Alexandre Desplat - The Secret Life of Pets 1&2

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#31 Post autor: Adam » pt lip 01, 2016 18:03 pm

:mrgreen: HP, czekamy :P
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#32 Post autor: hp_gof » pt lip 01, 2016 18:09 pm

Nie czekaj, tylko słuchaj ;) Ja dopiero słucham po raz pierwszy, więc jeszcze sobie poczekasz :P

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#33 Post autor: Adam » pt lip 01, 2016 18:10 pm

aha, będziesz się wgryzał powoli, jak Wawrzyniec w każdą półszmirę od RCP? 8)

ja tam posłucham wieczorem, ale już widziałem że Olowi było żal kasy na flecistów bo sam gra na fletach wg bookletu :mrgreen:
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#34 Post autor: hp_gof » pt lip 01, 2016 18:17 pm

Nie powoli, tylko po prostu nie mam czasu, bo ktoś musi napisać relację z Transa jak najszybciej :P Ze słuchaniem Desplata tego za bardzo nie pogodzę :P To są dwie zbyt angażujące rzeczy :D

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#35 Post autor: Adam » pt lip 01, 2016 19:15 pm

Mefi jak zwykle się szaleju najadł :roll:

Fantastyczna praca, lekka, przyjemna, zwiewna, pastiszowa, z jajem. W chwili obecnej u mnie 3 miejsce w tym roku. W życiu bym się nie spodziewał po Desplacie takiego młodzieńczego funu w stylu lat 60. Czerpie garściami z Manciniego, Schifrina i jazzowo-bandowych klasyków ale jak to jest zrobione! Omg, obra maestra! W zasadzie nie ma tu jakiegoś b.słabego traka, wszystko jest wyrównane, dobre luzackie i radosne, a do tego wydane z głową - nie ma planktonu ani długich traków, a płyta nie trwa 78 minut tylko ledwo 51 (Njuman, ucz się chłopie!). Słucham już 3 raz pod rząd. Pierwszy track to w ogóle najbardziej radosna kompozycja od wielu wielu.. scorów, jaką słyszałem. Od wielu lat nie było tego typu muzyki w filmie animowanym. Niczego nowego nie odkrywa, ale jak już czerpać inspirację, to z czegoś czego dawno nie było i robić to dobrze.. Bajki nie obejrzę, ale płyta będzie zamówiona. Digipaczek będzie się pięknie prezentował obok Tree Of Life. 8) Wierzyłem w ten score jak usłyszałem klipy, wczesniej obawiałem sie kolejnych plumkań czy imitatorstwa Williamsa jednym tematem i trakiem w kółko (Guardiani). A tutaj co mamy? "Come on let's twist again like we did last summer, la la la" 8)

Tak powinny dziś być scorowane bajki, a nie jakiś Gjaczino walący w pierdyliardy dęciaków w pierdyliardowej orkiestrze z czego wynika tylko ściana dźwięku :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#36 Post autor: lis23 » pt lip 01, 2016 21:07 pm

Też właśnie słucham i jest ok. Momenty jazzowe najlepsze, ale poza tym jest lekki chaos. Na pewno jest to lepsza i bardziej słuchalna praca, niż "Dory' Newmana, z lepszą akcją i w ogóle, ale brak jej tego emocjonalnego pierwiastka i tematyki, którymi wygrywa u mnie "Zootopia" Giacchino. Niestety, ale poza stylistyką nie ma tu tematyki, ale jest fajnie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Mefisto

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#37 Post autor: Mefisto » sob lip 02, 2016 01:02 am

Adam pisze:Mefi jak zwykle się szaleju najadł :roll:
Olek nie w mojej stylistyce niestety, do czego powoli przekonywały mnie już klipy. :)
Njuman, ucz się chłopie!
que? która jego praca miała 78 minut?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#38 Post autor: Adam » sob lip 02, 2016 10:09 am

wystarczy że prawie każda ma po 50 traków :P :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#39 Post autor: Koper » sob lip 02, 2016 11:18 am

Czepiasz się, Newman stwierdził, że jak rekordu Morricone w ilości scorów do końca życia nie pobije, to chociaż wyprzedzi go w ilości pojedynczych tracków. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#40 Post autor: Ghostek » ndz lip 03, 2016 21:30 pm

No i po całości zdecydowanie lepsze aniżeli sample zapowiadały. Jest kolorowo, multistylistycznie, czuć przy tym spory fun. NA dłuższą metę oczywiście może zmęczyć ten festiwal melodii, ale posłuchać dla rozrywki... czemu nie? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#41 Post autor: Adam » śr lip 06, 2016 08:01 am

Obrazek

Obrazek
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#42 Post autor: hp_gof » śr lip 06, 2016 08:20 am

Dzięki za foty. Score jest świetny, na pewno kupię :) Rozsmakowałem się niesamowicie w tej muzyce! Po prostu słychać w niej każdy ruch, każdy gest, każdą scenę filmu, widzę ten film oczami wyobraźni :) Do tego mnóstwo zabawy, luzu, przygody. Olo po raz kolejny pokazuje, że jest mistrzem rytmu i doboru instrumentarium. Całość oczywiście nie jest tak świetna jak Strażnicy czy Lis, ale trzyma mocny, czwórkowy poziom. O dziwo jest kilka ukrytych tematów :mrgreen: Główny temat jest bardzo ciekawy i przede wszystkim plastyczny, pojawia się w naprawdę wielu kontekstach.
Marek, czekamy! 8)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#43 Post autor: Adam » śr lip 06, 2016 08:22 am

co Ty dupisz :P to najlepszy score do animacji od Smoka 1, i najlepsza animacja Ola 8)
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#44 Post autor: hp_gof » śr lip 06, 2016 09:02 am

Pozostaję przy swoim ;) Tym bardziej, że jeszcze nie widzieliśmy filmu, a Ty nawet nie zamierzasz go oglądać. Widocznie mamy nieco inne kryteria oceny.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#45 Post autor: Adam » śr lip 06, 2016 10:01 am

jest na płycie fajnie? :P jest 8) więc co mnie film obchodzi, skoro nie muszę już szukać ulubionego wytłumaczenia konserwatywnych fanbojów gatunku - "no ale w filmie jest lepiej, a to przecież najważniejsze" :P
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ