Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#46 Post autor: Marek Łach » ndz lis 27, 2016 14:15 pm

Zwierzątka są ładne, ale na tle ostatnich prac Abla moim zdaniem najmniej zajmujące. Sekwencja początkowa bardzo porusza, piękny i pobudzający intelektualnie kontrast audiowizualny. Ale potem, jest już "tylko" dobrze. Bardzo ładny kontrapunkt w retrospekcji rozstania głównej bohaterki z ex-mężem (statyczna scena dialogowa, ale nerwowe ostinata smyczków świetnie oddają wewnętrzne wzburzenie i niepokój). Ogólnie jednak przez większą część filmu muzyka nie ma jak gdyby co robić i historia mogłaby się bez niej obejść. Co zresztą Abel chyba wyczuł i pewnie przez to score jest stosunkowo krótki. Finał poniekąd wszystko to wynagradza, ale chyba nie będę do tego albumu (jako całości) wracał zbyt często.

Mefisto

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#47 Post autor: Mefisto » ndz lis 27, 2016 20:11 pm

jak wyżej.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#48 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 28, 2016 01:03 am

I oto kolejny przykład na potwierdzenie mojej tezy, że muzykę filmową należy oceniać w pełni także przez pryzmat filmu i jak w nim się sprawdza i na niego wpływa. I tak słuchając wyłącznie albumu Korzeniowskiego miałem zupełnie inne wyobrażenie o tym filmie, które z tego co czytam było błędne. Gdyż chyba "Nocturnal Animals" nie jest thrillerem erotycznym jakiego się spodziewałem. :?
A jakoś cały album tak mi ociekał erotyzmem, że najróżniejsze sceny rysowały mi się przed oczyma, łącznie z pomysłem na powieść. Dokładnie na własny thriller erotyczny, gdzie główny bohater jest agentem/menadżerem kompozytora muzyki filmowej w Los Angeles. I nawiązuje on gorący romans z kobietą, która okazuje się też być agentem/menadżerką innego kompozytora muzyki filmowej, ale o zupełnie innym stylu muzycznym. Zakazana miłość, pożądanie, zdrada, a wszystko to w tle neonów L.A. i wielkim hollywoodzkim biznesie. 8)

Cóż nawet jeżeli filmowo Abel z Fordem nie spełnią moich oczekiwań, to przynajmniej mnie zainspirowali. :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#49 Post autor: Adam » czw gru 01, 2016 09:02 am

od jutra u nas w Universalu za 4 dychy z polską okładką i w zwykłym pudełku :

Obrazek
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#50 Post autor: hp_gof » czw gru 01, 2016 09:05 am

:shock: Łojezu. :shock:
Weszła jakaś ustawa nakazująca wydawanie płyt rodzimych kompozytorów w języku ojczystym? :shock:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#51 Post autor: Adam » czw gru 01, 2016 09:06 am

Może Gliński zrobił nowe dekret pod stołem a Duda podpisał w niecałe 2 godziny znów :mrgreen: Dla mnie to ewidentne podpinanie się medialne na zasadzie "Polak odniósł sukces i to naszej Polski zasługa i damy polską okładkę żeby naród miał świadomość bo przecież to polski wielki film". To tak jak np o jakiejś zagranicznej aktorce piszą szumnie nagłówkami, że Polka odniosła sukces, a okazuje się że jej praprapra babcia była Polką i tyle ma z tą Polską wspólnego :mrgreen:

Ciekawe czy listę utworów też przetłumaczyli :mrgreen:
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#52 Post autor: hp_gof » czw gru 01, 2016 09:27 am

Na stronie empiku jest oryginalna tracklista: http://www.empik.com/zwierzeta-nocy-pl- ... 6,muzyka-p
Tak czy siak szeroko rozumiana polskość jest ostatnio bardzo modna, nawet w Lidlu wydali książeczki "Kuchnia Polska" i promują polskie produkty :D (notabene fajna, ładnie wydana książka, polecam)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#53 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 02, 2016 19:42 pm

"Zwierzęta Nocy" :) Szkoda, że tracklisty nie przetłumaczyli "Wayward Sisters" np. "Popieprzone Siory". "A Solitary Woman" jako "Baba bez chłopa". :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#54 Post autor: Adam » ndz gru 11, 2016 08:36 am

tyle dóbr 8)

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#55 Post autor: Adam » ndz gru 11, 2016 14:24 pm

Widziałem dziś pełno polskich sztuk w Saturnie po 35,99. Wydawca jest Magic Records. Książeczka jest gruba ma na oko z 10 stron. Nie ma żadnych szlaczków z naszą flaga. Wydanie w jewelu. Jedynie papier i kolory są takie mało wyraziste, druk jest taki matowy, tracklista po ang. Digipack Silvy ma znacznie lepsze kolory co widać choćby po samych fotach u Abla czy na Ebayu - są real foty. Ogólnie rozsądna alternatywa, nie oszpecona "zagraniczna płyta w polskiej cenie" z polską okładka i grzbietem No i w jewelu. Ja jednak poczekam na oryginał bo płyty Silvy kosztują grosze, a tutaj przeszkadza mi szarość/matowy druk i słabszej jakości papier.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#56 Post autor: Pawel P. » czw gru 22, 2016 22:25 pm

Dopiero wczoraj miałem szansę się z tym zapoznać. Przesłuchałem od razu sześć razy z rzędu. Bardzo stylowe, poodoba mi się http://muzyka.onet.pl/recenzje/abel-kor ... zja/z8xdhm

hp_gof

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#57 Post autor: hp_gof » czw gru 22, 2016 23:07 pm

Abel był szybszy i już to wcześniej dzisiaj wrzucił :P

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#58 Post autor: Adam » pt gru 23, 2016 22:01 pm

reckowałeś @Paweł wydanie polskie?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#59 Post autor: Pawel P. » ndz gru 25, 2016 09:38 am

Adam pisze:reckowałeś @Paweł wydanie polskie?
Takie otrzymałem. Trochę denerwujący jest polski tytuł na okładce i samej płycie, ale reszta jest już po angielsku.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski - Nocturnal Animals (2016)

#60 Post autor: Adam » ndz gru 25, 2016 10:35 am

a jak jest z papierem? bo przez opakowanie wyglądał na taki makulaturowy.. Rozważam zakup PL wydania, kosztem zachodniego w pięknym grubym digipaku, bo $ teraz jest zabójczy :evil:
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ