Filmowe Uniwersum Marvela

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.

Najlepszy score Marvela.

Czas głosowania minął sob maja 07, 2016 22:26 pm

Iron Man - Ramin Djawadi
0
Brak głosów
Incredible Hulk - Craig Armstrong
3
9%
Iron Man 2 - John Debney
1
3%
Thor - Patrick Doyle
4
12%
Captain America: The First Avenger - Alan Silvestri
1
3%
Avengers - Alan Silvestri
0
Brak głosów
Iron Man 3 - Brian Tyler
7
21%
Thor: The Dark World - Brian Tyler
7
21%
Captain America: The Winter Soldier - Henry Jackman
3
9%
Guardians of the Galaxy - Tyler Bates
2
6%
Avengers: Age of Ultron - Brian Tyler, Danny Elfman
0
Brak głosów
Ant-Man - Christophe Beck
6
18%
 
Liczba głosów: 34

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Filmowe Uniwersum Marvela

#31 Post autor: Adam » ndz wrz 18, 2016 12:51 pm

może to ludzie Desplata robią teraz sabotaż tymi filmikami, bo Olek angażu nie dostał do jakiegoś Marvela? :mrgreen: to uczucie gdy słyszysz: "eee sorry mate, ale tu nam wystarczy jakiś zwykły Djawadi" :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Filmowe Uniwersum Marvela

#32 Post autor: Tomek » ndz wrz 18, 2016 15:09 pm

Mystery pisze:Czekam na kolejny filmik będący odpowiedzią na to video 8) A uwzięli się nagle wszyscy na tego Marvela :P
Bo to dziadostwo. Jak słyszę sformułowania "muzyczne uniwersum Marvela" to mnie pusty śmiech bierze. Pany, dajcie spokój. To sformułowania stworzone przez tamtejszych nieuleczalnych fanbojów, którzy wyobrazili sobie, że skoro jest kinowe uniwersum, to powinno być też muzyczne.
To nie uniwersum, to bałagan, łapanka dostępnych na hollywoodzkiej scenie lam kompozytorskich (przecież trzeba takimi sterować), totalna anonimowość i sprowadzenie roli muzyki do "najniższego wspólnego mianownika". Dobrym podsumowaniem tego sztucznego tworu jest niesamowita popularność tej ankiety.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Filmowe Uniwersum Marvela

#33 Post autor: Mystery » ndz wrz 18, 2016 16:04 pm

Uniwersum z tego żadne, ale poszczególnych prac dobrze mi się słucha, szczególnie ostatnio, tegoroczne Civil War to dobry score, Ant-Man był niezły, a Doktor i Thor 3 zapowiadają się ciekawie, a i ciekawym nowego Spider-Mana, być może od Giacchino w stylu Speed Racera, takie moje życzenie :wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Filmowe Uniwersum Marvela

#34 Post autor: Wawrzyniec » ndz wrz 18, 2016 20:17 pm

Mystery pisze:A uwzięli się nagle wszyscy na tego Marvela :P
Wiesz corocznie produkują po kilka blockbusterów, które zarabiają miliony, miliardy dolarów, a więc ludzie to oglądają, to nic dziwnego, że z tego zainteresowania powstają takie filmiki. Jedynie można ubolewać, że dopiero teraz szersza grupa (ale wciąż za mała) zaczyna dostrzegać, że muzycznie coś w tym wielkim Uniwersum nie gra.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Filmowe Uniwersum Marvela

#35 Post autor: Mystery » pn wrz 19, 2016 12:22 pm

Mystery pisze:Niezły materiał o muzyce z filmów Marvela, a raczej o jej słabostkach, choć co do wniosków to tutaj raczej nikomu nic nowego nie zdradzi :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=7vfqkvwW2fs
W nowym soundcast tracksounds polemizują z tym filmikiem i też mają sporo racji, nie wszystko jest tu takie czarno na białym, choć znów, nic nowego czego byśmy nie wiedzieli :wink:
https://s3.amazonaws.com/tracksounds/so ... reo_12.mp3

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Filmowe Uniwersum Marvela

#36 Post autor: Gieferg » pn paź 31, 2016 11:20 am

Marvel daje dupy brakiem kontynuacji motywów dla poszczególnych postaci.

Osobiście lubię score z pierwszego Thora, z pierwszego Iron Mana (chyba jedyne z MCU, którego sporo słuchałem poza filmem) i trzeciego Iron Mana (szczególnie kawałek z napisów końcowych). Poza tym chyba tylko motyw przewodni z Avengersów jako tako zapadał w pamięć, ale dupy nie urywał, no, jeszcze motyw Winter Soldiera.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Filmowe Uniwersum Marvela

#37 Post autor: lis23 » pn paź 31, 2016 11:54 am

Ze starszych filmów to tylko pierwszy "Captain America", drugi "Thor" i trzeci "Iron Man", a najlepszy jest "Doctor Strange". Jest jeszcze fajny temat w "Ant Manie".
Ostatnio zmieniony wt lis 01, 2016 13:00 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Filmowe Uniwersum Marvela

#38 Post autor: Mystery » pn paź 31, 2016 12:37 pm

Swoją listę dawałem na pierwszej stronie, ale w ten rok sporo namieszał i dwa pierwsze miejsca zajmują u mnie teraz Civil War i Doktor.

Awatar użytkownika
sznurek066
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 35
Rejestracja: śr sie 17, 2016 02:32 am

Re: Filmowe Uniwersum Marvela

#39 Post autor: sznurek066 » wt lis 01, 2016 20:23 pm

U mnie także doktor wskakuje na pierwsze miejsce ale to raczej z powodu słabej konkurencji niż jakości samego dzieła. Właściwie to podszedł mi motyw główny który nie dość że całkiem nieźle znajdował się w filmie to jeszcze wpadał w ucho. Z drugiej strony to dziwne że przy tak wielu filmach wybieram soundtrack którego dosłownie połowa brzmi jak typowy generic music.
No mógłbym tu jeszcze polemizować że soundtrack gotg jest lepszy bo ciężko żeby zbiór takich klasyków (które są dobrze wpasowane) wypadł słabo. Ale nie uważam że ocenianie soundtracku w którym większość muzyki to dawne hity ma sens, gdyż nie jest to dokonanie kompozytora i dodatkowo raczej nie można uznać tego za muzykę filmową.

ODPOWIEDZ