Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#46 Post autor: hp_gof » wt lut 21, 2017 22:53 pm

Tylko najpierw upewnijcie się czy knajpa otwarta :P
PS. To miała być Muzyczna Speluna FilmMusic.pl, a nie Adam & FilmMusic.pl albo Soundtracks.pl & FilmMusic.pl :D Aczkolwiek im więcej tego szitu uda się nagrać, tym lepiej. Niech krakusy trochę ruszą tyłki, bo się przyzwyczaili, że cały świat do nich przyjeżdża ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#47 Post autor: Kaonashi » wt lut 21, 2017 23:09 pm

hp_gof pisze: PS. To miała być Muzyczna Speluna FilmMusic.pl, a nie Adam & FilmMusic.pl albo Soundtracks.pl & FilmMusic.pl :D
No co, crossovery też są w modzie. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Asix
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 27, 2005 16:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#48 Post autor: Asix » czw lut 23, 2017 20:08 pm

hp_gof pisze:
pt sty 13, 2017 22:40 pm
Tomek ma ładny, radiowy głos :) Jestem w trakcie słuchania.
PS. Ale Giacchino wymawia się z jednym "K" - Dżjakino, nie Dżjakkino :P
Ładny to prawda, ale ma manierę, która mnie trochę drażni. Zjada końcówki. O co chodzi ? Podam na przykładzie : "muzyką filmową" a u Tomka to brzmi jak "muzyko filmowo". No a Paweł to już w ogóle "kluski w gębie" i głos jak tego okularnika z "Rejsu", który nie umiał być "jednocześnie twórcą i tworzywem" ;) Na szczęście to tylko kwestie techniczne. Merytoryka audycji to rekompensuje.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#49 Post autor: Ghostek » czw lut 23, 2017 20:12 pm

I prawda to. O wiele lepiej idzie mi kontrolowanie sposobu wypowiadania się, artykułowania, jak nagrywam się sam. W dyskusjach wychodzi ze mnie całe Podlasie i prostactwo. :D
Obrazek

hp_gof

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#50 Post autor: hp_gof » czw lut 23, 2017 20:25 pm

Już się boję jaki będzie werdykt w najbliższą niedzielę :P A przy okazji, o, przepraszam, Tomkowi już w trzeciej audycji udało się ograniczyć do minimum kończenie zdania tym swoim "nie?", może też dlatego, że nie dałem mu dojść za bardzo do głosu :P W każdym razie to nie jest takie proste iść na żywioł, jednocześnie wchodząc w interakcję z drugim rozmówcą i mówić w pełni poprawnie - stresik zżera i brakuje słów w gębie niestety :) Poza tym pamiętajmy, że jesteśmy tylko amatorami (przynajmniej mówię o sobie).

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#51 Post autor: Adam » czw lut 23, 2017 20:29 pm

hp_gof pisze:
czw lut 23, 2017 20:25 pm
Tomkowi już w trzeciej audycji udało się ograniczyć do minimum kończenie zdania tym swoim "nie?"
lepiej żeby kończył każde zdanie: "co nie kurwa?" :P
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#52 Post autor: hp_gof » czw lut 23, 2017 20:34 pm

Myślę, że w samym podkaście by to jeszcze przeszło, ale na antenie katolickiego radia niekoniecznie ;)
A generalnie to nie krytykuję Tomka, bo wszyscy jeszcze będziemy musieli się z tym nagrywaniem obyć; ja z kolei mam wrażenie, że często kończyłem zdanie: "tak?", a zaczynałem: "jeżeli chodzi o..." :D Więc to też jest z mojej strony do poprawienia. Ale myślę, że jak na pierwszy raz to całkiem przyzwoite nam te audycje wychodzą. Przede wszystkim jest to fajna zabawa.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#53 Post autor: Adam » czw lut 23, 2017 20:35 pm

"Aczkolwiek" musi być też 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#54 Post autor: Ghostek » czw lut 23, 2017 20:59 pm

Adam pisze:
czw lut 23, 2017 20:29 pm
lepiej żeby kończył każde zdanie: "co nie kurwa?" :P
Nawet nie wiem ile razy się gryzę w język przy takich nagraniach. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#55 Post autor: qnebra » pt lut 24, 2017 12:22 pm

Mój nauczyciel informatyki w technikum prowadzący tak zwany SYSOP (systemy operacyjne i sieci komputerowe) zawsze, ale to dosłownie zawsze kończył zdanie słowem "prawda".

Tak poza offtopem, to momentami ciężko mi było zrozumieć Pawła, czasem trzeba było domyśleć się z kontekstu o co chodzi.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#56 Post autor: Adam » pt lut 24, 2017 12:58 pm

:mrgreen:
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#57 Post autor: hp_gof » ndz lut 26, 2017 22:23 pm

Już za chwilę, już za moment... poznamy laureatów tegorocznych Oscarów. Choć większość z nas bez większego zastanowienia typuje La La Land w gronie faworytów obu muzycznych kategorii, to jednak pewien dreszczyk emocji pozostaje. A my, po raz kolejny w naszej Kantynie FilmMusic.pl powracamy do wszystkiego, co z Oscarami jest związane. W studiu (obok Tomka Goski) pojawił się Jarek Zawadzki, który szczegółowo przybliżył mechanizmy wyłaniania kandydatów do Oscarów i algorytm ich przyznawania. Brzmi skomplikowanie? Wcale tak nie jest! Zachęcamy więc do słuchania i komentowania.


youtu.be/sPHBZzFVozQ

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#58 Post autor: Ghostek » ndz kwie 09, 2017 15:26 pm

Powracamy z kolejną odsłoną Muzycznej Kantyny FilmMusic.pl – naszego redakcyjnego podcasta / audycji poświęconej muzyce filmowej. Przy okazji poruszania wątków oscarowych, w rozmowie Tomka Goski, Jarka Zawadzkiego i Pawła Stroińskiego, omówione zostały pewne zależności wpływające na sukces lub porażkę danego filmu. Wtedy też zrodził się pomysł porozmawiania na temat procesów powstawania muzyki filmowej – tak w ujęciu historycznym, jak i w czasach współczesnych. Zarejestrowaną wówczas rozmowę między Tomkiem a Pawłem, postanowiliśmy podzielić na dwie części. Pierwsza, którą publikujemy dzisiaj, rzuci światło na początki muzyki filmowej i charakterystykę pracy ówczesnych kompozytorów. Będzie to klarowny wstęp do omawiania współczesnych trendów. Zapraszamy więc do słuchania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach!


youtu.be/3FmmSy63xA8
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#59 Post autor: Ghostek » ndz kwie 23, 2017 13:41 pm

Do niedzielnego kotleta...


youtu.be/3qrMHKZKumc
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Muzyczna Kantyna FilmMusic.pl

#60 Post autor: qnebra » ndz kwie 23, 2017 14:11 pm

Biorę się za słuchanie, zasadniczo to chętnie bym chciał słyszeć waszą audycję w publicznej rozgłośni radiowej. Może być nawet gdzieś w godzinach nocnych.

ODPOWIEDZ