Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#91 Post autor: hp_gof » pn sie 21, 2017 10:03 am

Za tydzień będzie
Spoiler:
;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#92 Post autor: Radek » pn sie 21, 2017 10:35 am

Wojtek pisze:
ndz sie 20, 2017 23:17 pm
Twierdzenie o mistrzostwie Michaela - co najmniej kontrowersyjne :P
Jakby była mowa o Małpach to by się wszystko zgadzało :D


Bardzo interesujące te wasze rozmowy i można się dużo dowiedzieć. Daję łapkę w górę i czekam na więcej. Dyskusja o Dunkierce na pewno będzie ciekawa ze względu na wasze odmienne opinie :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#93 Post autor: Wawrzyniec » śr sie 23, 2017 11:07 am

Tomek Goska shot first :D
A na poważnie to jak zawsze udana Kantyna, przy czym wiem, że najlepsze drinki zostawiliście na drugą część. :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#94 Post autor: hp_gof » śr sie 23, 2017 11:17 am

Tak, tak, pojedynek gigantów w drugiej części :P Choć powinno się wprowadzić zasadę równego czasu antenowego, ekhm :P

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#95 Post autor: Ghostek » śr sie 23, 2017 12:08 pm

To nie debata prezydencka, by z zegarkiem w ręku wypowiadać się. :P
Poza tym swoje o Desplacie już ostatnio powiedziałeś, więc równowaga w przyrodzie musi być. :P
Obrazek

hp_gof

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#96 Post autor: hp_gof » śr sie 23, 2017 12:09 pm

Wiedziałem, że się do tego odniesiesz :D

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#97 Post autor: Ghostek » ndz sie 27, 2017 22:05 pm

I zgodnie z zapowiedzią, w ramach Muzycznej Kantyny FilmMusic.pl powracamy do rozmowy Tomka Goski i Pawła Stroińskiego na temat letnich blockbusterów. Tym razem więcej miejsca poświęcamy trzem superprodukcjom, których oprawy muzyczne są zarzewiem licznych dyskusji, a nawet sporów. Jakie to będą prace? Myślę, że grafika widniejąca na miniaturce filmu da małą podpowiedź co do jednego tytułu. ;)

Tradycyjnie też zachęcamy do aktywnego komentowania, ewentualnego zgłaszania sugestii o czym chcielibyście usłyszeć w Muzycznej Kantynie FilmMusic.pl :)


youtu.be/J7cv0amCsfA
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#98 Post autor: Adam » pn sie 28, 2017 09:26 am

o Marku Łachu i Brajanie :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#99 Post autor: lis23 » pn sie 28, 2017 10:26 am

Właśnie słucham sobie tych audycji o filmach i o muzyce z letnich przebojów (wyszło, że Paweł zbyt wielu filmów nie obejrzał ;) - swoją drogą, ja też, ale z innych powodów) i nie mogę się zgodzić z oceną Ghostka dotyczącej GofG vol 2: mówi On, że jest to film "odmierzony od linijki" ale moim zdaniem, gdyby miał takim być to Gunn nie dostałby tyle swobody twórczej. Może inaczej, gdyby o filmie decydował sam Marvel/Disney to nie byłby on aż tak odjechany, niemalże pojechany po bandzie, wiele rzeczy byłoby bardziej ugładzonych, ugrzecznionych, humor byłby bardziej stonowany, itp. Być może fabularnie film powiela pewne stereotypy ale już sama realizacja i podejście oraz piętno reżysera jest tu wyraźnie inne i wyczuwalne. Gdyby film reżyserował jakiś wyrobnik bez wizji i manieryzmu, zapewne wyglądałby on inaczej - jasne, pewne założenia byłyby zbieżne z tym, co widzimy na ekranie, ale nie byłoby tego autorskiego sznytu i nutki szaleństwa, które cechują film Jamesa Gunna.
Swoją drogą, wolę te filmy komiksowe robione w ramach jednolitej ale sprawdzonej formuły, niż filmy robione według formuły, która się nie sprawdza.
Tyle słyszałem o "Wonder Woman" i o jej sukcesie ale jakoś nie ciągnęło mnie do kina na jej film. Może dlatego, ze nie znam tej postaci z komiksów? (choć w 2014 r. również nie znałem Strażników Galaktyki) a może dlatego, że nie przekonał mnie jej występ w "Batman vs Superman"? W każdym bądź razie, nawet jeśli filmy MCU są wtórne to zależy mi na tych bohaterach, interesuje mnie ich los, to, co się z nimi stanie, a nie mogę tego samego powiedzieć o bohaterach DCU, co jest tym dziwniejsze, że od ok. 30 stu lat jestem fanem DC Komiks i postaci Mrocznego Rycerza, a komiksy Marvela czytywałem okazjonalnie, poza Spider Manem i X-Men.
Zaskakujące dla mnie jest też to, że gadający szop, prujący z broni palnej i jego kumpel, drzewo, wydają się bardziej realni i na miejscu, niż laska ubrana w amerykańską flagę i biegająca z tarczą i mieczem po okopach I WW - ok, Captain Ameryka jest podobną postacią, ale nie aż tak odrealnioną i nie na miejscu, jak Diana.
Podsumowując, Disney czy też Marvel dał na prawdę sporo wolności i swobody twórczej Jamesowi Gunnowi i na pewno nie krepował go tak, jak Fox, Sony czy Warner, przez co ten mógł pójść nawet w totalny przesadyzm i pokazać na ekranie to, czego tam nie powinno być (żywa planeta ojcem głównego bohatera?, skoki przez różne wymiary i efekty rodem z "Epoki Lodowcowej"?, itp.) i tak jak Ghostek mówi, że w muzyce Bytesa czuć "power i flow" (z czym się zgadzam, gdyż po takiej standardowej ilustracji do jedynki, tutaj słychać wyraźną różnicę i zmianę na plus) to to samo mogę powiedzieć o filmie Gunna.. Wydaje się, że póki co, Foxa i Warnera nie stać na nawet takie ryzyko artystyczne.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#100 Post autor: Ghostek » pn sie 28, 2017 11:05 am

Adam pisze:
pn sie 28, 2017 09:26 am
o Marku Łachu i Brajanie :D
Dawaj do Sdlc to pogadamy o tym. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#101 Post autor: Adam » pn sie 28, 2017 11:09 am

to musiałbym Marka zabrać co by się nie oddalał od filmówki ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#102 Post autor: Ghostek » pn sie 28, 2017 12:03 pm

Zgadajcie się i wpadajcie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#103 Post autor: Ghostek » ndz wrz 24, 2017 22:20 pm

Wrzesień, to już tradycyjnie na portalu FilmMusic.pl miesiąc poświęcony elektronice w muzyce filmowej. I to nie tylko tej elektroniki w wydaniu tetro - tak modnej ostatnimi czasy. W tym roku szczególnie mocno chcielibyśmy zaakcentować twórczość Jerry'ego Goldsmitha, który przecież z syntezatorami nie rozstawał się od lat 70. Będzie również sporo o współczesnych pracach, a wszystko to w rozmowie Tomka Goski z Maciejem Wawrzyńcem Olechem. Przypomnijmy, że audycje Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl symetrycznie pojawiają się zarówno na antenie Radia Podlasie, jak i na oficjalnym kanale YT portalu FilmMusic.pl



youtu.be/wNKnaTxZiSM
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#104 Post autor: Mystery » wt wrz 26, 2017 20:10 pm

Bardzo dobry odcinek, nie wiem czy dotychczas nie najlepszy :wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#105 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 30, 2017 10:26 am

Awww, dziękuję bardzo, wiele to dla mnie znaczy, naprawdę. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ