A Cure for Wellness (2017) - Benjamin Wallfisch (a niestety nie Hans Zimmer :( )

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: A Cure for Wellness (2017) - Benjamin Wallfisch (a niestety nie Hans Zimmer :( )

#31 Post autor: bladerunner22 » czw mar 02, 2017 12:32 pm

hp_gof pisze:
śr mar 01, 2017 21:25 pm
Obrazek
Tomek to już wiesz co go kręci :D
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: A Cure for Wellness (2017) - Benjamin Wallfisch (a niestety nie Hans Zimmer :( )

#32 Post autor: Ghostek » czw mar 02, 2017 12:37 pm

To, że 5 filmów w miesiącu obejrzę, to nie znaczy, że prawie w kinie mieszkam. :P
Poza tym pisanie recki zajmuje mi mniej niż połowa czasu poświęconego na poszczególny film. :P
Obrazek

hp_gof

Re: A Cure for Wellness (2017) - Benjamin Wallfisch (a niestety nie Hans Zimmer :( )

#33 Post autor: hp_gof » czw mar 02, 2017 12:44 pm

bladerunner22 pisze:
czw mar 02, 2017 12:32 pm
Tomek to już wiesz co go kręci :D
Żeby nie było wątpliwości: Tomek też mnie nie kręci :D

A te 10 filmów miesięcznie to nie jest jakiś wyczyn, kwestia wygospodarowania sobie czasu. Od kiedy założyłem Unlimited (czyli od 16 listopada) byłem już na 39 seansach. To są niecałe 4 miesiące.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: A Cure for Wellness (2017) - Benjamin Wallfisch (a niestety nie Hans Zimmer :( )

#34 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 04, 2017 00:45 am

P.S.

Plus dodam, że wspomniane przeze mnie Beelitz-Heilstätten, które posłużyło przy kręceniu A Cure For Wellness to także miejsce, gdzie zostały nakręcone teledyski Rammsteina do "Mein Herz Brennt":

https://www.youtube.com/watch?v=WXv31OmnKqQ

https://www.youtube.com/watch?v=qW5ZIKa9OuQ
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: A Cure for Wellness (2017) - Benjamin Wallfisch (a niestety nie Hans Zimmer :( )

#35 Post autor: Koper » ndz maja 28, 2017 12:41 pm

Wawrzyniec pisze:
śr mar 01, 2017 16:38 pm
Naprawdę podobał mi się najnowszy film Gore'a Verbinskiego. Taki dobry klasyczny horror ze świetnymi zdjęciami i scenografią. Tak jak na początku martwiłem się brakiem Hansa Zimmera, muszę przyznać, że Benjamin Wallfisch spisał się bardzo dobrze jako zastępca. Wiadomo muzyka mało oryginalna z inspiracją Komedy na czele, ale bardzo mi ta muzyka pasowała w filmie, a i poza nim daje mi dużo radości. Posiada parę ładnych smaczków ze świetnym walcem na czele. W sumie szkoda, że wielu użytkowników przez swoje uprzedzenia i RCPism (rasizm związany z osobami należącymi do RCP), nie chcą dać szansy ścieżce Wallfischa. Może oryginalność mała, ale to naprawdę dobry score to dobrego filmu.
Na razie w tym nowym roku, jedna z lepszych prac.
Praca Wallfischa w filmie działa ok, choć już tam można wyczuć niską oryginalność i pewien stylistyczny eklektyzm, niemniej swoje to robi i należy do plusów filmu, choć jednak większym atutem jest strona wizualna (często narzekam na CGI, ale tu kreatywnie wykorzystano możliwość łączenia w komputerze kilku planów). Najsłabszy niestety scenariusz, czy też może montaż (bo trudno mi powiedzieć czy niektóre dziury fabularne to efekt niedoróbek scenariusza czy wywalania scen na stole montażowym). Jak na Hollywood to dość odważnie bywa (nagość, jakieś wątki kazirodcze).
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: A Cure for Wellness (2017) - Benjamin Wallfisch (a niestety nie Hans Zimmer :( )

#36 Post autor: Wawrzyniec » śr maja 31, 2017 16:21 pm

Scenariusz oryginalnością nie grzeszy, nie wspominając że i długość filmu można byłoby trochę skrócić. Ale dla samej strony wizualnej warto ten film zobaczyć. Zdjęcia są piękne!

Co do muzycznego eklektyzmu, to chodzi Ci, że czasami jest klasycznie, czasem elektroniczne brzmienie się pojawi, czasem Komeda, czasem Zimmeer, czasem Newman itd.?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: A Cure for Wellness (2017) - Benjamin Wallfisch (a niestety nie Hans Zimmer :( )

#37 Post autor: Koper » śr maja 31, 2017 17:06 pm

dokładnie tak
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: A Cure for Wellness (2017) - Benjamin Wallfisch (a niestety nie Hans Zimmer :( )

#38 Post autor: Wawrzyniec » pt cze 09, 2017 18:12 pm

Z niewiarygodnego źródła wiem, że w utworze The Rite mamy cząstkę muzyki Hansa Zimmera, jaką zaczął komponować, zanim oddał projekt Wallfischowi.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: A Cure for Wellness (2017) - Benjamin Wallfisch (a niestety nie Hans Zimmer :( )

#39 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 07, 2020 20:07 pm

Niedawno miałem okazję być w jednej z lokalizacji gdzie kręcono A Cure For Wellness Gore'a Verbinskiego. Natrzaskałem mnóstwo zdjęć i przeglądając z myślą o publikacji na Facebooku i Instagramie, wróciłem do słuchania tej muzyki i naprawdę uważam, że to najlepszy soundtrack jaki Benjamin Wallfisch skomponował. Choć oczywiście dalej jestem ciekaw, jak brzmiałaby muzyka Hansa Zimmera do tego filmu, to uważam, że Wallfisch stworzył tutaj odpowiedni score. Aż nie wiem czy nie chciałbym mieć go na fizycznym wydaniu. Czy istnieje takie?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 944
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: A Cure for Wellness (2017) - Benjamin Wallfisch (a niestety nie Hans Zimmer :( )

#40 Post autor: dougan » pn wrz 07, 2020 20:20 pm

Milan wydawał na CD i winylach, nakład patrzę już zszedł.
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: A Cure for Wellness (2017) - Benjamin Wallfisch (a niestety nie Hans Zimmer :( )

#41 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 07, 2020 20:52 pm

Czyli pewnie teraz unikaty chodzą gdzieś po 100 dolarów minimum za sztukę. :( Szkoda, gdyż akurat ze wszystkich soundtracków Wallfischa, ten akurat chciałbym mieć w swojej kolekcji.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1152
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: A Cure for Wellness (2017) - Benjamin Wallfisch (a niestety nie Hans Zimmer :( )

#42 Post autor: galljaronim » pn wrz 07, 2020 23:04 pm

Wawrzyniec pisze:Czyli pewnie teraz unikaty chodzą gdzieś po 100 dolarów minimum za sztukę. :( Szkoda, gdyż akurat ze wszystkich soundtracków Wallfischa, ten akurat chciałbym mieć w swojej kolekcji.
Jeśli nie zależy Ci na nówce w folii, to mogę Ci ściągnąć za jakieś 75-80 zł. Stan bardzo dobry.
Natomiast jeżeli "Lekarstwo na życie" ma nie być konsumowane przez nikogo, to na allegro ten lek jest nowy i bez recepty w przyzwoitej cenie, refundowany przez NFZ:

https://allegro.pl/oferta/lekarstwo-na- ... e=facebook


Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: A Cure for Wellness (2017) - Benjamin Wallfisch (a niestety nie Hans Zimmer :( )

#43 Post autor: Wawrzyniec » śr wrz 09, 2020 14:22 pm

Nie, nie zależy mi koniecznie na nówce. Ale pewnie będę musiał więcej tytułów zebrać, aby się bardziej opłaciło z przesyłką. Z góry dziękuję za pomoc i pozostajemy w kwestiach konsultacyjnych w kontakcie. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ