Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#31 Post autor: Althazan » wt lis 08, 2016 06:53 am

hp_gof pisze:Najdziwniejsze jest to, że na brytyjskim amazonie CD nie ma, a na amerykańskim jest, i to bez dopisku: import, który przy importowanych płytach zawsze jest ;)
Bo to jest Silva America :P

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#32 Post autor: Adam » wt lis 08, 2016 19:54 pm

Music composed and conducted by Abel Korzeniowski
Orchestrations by Abel Korzeniowski
Featured musical soloists Gabrielle Lester, Nick Cooper and David Arch
Recorded and mixed by Geoff Foster
Edited by Stuart Morton
Album produced by Abel Korzeniowski
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#33 Post autor: hp_gof » wt lis 08, 2016 20:13 pm

A jest gdzieś digital booklet w necie?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#34 Post autor: Adam » wt lis 08, 2016 20:15 pm

recenzenci musieli dostać jak zawsze :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23260
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#35 Post autor: Mystery » śr lis 09, 2016 17:29 pm

Ładne, dobre Ablowe granie, mocny pierwszy track, ciekawe i wyróżniające się w repertuarze kompozytora "Revenge" i "Crossroads", muza płynie równie i gładko, toteż słucha się dobrze, ale na dłuższą metę te pół godziny to trochę taki autopilot, po upływie którego wiemy już wszystko, nic szczególnie wielkiego i nadzwyczajnego, mocna trójeczka, do poprawy po filmie, Penny zje te Zwierzęta na śniadanie.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#36 Post autor: Adam » śr lis 09, 2016 21:35 pm

Bo ten score to niestety lekki krok w tył. Nie dośc że mega krótki, to jeszcze odtwórczy i w zasadzie monotematyczny. Trzyma to spory poziom, oczywiście, ale to już nie ten kaliber co jego poprzednie prace.

Do Penny nawet nie ma co tego porównywać - tam był budżet, rozmach, skład, tematy... Grudzień blisko 8)
#FUCKVINYL


hp_gof

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#38 Post autor: hp_gof » pt lis 18, 2016 00:12 am

Film jest naprawdę dobry. Amy jest olśniewająca (oczy!) <3 Jake - bardzo przekonywujący. Dla amatorów cycków - cycki są i to już w pierwszej scenie, ale nie takie, jakich byście się spodziewali ;) Film jest zupełnie inny niż A Single Man, bardziej amerykański w znaczeniu: osadzony w realiach amerykańskich, ale jednocześnie jest wiele nawiązań do debiutu Forda - stylizacje, architektura nowoczesnego domu, muzyka ("A Solitary Woman"). Czuć w tym filmie głębię i refleksję nad współczesnym światem, m.in. światem celebrytów czy ludzi z wyższych kręgów.
Muzyka Abla wybrzmiewa przede wszystkim w dwóch scenach - pierwszej i ostatniej - pierwsza jest... zaskakująca, taki wielki mindfuck; ostatnia jest skromna, ale mocna emocjonalnie, naprawdę potrafi zmiażdżyć, duża w tym zasługa muzyki. Przez resztę filmu score wydawał się strasznie cicho zmiksowany (a może to wada nagłośnienia kina?). Fabuła z książkowej rzeczywistości to nie do końca moje klimaty, ale całość z Amy jest fantastyczna. Ogromne chapeau bas za teksty z mamusią :D Naprawdę polecam. Nie musi się wszystkim ten film podobać, ale to trzeba obejrzeć.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#39 Post autor: Adam » pt lis 18, 2016 11:19 am

od Southalla tylko 3,5/5 uuuu :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#40 Post autor: Wawrzyniec » sob lis 19, 2016 17:42 pm

Niestety u mnie w Niemczech film wychodzi dopiero 22 Grudnia, a więc muszę czekać :( A szkoda, gdyż naprawdę jest coś pociągającego, erotycznego w tym soundtracku. Czuję się jak w dawnych czasach Hollywoodu, pełnego glamour i atmosfery noir. Słuchając go czuję się jakbym stał nocą na balkonie willi położonej na wzgórzach Los Angeles. Spoglądam na światła miasta w oddali, popijając brandy. Nagle czuję zapach znajomych perfum, odwracam się i widzę Ją. Powoli podchodzi do mnie. Nic nie mówimy. Chwyta mnie gwałtownie i zatracam się w namiętnym uścisku i pocałunkach. Upuszczam brandy, która spada gdzieś w czeluście nocy. Przywiera mnie do barierki balkonu, tak że w każdej chwili mogę spaść, gdzie przed chwilą zniknął mój alkoholowy trunek. Namiętność i zagrożenie przeszywają moje ciało...

Oczywiście nie wiem, czy o tym film jest, ale mniej więcej taką dawkę erotyzmu, jak i zagrożenia, jak kobiece paznokcie wbite w męskie ciało, odczuwam słuchając ten score. I w sumie trochę dziwne, że jakoś nie cieszy się wielką popularnością i uznaniem? :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#41 Post autor: hp_gof » sob lis 19, 2016 17:50 pm

Z takimi odjechanymi wizjami mógłbyś być członkiem PiSu :mrgreen:
W filmie w ogóle nie ma erotyzmu, ten film łączy ze sobą elementy dramatu z thrillerem, przy czym przesłanie dotyczy samotności i relacji międzyludzkich, generalnie sfery emocjonalnej, a nie fizycznej. Jedynie sekwencja otwierająca dotyczy cielesności, ale ta cielesność nie odpowiada Twoim wyobrażeniom :mrgreen: Plus muzyka Abla wybrzmiewa porządnie w pierwszej i ostatniej scenie, a reszta w środku jest dość cicho zmiksowana, momentami mam wrażenie, że zbyt cicho. Ale już o tym mówiłem. Na pewno przejdę się niedługo drugi raz na ten film :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#42 Post autor: Adam » wt lis 22, 2016 07:20 am

CD wydali w digipacku 8)
#FUCKVINYL


Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#44 Post autor: Adam » pt lis 25, 2016 19:26 pm

LP : Silva Screen UK - 17.01.2017

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#45 Post autor: Wawrzyniec » sob lis 26, 2016 14:35 pm

Kolejny znajomy w Polsce, który był na "Nocturnal Animals" chwali sobie film, tak samo jak i muzykę Abla. I w swoim komentarzu pisze dosłownie, że jest w tej muzyce "seks". A więc może moja interpretacja bez obrazu, nie jest do końca taka zła? :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ