Alexandre Desplat - The Secret Life of Pets 1&2

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#16 Post autor: Koper » pt cze 17, 2016 17:19 pm

hp_gof pisze:Klipy!
https://www.amazon.com/gp/product/B01H3 ... 51%3C/a%3E

Trudno ocenić. Nie ma jakiegoś wyjątkowego pierwiastka wyjątkowości (jak w Panu Lisie), bo i film jest kolejną typową hollywoodzką animacją ;) Jest sporo ciekawych, skocznych rytmów (plus coś Olka w tym roku wzięło na jazz), w sumie chyba będzie sporo mickey-mousingu
No właśnie, pierwsze co mi się rzuciło w uszy to mickey-mousingowanie. Czyli może w filmie będzie przyjemnie, ale na płycie to tylko lisu się tym będzie ekscytował może (no i hp_gof, bo Desplat, wiadomo:P). Niby jakieś kolorwe to, sympatyczne brzmienia, ale coś mi to śmierdzi, że mickey-mousing zabije radość ze słuchania.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#17 Post autor: lis23 » pt cze 17, 2016 17:25 pm

Koper pisze:
hp_gof pisze:Klipy!
https://www.amazon.com/gp/product/B01H3 ... 51%3C/a%3E

Trudno ocenić. Nie ma jakiegoś wyjątkowego pierwiastka wyjątkowości (jak w Panu Lisie), bo i film jest kolejną typową hollywoodzką animacją ;) Jest sporo ciekawych, skocznych rytmów (plus coś Olka w tym roku wzięło na jazz), w sumie chyba będzie sporo mickey-mousingu
No właśnie, pierwsze co mi się rzuciło w uszy to mickey-mousingowanie. Czyli może w filmie będzie przyjemnie, ale na płycie to tylko lisu się tym będzie ekscytował może (no i hp_gof, bo Desplat, wiadomo:P). Niby jakieś kolorwe to, sympatyczne brzmienia, ale coś mi to śmierdzi, że mickey-mousing zabije radość ze słuchania.

Ja akurat nie lubię tego zabiegu w muzyce do animacji i nie tylko (mickey-mousing), ale i tak ilustracyjnością nikt nie przebije Randy'ego Newmana ;)
Jazzowe fragmenty są fajne i dla nich przesłucham ten album, ale reszta jest zbyt ilustracyjna, nie słychać tu, przynajmniej na razie, jakiegoś motywu przewodniego i brakuje tego funu, który jest u Giacchino.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#18 Post autor: hp_gof » pt cze 17, 2016 18:02 pm

Czuć niezobowiązującą zabawę i trochę akcji, plus jakieś tam romantyczne klimaty też są. Natomiast w porównaniu ze Strażnikami nie będzie chyba tego "emocjonalnego jądra" ani tak solidnej lejtmotywiki. Ale moim zdaniem fun jest i przyznam szczerze, że mnie to zaintrygowało :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#19 Post autor: Adam » sob cze 18, 2016 16:00 pm

ok, wytwórnia potwierdziła mi na moje pytanie, że cd będzie w digipacku. 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#20 Post autor: Wawrzyniec » sob cze 18, 2016 19:34 pm

Taaa, gdyby to Pereira, albo Jackman taki mickey-mousing odstawili, co zresztą czynią, to od razu byłby pojazd, a tutaj Desplat to od razu zachwyty i bijcie pokłony narody świata. :roll:

Brzmi to sympatycznie, ale też nie przepadam za takim mickey-mousingiem. Przy czym podczas FMFu za krytykę mickey-mousingu Pereira mnie "zgasił", że to jest muzyka z myślą o dzieciach, a nie mnie. (po tym mnie za tym przepraszał). Przy czym jednocześnie podczas tego samego FMFu Harry Gregson-Williams mówił, że on nie przepada za tego typu stylem ilustrowania animacji.

Tak też spokojnie, gdyż na razie po klipach, to podobne miałem odczucia po "Angry Birds".
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#21 Post autor: Adam » sob cze 18, 2016 19:53 pm

nie zgodze się, bo przesadzasz z porównaniami. jakoś nie psioczyłem na Ptaki Pereiry, bo to spoko muza funkcjonalna w swoim fachu. tu chodzi bardziej o to, że to plumkacz Desplat, który nie brzmi jak Desplat :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#22 Post autor: Wawrzyniec » sob cze 18, 2016 19:58 pm

Ale tutaj nie chodzi o to, że ktoś psioczył lub nie na Pereirę, tylko, że Pereira wali po kilka takich score'ów rocznie i całkowicie przepadają, że nawet ich recenzji się nie znajdzie, ani wątków na forum, ani osobnego tematu nawet Pereira nie ma.
Nie twierdzę, że "Secret Life of Pets" brzmi źle, ale w kwestii animacji to raczej nie ma tu żadnego WOW! Przynajmniej tak sądzę po klipach. I po prostu liczyłem, że Desplat pójdzie bardziej jak do normalnego filmu, a nie jak dziecinnych animacji z mickey-mousingiem.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#23 Post autor: Adam » sob cze 18, 2016 19:59 pm

heloł, żadne klipy Pereiry nie brzmiały tak jak te Desplata. :roll: i to pisze wcale nie die-hard-fan-Ola, ino raczej umiarkowany :P
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#24 Post autor: hp_gof » sob cze 18, 2016 20:36 pm

Jakby co, ja tylko napisałem, że klipy mnie zaintrygowały :D To Adam jako jedyny fapuje ;) A tak poza tym, to mnie nigdy mickey-mousing nie denerwował. No ale ja wyznaję prymat filmu nad słuchalnością :P Tak czy siak dużo funu w tych klipach jest, oczywiście w Olka stylu (słychać że to on) :D
Swoją drogą Pereira dostał jakąś robotę, bo na Transatlantyk jednak nie przyjeżdża, chociaż byłem ciekawy jego warsztatu o animacjach, bo wyglądał w Krakowie na pobudzonego, więc mogłoby wyjść coś interesującego. No ale może innym razem.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#25 Post autor: Mystery » śr cze 22, 2016 22:12 pm

Pierwszy track
https://soundcloud.com/backlotmusic/mee ... re-desplat

Brawurowe brzmienie, gorzej z treścią, ale i tak może się podobać :)

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#26 Post autor: hp_gof » śr cze 22, 2016 23:47 pm

Olek nieźle się bawi ;) Aczkolwiek to nie są do końca moje klimaty. Czekam na resztę.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#27 Post autor: Adam » ndz cze 26, 2016 21:11 pm

Desplaaa, czekamy. 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#28 Post autor: Mystery » pt lip 01, 2016 10:44 am

Ten temat przewodni brzmi podobnie do West Side Story :wink:
https://youtu.be/rzAhGI8_aNM?t=42
https://youtu.be/k19YZKdKI60?t=123

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#29 Post autor: hp_gof » pt lip 01, 2016 16:48 pm

Zwierzaki są już dostępne na wiadomym forum ;) Są też oczywiście na spotify :) Enjoy!

Mefisto

Re: Alexandre Desplat - Secret Life Of Pets (2016)

#30 Post autor: Mefisto » pt lip 01, 2016 17:18 pm

Przebojowe, ale jednocześnie strasznie nijakie, płaskie i... nudne w sumie. Jak na Olka, to strasznie słabo.

ODPOWIEDZ