlocki momentami, pewnie jakby score był podpisany wiadomym nazwiskiem to lista postów w tym temacie nie skończyłaby się na 4 stronach, a muzyka brzmiałaby podobnie... :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

gingersnappy
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 31, 2017 08:51 am

Re: Daniel Pemberton - King Arthur: Legend Of The Sword (2017)

#56 Post autor: gingersnappy » czw sie 31, 2017 14:16 pm

Widzę, że opinie o Arturze i o soundtracku do niego jak na każdym forum są sprzeczne, ale swój mały apel kieruję do tych, którym się podobało. Powstała petycja w sprawie nakręcenia sequela którą można podpisać tutaj: https://www.change.org/p/warner-brother ... er-ratings. Jeśli ktoś zechce wesprzeć inicjatywę to w imieniu wszystkich fanów dziękuję :)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23259
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Daniel Pemberton - King Arthur: Legend Of The Sword (2017)

#57 Post autor: Mystery » czw sie 31, 2017 16:02 pm

Panie, to już prędzej sequel Valeriana powstanie :P

hp_gof

Re: Daniel Pemberton - King Arthur: Legend Of The Sword (2017)

#58 Post autor: hp_gof » czw sie 31, 2017 16:08 pm

Mystery pisze:Panie, to już prędzej sequel Valeriana powstanie :P
Mystery, jak Majkel przyjedzie kiedyś na FMF i Ty się w końcu też może w związku z tym pojawisz, to masz ode mnie piwo/wino/cokolwiek, tylko mi przypomnij 8) 8) 8)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Daniel Pemberton - King Arthur: Legend Of The Sword (2017)

#59 Post autor: lis23 » czw sie 31, 2017 16:11 pm

Filmu nie widziałem ale też znam opinie znajomych, że nie jest taki zły, trzeba go po prostu potraktować jak film Rithiego, a nie jako film o Królu Arturze.
A Ritchie może odbije się od dna po premierze "Aladyna", jeśli go nie zmaści i dołoży ciut swojego stylu. "Piękna i Bestia" miała pecha trafić na reżysera-rzemieślnika i jest tylko dobra a zarobiła kupę kasy, więc lepszy "Aladyn" ma szansę na sukces.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Daniel Pemberton - King Arthur: Legend Of The Sword (2017)

#60 Post autor: Jedi-Master » czw sie 31, 2017 16:38 pm

Film dobry podobał mi się i tak jak piszesz Lisie należy traktować go jako wersję Ritchiego, a nie pełnoprawny film o Arturze. Swoją drogą soundtrack bardzo mi przypadł do gustu jest inny, niekonwencjonalny, niesztampowy jednymi słowy bardzo oryginalny no i w filmie robi dużą robotę.

ODPOWIEDZ