Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#1 Post autor: Ghostek » pt sty 13, 2017 18:04 pm

Długo nosiliśmy się z tym zamiarem. Wiele czasu poświęciliśmy na debatowanie o tym, w jakiej formie chcielibyśmy to zaprezentować, no i w końcu udało się sfinalizować całą sprawę. Nie jest to szczyt naszych marzeń, ale wierzymy, że kroczek po kroczku pracować będziemy nad ulepszeniem tego pierwszego polskiego podcastu internetowego poświęconego w całości muzyce filmowej… Głównie muzyce filmowej, bo przeznaczamy również sporo miejsca zarówno filmom, jak i ich twórcom – wszak ścieżki dźwiękowe niejako związane są z tymi kwestiami.

Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl - jak sama nazwa wskazuje, to takie nieformalne miejsce spotkań członków redakcji portalu FilmMusic.pl, gdzie w sposób swobodny i, co najważniejsze, obszerny, mogą się wypowiadać, dyskutować , a nawet spierać o najbardziej nurtujące kwestie związane z wybranym tematem. I nad jednym z takowych chcielibyśmy się pochylić już w premierowej audycji, którą wspólnie prowadzą Tomek Goska i Wojtek Wieczorek. Temat mógł być tylko jeden - Rogue One. Jeżeli więc nie straszne jest Wam spędzenie godziny czasu przy techniczno-fanbojskim "bełkocie" o gwiezdnowojennej tematyce, to zachęcamy do słuchania i komentowania.

Mamy nadzieję, że taka forma urozmaicania treści portalu FilmMusic.pl się przyjmie i w najbliższym czasie będziemy mogli raczyć Was większą ilością podobnych podcastów. Z góry przepraszamy również za jakość tego nagrania. Techniczne problemy zmusiły nas do „zrobienia” tego okrężną drogą. Mamy więc nadzieję, że następnym razem wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.
Ostatnio zmieniony śr sty 18, 2017 23:56 pm przez Ghostek, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Mefisto

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#2 Post autor: Mefisto » pt sty 13, 2017 18:15 pm

Wojtuś propsuje za swoje argumenty :)
natomiast na minus długość (45 minut to takie optimum przy tego typu rzeczach) i jednak za dużo uwagi poświęcone filmowi i opiniom o nim.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#3 Post autor: Ghostek » pt sty 13, 2017 18:31 pm

Jest i tak spoko z czasem. Nagranie trwało 1,5h :D
Ale fakt, że trochę przegadane. Następnym razem postaramy się zmieścić w 45-50 min.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#4 Post autor: lis23 » pt sty 13, 2017 22:19 pm

Na razie przesłuchałem kawałek ale nie zgodzę się z tym, że "Przebudzenie Mocy" nie daje nadziei dla uniwersum SW.
"Łotr 1" jest ok, ale mam z tym filmem pewien problem, gdyż brakuje tu ciekawych i zapadających w pamięć bohaterów, przez co nie ma się z kim utożsamić, a do tego pierwsza połowa filmu ma bardzo senną narrację i przeskakujemy tam z miejsca na miejsce, ale nic się tak na prawdę nie dzieje.
TFA ma tych bohaterów i są to SW pełną gębą - może i opiera się na kliszach, ale są to dobre klisze, czuć tam po prostu tę przygodę i chemię pomiędzy postaciami.
Oczywiście, nie wszystko się udało, gdyż film cierpi biedotę inscenizacyjną (czyli strach przed pokazywaniem czegoś większego, bardziej rozbudowanego, czegoś, co mogłoby powstać tylko w CGI a co nawiązywałoby swą formą i wyglądem do E I - III) i na praktycznie zupełny brak nowych pojazdów (mamy tylko śmigacz Rey, pojazd Ruchu Oporu, którym przylatuje Leia oraz zimowe/ śniezne pojazdy Najwyższego Porządku, które w ogóle wyleciały z filmu). Pod tym względem już sama Jedha kładzie lokacje z TFA na łopatki, a i nowe pojazdy się trafiają.
Mimo wszystko i pomimo widocznych wad, "Przebudzenie Mocy" zawiera jednak więcej SW w SW ;) i mam tylko nadzieje, że E VIII wyjdzie z cienia oryginalnej trylogii i z większą odwagą wprowadzi nowości, nie bojąc się o reakcje fanów (czytaj: ultra fanów) E IV - VI.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

hp_gof

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#5 Post autor: hp_gof » pt sty 13, 2017 22:40 pm

Tomek ma ładny, radiowy głos :) Jestem w trakcie słuchania.
PS. Ale Giacchino wymawia się z jednym "K" - Dżjakino, nie Dżjakkino :P

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#6 Post autor: qnebra » sob sty 14, 2017 15:21 pm

Zacna dyskusja panowie, nie przeszkadzał nawet ten godzinny czas trwania.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#7 Post autor: Wojteł » ndz sty 15, 2017 13:36 pm

Chciałbym dodać, że kiedy mówię, że "nie przeszkadzało mi to, bo postacie w TFA były aż zbyt wyraziste", mówiłem o tym, że główni bohaterowie R1 są dość nijacy, ale musiało wypaść przy edycji, bo się nawzajem zagłuszyliśmy :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#8 Post autor: Ghostek » ndz sty 15, 2017 13:47 pm

Trochę takich zlanych słów musiałem wywalić, a niektóre wypowiedzi dostosować tak, aby nie brzmiały jak wyrwane z kontekstu po edycji - innymi słowy reżimowska cenzura w opresyjnych strukturach portalowych ma się dobrze. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#9 Post autor: Wojteł » ndz sty 15, 2017 13:49 pm

Jak wyciąłeś siebie z tego fragmentu o temacie Chirruta, to moja intonacja wyszła na jeszcze bardziej zjebaną, niż zazwyczaj :mrgreen:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#10 Post autor: Ghostek » ndz sty 15, 2017 14:18 pm

Swoją drogą ciekawe jakby odebrali kompletnie nieprzemontowaną wersję, z tymi wszystkimi pląsami :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#11 Post autor: Wojteł » ndz sty 15, 2017 14:29 pm

Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#12 Post autor: Ghostek » ndz sty 15, 2017 14:36 pm

To lepsza już ta cenzura ;p
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#13 Post autor: Ghostek » śr sty 18, 2017 23:58 pm

Jakby co na forum działa już linkowanie z jutuba.
Więc dla tych, co nie słyszeli... ;)


youtu.be/fkDTAqwRpHc
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#14 Post autor: Adam » czw sty 19, 2017 10:55 am

Brajan ma tym roku 3 blockbustery, potencjalnie 4 choć wątpię w sukces kasowy XXX, więc o nim zrób program. tylko ciekawe z kim będziesz o nim gadał jak tu jego sami hejterzy :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#15 Post autor: Ghostek » czw sty 19, 2017 11:21 am

Jak napisze coś fajnego, to się i o tym powie. :) A jak nie, to...


youtu.be/9Q6M6WSboAA
Obrazek

ODPOWIEDZ