Mikołaj Trzaska - Wołyń (2016)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Mikołaj Trzaska - Wołyń (2016)

#1 Post autor: Adam » pn wrz 26, 2016 11:45 am

CD - digipack - Polskie Radio / FR Olesiejuk - 7.10.2016

Album "Mikołaj Trzaska. Muzyka z filmu Wołyń" to czwarty projekt muzyczny realizowany przez Mikołaja Trzaskę do filmu Wojciecha Smarzowskiego. Muzyka brzmi lirycznie i zarazem szorstko. Mikołaj Trzaska stawia na surowość i wyrazistość. Tam gdzie w obrazie pojawia się piękno i czystość, on sieje dźwiękiem chaos, a scenom rzezi nadaje charakter odrealnienia.

Obrazek

01. Marsz miłości ukrytej w ogniu (Marching Of Love Hidden In The Fire)
02. Kochankowie we mgle (In The Fog Of Love)
03. Pejzaż rozpaczy (Landscape Of Sorrow)
04. Żniwa czerwonych kwiatów (Harvest Of Red Flowers)
05. Płonące słońce, wschodzący księżyc (Burning Sun, Rising Moon)
06. W ramionach śpiącego rycerza (In Arms Of The Sleeping Knight)
07. Pole pamięci (Field Of Memory)
08. Ośmiornica Przemocy (Octopus Of Violence)
09. Śniąc o nieznanym potworze (Dreaming About Unknown Monster)
10. Miłość ukryta w ogniu (Love Hidden In The Fire)

Nie miałem z tym wydaniem nic wspólnego.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Mikołaj Trzaska - Wołyń (2016)

#2 Post autor: Koper » pn wrz 26, 2016 12:29 pm

Adam pisze:Nie miałem z tym wydaniem nic wspólnego.
czyli że może być dobra muza? :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Mikołaj Trzaska - Wołyń (2016)

#3 Post autor: Adam » pn wrz 26, 2016 12:36 pm

Napisałem tak żeby znów cały temat nie był tylko beką z okładki... :roll:

A ta płyta wygląda dziwnie bo przecież Trzaski u Smarzowskiego to zawsze było 5 minut, a do tego w tym filmie jest dużo kultorowych pieśni i "chłopskich" songów, więc może ta płyta to nie jest score, albo jest tam go ze dwa traki :P A jak sam score, to ok, ale kto zna klimat Trzaski, wie że do słuchania to jest ciężkie :) Nie interesuje mnie ani score ani film.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Mikołaj Trzaska - Wołyń (2016)

#4 Post autor: Mystery » pn wrz 26, 2016 13:02 pm

Nie interesuje mnie ani score ani film.
To po uj temat :P

Mefisto

Re: Mikołaj Trzaska - Wołyń (2016)

#5 Post autor: Mefisto » pn wrz 26, 2016 13:20 pm

Adam pisze:Napisałem tak żeby znów cały temat nie był tylko beką z okładki... :roll:
Ale beka z okładki jest i tak, bo wygląda jakby Mikołaj trzaskał muzykę z filmu :mrgreen: Długo musieli myśleć na takim rozplanowaniem, bo nawet po pijaku bym nie wpadł na takie dno.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Mikołaj Trzaska - Wołyń (2016)

#6 Post autor: qnebra » pn wrz 26, 2016 13:41 pm

Tylko A na Ę zmienić i byłoby git. Natomiast samym albumem oczywiście jestem zainteresowany z czystej ciekawości.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Mikołaj Trzaska - Wołyń (2016)

#7 Post autor: Kaonashi » pn wrz 26, 2016 14:19 pm

Ja też czekam na album. Ta próbka z jakiegoś koncerciku brzmiała całkiem ciekawie.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Mikołaj Trzaska - Wołyń (2016)

#8 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 26, 2016 14:50 pm

Mystery pisze:
Nie interesuje mnie ani score ani film.
To po uj temat :P
Chyba właśnie po to, aby można się było tutaj ponabijać z okładki, gdyż tak to rzeczywiście nie wiem, po jaki męski narząd rozrodczy Adam założył ten temat? Tym bardziej, że już w temacie o kinie polskim ustaliśmy, że w filmie jest może z 7 minut muzyki :?

Jedyne co mnie intryguje to jaki ma sens komponowanie takiej muzyki? Pytam z czysto praktycznych i finansowych pobudek. Skoro Smarzowski jest reżyserem, który operuje ciszą (i wódką), to po co wysilać się wydawać pieniądze na skład muzyczny, na cały proces nagrywania i wydawania, skoro i tak w ostateczności 90% tego materiału nie znajdzie się w filmie. Jaka tu logika? :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Mikołaj Trzaska - Wołyń (2016)

#9 Post autor: Adam » pn wrz 26, 2016 17:55 pm

Mógł wydać album na zasadzie bardziej conceptu? Mógł. Może w filmie jest mniej muzyki niż na cd, ale na cd zrobił dłuższe/rozszerzone wersje? Poczekamy to się okaże :P Ja wiem od kumpla który był na Lwach i widział film na premierze, że przez pierwsze 40 minut to są góralskie przyśpiewki, a scoru prawie nie ma. więc na płycie musi być albo rozbudowany, albo większość to songi, choć traklista na to nie wskazuje :P

a film mnie interesował bardzo, bo widziałem z przyjemnością wszystkie smarzowskie, ale tego odpuszczę gdy dowiedziałem się o tej dużej przemocy. nie jarają mnie latające flaki po ekranie..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Mikołaj Trzaska - Wołyń (2016)

#10 Post autor: Kaonashi » pn wrz 26, 2016 17:59 pm

Ale mi nie wiadomo problem. Jakby to miał być pierwszy album z "muzyką filmową", który wcale nie obrazuje "muzyki z filmu". :roll:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Mikołaj Trzaska - Wołyń (2016)

#11 Post autor: Adam » pn wrz 26, 2016 18:05 pm

wiesz, to nie RCP, więc po co zakładać :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Mikołaj Trzaska - Wołyń (2016)

#12 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 26, 2016 19:47 pm

Ale tu nie chodzi oto, po co zakładać temat, tylko po co ten cały nakład z nagrywaniem ścieżki dźwiękowej, która i tak nie znajdzie się w obrazie? I mówimy tutaj o Polsce, gdzie jednak w budżecie tym bardziej nie można tak szastać pieniędzmi. Zresztą chyba właśnie przy "Wołyniu" Smarzowski miał też jakieś problemu z uzbieraniem pieniędzy. Tym bardziej dla mnie jest nielogiczne wydawanie pieniędzy na nagranie, które w obrazie się nie znajdzie. Przecież nikt mi nie powie, że Trzaska i jego muzycy to za darmo nagrywali.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Mikołaj Trzaska - Wołyń (2016)

#13 Post autor: Koper » pn wrz 26, 2016 20:04 pm

Wawrzyniec pisze:Ale tu nie chodzi oto, po co zakładać temat, tylko po co ten cały nakład z nagrywaniem ścieżki dźwiękowej, która i tak nie znajdzie się w obrazie? I mówimy tutaj o Polsce, gdzie jednak w budżecie tym bardziej nie można tak szastać pieniędzmi. Zresztą chyba właśnie przy "Wołyniu" Smarzowski miał też jakieś problemu z uzbieraniem pieniędzy. Tym bardziej dla mnie jest nielogiczne wydawanie pieniędzy na nagranie, które w obrazie się nie znajdzie. Przecież nikt mi nie powie, że Trzaska i jego muzycy to za darmo nagrywali.
Po to:

https://www.youtube.com/watch?v=uPZj1p_smCA

:mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Mikołaj Trzaska - Wołyń (2016)

#14 Post autor: Kaonashi » wt wrz 27, 2016 14:11 pm

Wawrzyniec pisze:Ale tu nie chodzi oto, po co zakładać temat, tylko po co ten cały nakład z nagrywaniem ścieżki dźwiękowej, która i tak nie znajdzie się w obrazie? I mówimy tutaj o Polsce, gdzie jednak w budżecie tym bardziej nie można tak szastać pieniędzmi. Zresztą chyba właśnie przy "Wołyniu" Smarzowski miał też jakieś problemu z uzbieraniem pieniędzy. Tym bardziej dla mnie jest nielogiczne wydawanie pieniędzy na nagranie, które w obrazie się nie znajdzie. Przecież nikt mi nie powie, że Trzaska i jego muzycy to za darmo nagrywali.
Trzaska ma na koncie sporo albumów i jakoś nikt nie mial problemów, żeby je wydawać. Tym bardziej w tym przypadku, gdy mowimy o glośnym filmie.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Mikołaj Trzaska - Wołyń (2016)

#15 Post autor: qnebra » wt wrz 27, 2016 15:08 pm

Nie ma problemów bo ma swoje własne wydawnictwo Kilogram Records (wydało Pod Mocnym Aniołem i Róża), zaś tu widzę trochę większy kaliber bo Polskie Radio wydaje.

ODPOWIEDZ