Fantastic Beasts (seria) - James Newton Howard (2016/2018/2022)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Fantastic Beasts and Where to Find Them - James Newton-Howard (2016)

#46 Post autor: Kaonashi » wt lis 01, 2016 20:42 pm

Tyle że u Johna nie kończyło się "mickey-mousingowym pitu-pitu", a tutaj pewnie tak będzie. :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

hp_gof

Re: Fantastic Beasts and Where to Find Them - James Newton-Howard (2016)

#47 Post autor: hp_gof » wt lis 01, 2016 20:46 pm

Słaaaaaaaaaaaabe te Bestie się wydają... Ani zwiastuny mnie nie porywają, ani muzyka. A byłem wielkim fanbojem Pottera... Yates wszystko schrzanił i ja się dziwię, czemu decydenci z WB jeszcze go tam trzymają... Oby była klapa finansowa, to się może zastanowią...
Edit. Drugą część zaczną kręcić już niedługo, reżyseruje znowu lama... Jeszcze Deppa do tego wciągnęli...
http://www.filmweb.pl/news/Johnny+Depp+ ... era-120215

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Fantastic Beasts and Where to Find Them - James Newton-Howard (2016)

#48 Post autor: Mystery » czw lis 03, 2016 10:36 am

WaterTower wrzucił całą pierwszą płytę na yt
https://www.youtube.com/user/WaterTowerWB/videos

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Fantastic Beasts and Where to Find Them - James Newton-Howard (2016)

#49 Post autor: muaddib_dw » czw lis 03, 2016 11:22 am

Pozycja obowiązkowa do kupienia :!: Ciekawe jak prezentuje się muza z drugiej płyty wydania deluxe.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Fantastic Beasts and Where to Find Them - James Newton-Howard (2016)

#50 Post autor: Ghostek » czw lis 03, 2016 11:55 am

Zachwyt jest, choć bardzo umiarkowany.
Na pewno świetnie to się odnajdzie w filmie, ale na płycie męczy i dłuży się. Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby tu zrobienie wydania podstawowego o czasie trwania ok 45 minut, a dla hardkorów te deluxy. Zresztą ciekawe też co na tym drugim krążku się znalazło. Oby nie sam ilustracyjny smęt, bo wtedy traci sens kupowanie tego delikatesu.
Szkoda też że nie pracuje tu żaden mocarny temat, który od pierwszego odsłuchu przyprawiałby o uśmiech na twarzy - tak jak temat z Pottera, który otwiera score. No ale pewnie kolejne odsłuchy zaowocują większym poszanowaniem do tej pracy. Tak samo zresztą jak wycierka do kina...
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Fantastic Beasts and Where to Find Them - James Newton-Howard (2016)

#51 Post autor: lis23 » czw lis 03, 2016 12:17 pm

Jest lepiej niż w "Łowcy i Królowej Lodu"? Zaraz odsłucham i zobaczę, czy warto kupić.
Całości jeszcze nie ogarnąłem (słucham teraz składanki Barrego ;)) ale jest ok, choć brakuje trochę jakiegoś nośnego tematu, lecz klimacik i momenty są fajne.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fantastic Beasts and Where to Find Them - James Newton-Howard (2016)

#52 Post autor: Pawel P. » czw lis 03, 2016 21:31 pm

Bardzo przyjemnie mi się tego słucha :) Czuję niekiedy elementy magii, jakiej brakowało mi w Potterze od czasów Azkabanu (choć lubię Doyla i pewne fragmenty Desplatów), słyszę masę pomysłów i melodii, kilka rzeczy może i nieco mniej porywających, ale zapewne zyskają z kolejnymi razami. Nie jest to rzecz jasna Williams, by nie było, ale mam wrażenie, że będę do tej muzyki często wracał.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Fantastic Beasts and Where to Find Them - James Newton-Howard (2016)

#53 Post autor: lis23 » czw lis 03, 2016 21:50 pm

Muszę przyznać, że ten dwunastominutowy utwór jest niczego sobie, a i całość też jest całkiem ok, ale trzeba tego posłuchać na CD, a nie na YT ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fantastic Beasts and Where to Find Them - James Newton-Howard (2016)

#54 Post autor: Pawel P. » czw lis 03, 2016 21:58 pm

lis23 pisze:Muszę przyznać, że ten dwunastominutowy utwór jest niczego sobie, a i całość też jest całkiem ok, ale trzeba tego posłuchać na CD, a nie na YT ;)
Ja nawet zamierzam na 2 CD ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Fantastic Beasts and Where to Find Them - James Newton-Howard (2016)

#55 Post autor: Wawrzyniec » pt lis 04, 2016 00:57 am

Ja wiem, że dla profesjonalnych słuchaczy i koneserów muzyki filmowej, który każdy soundtrack dokładnie badają i analizują w laboratoriach, będąc ubranym w biały fartuch, może sprawiać przyjemność wyłapywanie tematów. Plus ja wiem, że w sumie sam film jest o łapaniu potworów, to możliwe, że JNH też zgrabnie i sprytnie poukrywał wiele tematów. I wiem, że takie podejście może się podobać, a ma w sobie nawet coś inteligentnego, czy zabawnego. Jednak ja jestem prostym słuchaczem muzykiem filmowej i wolę, kiedy pod względem wyrazistych tematów, mamy postawioną kawę na ławę i od razu je chwytam, czuję melodię, a po wizycie w kinie mogę sobie je zanucić. Niestety coraz rzadziej spotykam się z taką praktyką. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Fantastic Beasts and Where to Find Them - James Newton-Howard (2016)

#56 Post autor: Adam » ndz lis 06, 2016 12:22 pm

przecież tu się przez wiekszośc czasu nic nie dzieje poza pierwszym trakiem, ot taki uboższy klonik Czarownicy.. Natomiast ostatnia 1/3 płyty to prawdopodobnie najlepsza muzyka filmowa tego roku 8) :shock: JNH spartolił sprawę bo gdyby nie pierwsza połowa płyty to byłby geniusz, a tak jestem rozedrgany :P
#FUCKVINYL

Mefisto

Re: Fantastic Beasts and Where to Find Them - James Newton-Howard (2016)

#57 Post autor: Mefisto » ndz lis 06, 2016 15:42 pm

Bardzo przyjemna kompozycja - przy tej ilości materiału trochę smętów i nudy jest, zgadzam się, że mogli wydać krótszy album. Ale koniec końców solidny score z kilkoma wyrazistymi melodiami, naprawdę dobrze się go słuchało. Na plus nienachalne nawiązanie do Pottera. Jestem na tak.

hp_gof

Re: Fantastic Beasts and Where to Find Them - James Newton-Howard (2016)

#58 Post autor: hp_gof » ndz lis 06, 2016 16:00 pm

Pierwszy odsłuch - porażka, drugi - jest dużo lepiej, wyłapałem wszystkie temaciki, zaczynam się wczuwać w ten klimat. Seans na pewno wiele kwestii wyjaśni. Ale wciąż spodziewałem się czegoś lepszego ;) Ciekaw jestem jaką suitę JNH z tego skleci na trasę koncertową.
PS. No i bardzo wkurzają mnie te/łamane/i/strasznie/długie/tytuły/tracków... :roll:

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Fantastic Beasts and Where to Find Them - James Newton-Howard (2016)

#59 Post autor: qnebra » ndz lis 06, 2016 17:40 pm

Ciesz się/drogi/słuchaczu że/te utwory są połączone/w taki/dłuższy fragment/bo inaczej/byś miał/plankton.

hp_gof

Re: Fantastic Beasts and Where to Find Them - James Newton-Howard (2016)

#60 Post autor: hp_gof » ndz lis 06, 2016 17:56 pm

Nie mam pretensji do łączenia tracków, ale same nazwy mogłyby być krótsze ;)

ODPOWIEDZ