Danny Elfman - Justice League (2017)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Danny Elfman - Justice League (2017)

#421 Post autor: Wawrzyniec » ndz lis 26, 2017 00:01 am

Są dwa podejścia w "Avengers" pojedynczy bohaterowie nie mają swoich tematów, ale jest jeden poteżny temat dla wszystkich. Zresztą akurat mimo mojej krytyki do tematów Marvela, tak akurat ten do Avengersów naprawdę Silvestriemu wyszedł.

Tutaj mamy inne podejście. Jak widać, chociaż może fajnie byłoby usłyszeć przynajmniej na napisach końcowych jakiś osobny temat dla całej grupy. Ale mówię, że można o czymś takim pomyśleć, ale nie trzeba.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Danny Elfman - Justice League (2017)

#422 Post autor: Gieferg » ndz lis 26, 2017 08:23 am

Przecie jest temat dla całej grupy :roll:
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Danny Elfman - Justice League (2017)

#423 Post autor: Mystery » ndz lis 26, 2017 12:28 pm

Ciężko tu mówić o temacie całej grupy, skoro ledwo co występuje w filmie. Z tego co mówi Elfman dopiero "A New Hope" jest tematem całej grupy, no i temat ten akurat mi się podoba, "Hero’s Theme" nawet nie pamiętam, czy był w filmie.
Tak jak napisał Wawrzyniec, właśnie w Avengers mieliśmy złoty środek z jednym tematem, który działał tak, że wiadomo było o co chodzi ( "Helicarrier", "Assemble", "I Got a Ride", "The Avengers"), temat dla każdej postaci nie był tam potrzebny i ścieżka działała dobrze. Tutaj chyba sam Elfman nie widział za bardzo co chce osiągnąć i wrzucił tu wszystko, zrobił temat dla grupy, dla Flasha (ciekawe czemu tu nie sięgnął po swój temat z 1990 :P ), wziął Supermana Williamsa, Wonder Woman Zimmera, swojego Batmana, tematyczny bajzel i o ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć użycie swojego tematu Batmana (Goldsmith w ST:V też się niczym nie przejmował i wrócił po prostu do swojego tematu, nie mówiąc o tym, że Batman Junkiego zasługiwał na pominięcie), to temat Supermana jest tu kompletnie z czapy i to kosztem tematu Zimmera, jak już bierzemy temat Wonder Woman z tego uniwersum, to bądźmy konsekwentni i weźmy też Supermana, a nie 40 letni temat z innego okresu, filmu i bohatera, cała ciężka praca Hansa nad reaktywacją tej postaci w MOS została, ot tak zaprzepaszczona.

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Danny Elfman - Justice League (2017)

#424 Post autor: Gieferg » ndz lis 26, 2017 14:32 pm

Goldsmith w ST:V też się niczym nie przejmował i wrócił po prostu do swojego tematu
Podobnie jak Poledouris w Robocopie 3. W jednym i drugim przypadku posunięcie wręcz oczywiste ( w przeciwieństwie do tego co teraz zrobił Elfman). Co ciekawe, obaj wrócili do serii, którą muzycznie zaszlachtował Rosenman.
Supermana jest tu kompletnie z czapy i to kosztem tematu Zimmera
Który i tak był cienki.
Elfman wziął z muzyki z poprzednich filmów DCEU wszystko co zasługiwało na uwagę. W związku z powyższym ma moje pełne poparcie :) Żałuję tylko, że z tematami Batmana i Supermana nie poszedł na całość zamiast się tak czaić.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Danny Elfman - Justice League (2017)

#425 Post autor: Ghostek » pn lis 27, 2017 12:20 pm

No to przyszedł czas na podsumowania...
http://www.filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=2535
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Danny Elfman - Justice League (2017)

#426 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 27, 2017 15:50 pm

Oho ho ho, wysoko. :shock:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Danny Elfman - Justice League (2017)

#427 Post autor: Gieferg » pn lis 27, 2017 23:19 pm

E tam wysoko, na Filmożercach będzie wyżej :mrgreen:
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Danny Elfman - Justice League (2017)

#428 Post autor: Adam » pn lis 27, 2017 23:23 pm

puścić fanbojom orkiestrę i potem takie tego efekty :P

DC jest zdominowane od wielu lat przez Junkie-XS-owe klony, to chłopaki jak usłyszą kawałek orkiestry po paru latach, to głupieją z zachwytu, nie ma co się dziwić :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Danny Elfman - Justice League (2017)

#429 Post autor: Ghostek » wt lis 28, 2017 00:21 am

Jakby chcieli byle kawałek na orkiestrę to zatrudniliby Briana Tylera :P
A że wpadł Elfman, to pokazał klasę i miejsce w szeregu każdemu leszczowi, co mu w głowie kino superhero. ;)
Obrazek

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Danny Elfman - Justice League (2017)

#430 Post autor: Jedi-Master » wt lis 28, 2017 08:04 am

CD już u mnie :D , nie mogło inaczej być. Sam soundtrack na 3 miejscu soundtracków superhero zaraz po Batman 1989 i Batman Returns.
Wracając do samego filmu liczę na wydanie blu-ray w stylu ultimate edition jak to miało miejsce w przypadku BvS, przy którym cały film dla mnie nabrał innego wydżwięku in plus oczywiście. Tu po cichu liczę na drugi krążek z oryginalna wersją Snydera, która była gotowa w 100 % i trwała około 3 h.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Danny Elfman - Justice League (2017)

#431 Post autor: Ghostek » wt lis 28, 2017 08:43 am

Jedi-Master pisze:
wt lis 28, 2017 08:04 am
liczę na wydanie blu-ray w stylu ultimate edition jak to miało miejsce w przypadku BvS, przy którym cały film dla mnie nabrał innego wydżwięku in plus oczywiście. Tu po cichu liczę na drugi krążek z oryginalna wersją Snydera, która była gotowa w 100 % i trwała około 3 h.
A gdzież ty takie bzdury wyczytał? :D
Fakt, że zdjęcia już były na finiszu, całość miała trwać ok 3h, ale do końca temu było daleko. Inaczej WB nie robiłoby pod siebie zatrudniając Whedona a już tym bardziej Elfmana. :)
Zadziwiające jak wyznawcy Snydera dorabiają sobie do tego filmu legendy. Gotowe filmy, soundtracki na prawie rok przed premierą... :D
Zaraz się okaże, że JL nakręcili przed BvS i był gotowy do kinowego rajdu, tylko chcieli najpierw grosze zarobić na BvS i WW :D

Swoją drogą decydenci WB musieliby naprawdę mieć wodę w głowie, żeby teraz brać ten nakręcony przez Snydera materiał i puszczać w postprodukcję - o angażu JXL nie wspominająć. Kolejne 150 mln w błoto, bo ten film kupią tysiące a nie miliony, jak kinową wersję. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Danny Elfman - Justice League (2017)

#432 Post autor: qnebra » wt lis 28, 2017 10:50 am

Do tego spora część materiału Snydera po prostu nie ma zrobionych efektów specjalnych. Wersji oryginalnej nie będzie, bo Warnerowi nie będzie się zgadzać bilans w Excelu.

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Danny Elfman - Justice League (2017)

#433 Post autor: Gieferg » wt lis 28, 2017 14:58 pm

Jedi-Master pisze:
wt lis 28, 2017 08:04 am
CD już u mnie :D , nie mogło inaczej być. Sam soundtrack na 3 miejscu soundtracków superhero zaraz po Batman 1989 i Batman Returns.
Na czwartym. Superman Williamsa jest na podium z tymi wyżej wymienionymi.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Danny Elfman - Justice League (2017)

#434 Post autor: Jedi-Master » wt lis 28, 2017 15:31 pm

Jak najbardziej Superman Williamsa też na podium jakby inaczej. Teraz trzeba pomyśleć nad 5 miejscem i mamy top 5 soundtracków superhero.

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Danny Elfman - Justice League (2017)

#435 Post autor: Gieferg » wt lis 28, 2017 15:34 pm

Z piątym mam już problem, ale chyba najczęściej wracam do TASM2 :mrgreen:
Jeszcze pierwszy Thor mi się podobał.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

ODPOWIEDZ