Max Richter, Martin Phipps, Bear McCreary, Clint Mansell i inni - Black Mirror

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Max Richter, Martin Phipps, Bear McCreary, Clint Mansell i inni - Black Mirror

#1 Post autor: Templar » pt paź 28, 2016 03:36 am

Obrazek

Mystery już wspominał o tym w dziale filmowy, ale myślę, że warto założyć oddzielny temat, bo niektóre ścieżki całkiem dobre, no i za rok jeszcze kolejne 6 odcinków, bardzo możliwe, że z jeszcze innymi kompozytorami ;)

Co do serialu, jak ktoś nie zna to tak w skrócie - jest to wspaniała antologia science fiction licząca obecnie 13 odcinków, każdy jeden to zamknięta historia i żadne nie są ze sobą powiązane (no poza drobnymi easter eggami dla fanów ;)). Tak że jakby ktoś chciał się zapoznać to może zacząć oglądanie od dowolnego odcinka, ale na początek polecam zdecydowanie najlepszy, odcinek specjalny - White Christmas.

A dla tych co już znają - 3. sezon dalej trzyma wysoki poziom, przejęcie praw przez Netfliksa moim zdaniem wyszło na dobre, widać znacznie większy budżet, no i między innymi też w końcu muzyka stała się ważnym elementem produkcji. Ogólnie fajny pomysł z tym, że każdy odcinek miał innego kompozytora, no i mam nadzieję, że tak samo będzie w już dawno zapowiedzianym 4. sezonie za rok.

Najbardziej podobało mi się San Junipero (4. odcinek), bardzo nietypowy jak na ten serial, który zawsze pokazywał pesymistyczne wizje przyszłości, a tutaj na początku lata 80., zacząłem się zastanawiać czy na pewno Black Mirror odpaliłem :D No i oczywiście jak lata 80. to nie zabrakło dobrej muzyki, dostajemy tu sporo świetnych piosenek z tamtego okresu (w tym m.in. idealnie wykorzystane na samym końcu ""Heaven Is a Place on Earth", ma się wrażenie jakby Belinda Carlisle 30 lat temu stworzyła ten kawałek na potrzeby tego serialu :mrgreen:), a tego fajny elektroniczny retro-score od Clinta Mansella, czekam na wydanie tego, w szczególności jeden powtarzający się parę razy motyw siedzi mi w głowie, póki co to chyba ta ścieżka najbardziej mi się podobała :) No i ten odcinek jest jedynym w całym serialu, który ma happy end :P Moim zdaniem fajna odskocznia, do tego rewelacyjnie zrealizowana, muzyka i zdjęcia po prostu cudowne i w hierarchii stawiam "San Junipero" zaraz za "White Christmas".

Następny odcinek, który mi się bardzo podobał to 90-minutowe "Hated in the Nation", to już jest typowe "Czarne lustro" z ciężkim klimatem od samego początku, no i do tego mocna końcówka. Z tego to można było nawet zrobić świetny film kinowy, porusza bardzo aktualne problemy, przede wszystkim internetowy hejt, a dodatkowo też takie wątki jak ogólnoświatowe wymieranie pszczół i rządowa inwigilacja obywateli. No i niezła była też muzyka Martina Phippsa, bardzo klimatyczna ścieżka, składająca się głównie z takiej bardziej nowoczesnej elektroniki, niestety tego też jeszcze nie wydali, ale mam nadzieję, że niedługo to wypuszczą, Mansell już potwierdził że jego score wkrótce zostanie wydany, tak że pewnie będzie tak samo ze wszystkimi innymi. A póki co można na SoundCloudzie posłuchać świetnej, specjalnie stworzonej piosenki na potrzeby tego odcinka, w której mamy też próbkę muzyki Phippsa:

https://soundcloud.com/mannersmcdade/fa ... -alev-lenz

Kolejny mocny odcinek to "Men Against Fire", z którego już wydali muzykę Bena Salisbury'ego i Geoffa Barrowa:

Obrazek

1. Sleep (1:34)
2. Moving Out (1:20)
3. Roach Nest (8:40)
4. Setting the Eagle Free (1:57)
5. Nightmare (2:14)
6. Other Dreamers (1:08)
7. Smelling Reality (0:43)
8. Estate (4:07)
9. Escape (1:09)
10. Awakening (1:10)
11. Understanding (5:28)
12. See Everything (3:02)
13. Dream Reality (1:33)
14. Men Against Fire (4:19)

Tutaj można przesłuchać 3 utwory:

https://invada.bandcamp.com/album/black ... soundtrack

Tu podobnie mamy głównie elektroniczny score, ale jakoś za bardzo to mnie nie zachwycił, w obrazie ten score poza krótkimi fragmentami i końcówką to był jak dla mnie bardzo anonimowy, żadnych emocji nie wywoływał, ścieżka Phippsa zdecydowanie bardziej mi się podobała.


"Nosedive" - 1. odcinek tego sezonu, ciekawa wizja przyszłości, w której to popularność w social mediach decyduje o statusie i jakości życia. Z tego też już wydano muzykę Richtera:

Obrazek

1. On Reflection (7:14)
2. Dopamine 1 (0:50)
3. The Sorrows of Young Lacie (1:50)
4. Dopamine 2 (2:16)
5. The Journey, Not the Destination (4:36)
6. Nocturne (2:13)
7. The Consolations of Philosophy (5:36)

Całość można przesłuchać na YouTubie:

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 4cA03ab1xQ

Ładny score, ale moim zdaniem był potencjał na coś znacznie lepszego, bo w tym odcinku muzyka jest wysunięta w wielu scenach na pierwszy plan, czegoś lepszego brakowało mi w szczególności w scenie pokazującej końcówkę podróży głównej bohaterki, utwór "The Journey, Not the Destination", przyjemny, ale jak mówię ta scena miała potencjał na naprawdę jakiś genialny kawałek :P

"Playtest" i "Shut Up and Dance" - to także bardzo dobre odcinki, w szczególności ten drugi ze świetnym zwrotem akcji, ale muzyka zarówno McCreary'ego do pierwszego, jak i Alexa Heffesa do drugiego to nic ciekawego, obie ściezki praktycznie niezauważalne w obrazie, tak że nie będę tu się rozpisywał ;)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Max Richter, Martin Phipps, Bear McCreary, Clint Mansell i inni - Black Mirror

#2 Post autor: Mystery » pt paź 28, 2016 21:47 pm

Nic tylko podpisać się pod każdym zdaniem, w sumie tylko ostatni epizod pozostawił we mnie niedosyt, ranking odcinków z slashfilm:
http://www.slashfilm.com/black-mirror-episode-ranking/

Co do muzyki, to szkoda, że nie wydali po prostu jednego soundtracka z wszystkich epizodów, byłaby fajna składanka, bo z tych odcinków co nie wydano, jest materiał góra na singiel.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Max Richter, Martin Phipps, Bear McCreary, Clint Mansell i inni - Black Mirror

#3 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 29, 2016 16:29 pm

Zaraz, a gdzie mogę przesłuchać score Mansella? Został on wydany?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Max Richter, Martin Phipps, Bear McCreary, Clint Mansell i inni - Black Mirror

#4 Post autor: Templar » sob paź 29, 2016 16:53 pm

Wawrzyniec pisze:Zaraz, a gdzie mogę przesłuchać score Mansella? Został on wydany?
Jeszcze nie, na Twitterze napisał, że niedługo zostanie wydany.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Max Richter, Martin Phipps, Bear McCreary, Clint Mansell i inni - Black Mirror

#5 Post autor: Mystery » ndz paź 30, 2016 21:29 pm

Kolejny mocny odcinek to "Men Against Fire", z którego już wydali muzykę Bena Salisbury'ego i Geoffa Barrowa:
Spoiler:
Obadałem dziś ten score, jak na godzinny odcinek objętościowo spory i strasznie niewygodny, teraz już nawet nie kojarzę co tam grało, choć momenty z pulsującą elektroniką były niezłe.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Max Richter, Martin Phipps, Bear McCreary, Clint Mansell i inni - Black Mirror

#6 Post autor: Mystery » wt lis 22, 2016 10:57 am

Ukazał się score Phippsa:

Obrazek
1. Blue & Coulson (1:52)
2. The Sound of Hate (4:52)
3. Granular (2:07)
4. Not Safe House (2:03)
5. Fall Into Me – Alev Lenz (4:41)
6. Got Him (3:25)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Max Richter, Martin Phipps, Bear McCreary, Clint Mansell i inni - Black Mirror

#7 Post autor: Adam » wt lis 22, 2016 19:23 pm

sprawa ze scorem, sorry scorami, do tego serialu to jedno wielkie WTF :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Max Richter, Martin Phipps, Bear McCreary, Clint Mansell i inni - Black Mirror

#8 Post autor: Mystery » wt lis 22, 2016 21:42 pm

Score Mansella wyjdzie 2 grudnia:
Obrazek

1. San Junipero (80s-90s-00s-??s)
2. Faith, Hope, Fear & Falling In Love
3. Tick Tock (Clock Of My Heart)
4. Night Drive
5. Property Of Tucker Systems
6. In Sickness, In Health
7. Life Eternal
8. Waves Crashing On Distant Shores Of Time
9. Endless Summer
10. San Junipero (Saturday Night In the City Of The Dead)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Max Richter, Martin Phipps, Bear McCreary, Clint Mansell i inni - Black Mirror

#9 Post autor: Mystery » pt gru 02, 2016 09:38 am

Słuchajta jakie piękności:

"Waves Crashing On Distant Shores Of Time"
https://www.youtube.com/watch?v=rweA2N5g8fE

Ogólnie fajniutkie to "San Junipero", stonowane odprężające elektroniki, lepiej mi się słuchało od "High Rise".

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Max Richter, Martin Phipps, Bear McCreary, Clint Mansell i inni - Black Mirror

#10 Post autor: bladerunner22 » pt gru 02, 2016 10:00 am

najlepszy serial jaki widziałem
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Max Richter, Martin Phipps, Bear McCreary, Clint Mansell i inni - Black Mirror

#11 Post autor: Kaonashi » pt gru 02, 2016 11:15 am

Mystery pisze:Słuchajta jakie piękności:

"Waves Crashing On Distant Shores Of Time"
https://www.youtube.com/watch?v=rweA2N5g8fE
Dobre, dobre.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Max Richter, Martin Phipps, Bear McCreary, Clint Mansell i inni - Black Mirror

#12 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 02, 2016 19:43 pm

Mystery pisze:Słuchajta jakie piękności:

"Waves Crashing On Distant Shores Of Time"
https://www.youtube.com/watch?v=rweA2N5g8fE
Wow :shock: Mega utwór! Tylko dlaczego te soundtracki są tak dziwacznie wydawane? :? Chyba, że to taki zabieg, aby każdy kompozytor mógł się załapać na nominacje do Emmy. :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Max Richter, Martin Phipps, Bear McCreary, Clint Mansell i inni - Black Mirror

#13 Post autor: Mystery » sob gru 03, 2016 08:20 am

Tylko dlaczego te soundtracki są tak dziwacznie wydawane? :?
Dobrze że są, z poprzednich dwóch sezonów muzy chyba oficjalnie nie wydawano? A wydają tak, gdyż każdy odcinek to inni twórcy, inna historia i może każdy kompozytor chciał całą swoją muzę osobno, a 1 album z wszystkimi kompozytorami i wybraną selekcją był nie do pogodzenia. Z 3 sezonu została już tylko muzyka z odcinka Beara, ale jak już pisałem, nie wiem co by tam mogli wydać.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Max Richter, Martin Phipps, Bear McCreary, Clint Mansell i inni - Black Mirror

#14 Post autor: Koper » ndz gru 25, 2016 13:24 pm

Dlaczego jeden album byłby nie do pogodzenia? Z większości odcinków i tak nie ma nic nadzwyczajnego do wydania jeśli chodzi o oryginalne scory, a i z tych najlepszych muzycznie, obszerne suity byłyby satysfakcjonujące. Sam serial świetny, ale muzycznie to chyba tylko San Junipero i Fiftenn Million Merits zrobiło na mnie większe wrażenie. Coś tam pamiętam jeszcze z Men Against Fire, Hated in Nation, no i Nosedive, choć te słodkie pianinka Richtera były irytujące (ale celowo). Ogólnie muzycznie to szału ni ma, mimo że od trzeciego sezonu całkiem głośne nazwiska zaczęły się pojawiać.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Max Richter, Martin Phipps, Bear McCreary, Clint Mansell i inni - Black Mirror

#15 Post autor: Adam » pn sie 14, 2017 09:56 am

No i znalazłem mojego czwartego Mansella na półkę :)
Retrosynthy, czyli co Adam lubi najbardziej 8) Ambiencik i klimacik na całej płycie, której czas w tym przypadku na plus.

Obrazek

Lakeshore Records & Invada Records are thrilled to announce the release of Clint Mansell's incredible score to Black Mirror: Season 3 - Episode "San Junipero". BLACK MIRROR is a sci-fi anthology series that explores a twisted, high-tech near-future where humanity’s greatest innovations and darkest instincts collide. San Junipero takes place in a seaside town in 1987. A shy young woman and an outgoing party girl strike up a powerful bond that seems to defy the laws of space and time.

The score to San Junipero is a melancholic and nostalgic synth-orchestral ambience, which transcends the ‘80s setting of the show, interweaving forlorn strings, static-tinged electronica and beautifully washing orchestral pieces alike. Enticing and repeating melodies feature against a captivating backdrop of graceful strings, encapsulating the on-screen mood perfectly. Clint Mansell is well known for his previous work on PI, Requiem For A Dream, Moon, the 'Ivor Novello' Award nominated High Rise and The Fountain for which he received a Golden Globe Nomination for Best Original Score, alongside many more.

The package has been lovingly designed by legendary Brazilian artist Billy The Butcher, known for his art pieces and illustrations based on the contemporary Pop Art movement. His work has a strong vintage comic book and street art influence, whilst also making use of pop culture references in music, cinema, art and politics.


Tracklist:

1. San Junipero (80s-90s-00s-??S) 4:00
2. Faith, Hope, Fear & Falling in Love 2:46
3. Tick Tock (Clock of My Heart) 4:08
4. Night Drive 2:37
5. Property of Tucker Systems 2:10
6. In Sickness, In Health 2:20
7. Life Eternal 2:18
8. Waves Crashing on Distant Shores of Time 5:11
9. Endless Summer 2:37
10. San Junipero (Saturday Night in the City of the Dead) 4:35

Total time - 32:42
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ