The Neon Demon - Cliff Martinez

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: The Neon Demon - Cliff Martinez

#61 Post autor: Koper » śr wrz 14, 2016 17:33 pm

DanielosVK pisze:Moim zdaniem Fanning, o dziwo, rzeczywiście wypadła ślicznie w ekranowych kreacjach.
Podejrzewam, że każda z dziewczyn z drugiego planu wypadłaby jeszcze ładniej :P
DanielosVK pisze:Problem polegał na tym, że zupełnie brak jej było aktorskiej charyzmy, przez co w całą jej postać ciężko było uwierzyć, szczególnie w tę błyskawiczną przemianę.
No, to było słabe. Pół filmu mina biednej myszki, a potem nagle "spier... gościu, teraz jestem wielka modelka" (ale mimo super kariery i tak nie mam nawet 100$ dla gościa z motelu) ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: The Neon Demon - Cliff Martinez

#62 Post autor: Tomek » śr wrz 14, 2016 21:39 pm

DanielosVK pisze:Co do muzyki, myślę, że max za film jest w miarę uzasadniony. Nie zawsze błyszczy ona na ekranie w taki sposób, że zwracamy na nią uwagę. Ale myślę, że gdyby przeanalizować scena po scenie, jaki by ten film był, gdyby jej nie było - to rzeczywiście różnica byłaby diametralna. Ten atmosferyczny ambient kreuje ze zdjęciami tutaj 90% atmosfery (bo cóż innego miało to robić, gdy scenariusz prosty jak budowa cepa, a aktorzy jacyś tacy mdli?), a kiedy trzeba muzyka podpowiada nam, co w zasadzie chciał osiągnąć Refn tam, gdzie po samych zabiegach reżyserskich ciężko było odgadnąć, czy to na jaja, czy na serio... :P Muzyka nie jest tak głęboko zakorzeniona w symbolikę filmu, jak to było w "Only God Forgives", ale i film tutaj stawiał inne wymagania pod tym względem i myślę, że Martinez jako dźwiękowy ilustrator trafił w dziesiątkę.
Jeżeli ta muzyka za rolę w filmie nie miałaby dostać maxa, to co miałoby ją dostać? ;-) Ja tam po dziś dzień jestem zachwycony sferą audio-wizualną nowego Refna. Na dzień dzisiejszy score to ścisła czołówka tego roku z pewnością. Ciekawe czy Refn w kolejnym filmie przebije to co pokazał w TND (i czy w ogóle to się da) pod względem wizualnej ekstrawagancji, czy jednak jego twórczość skręci w innym kierunku (tak coś mi się zdaje)? No, ale niech tylko nie porzuca Martineza :)
Obrazek

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: The Neon Demon - Cliff Martinez

#63 Post autor: DanielosVK » śr wrz 14, 2016 21:56 pm

No właśnie. TND to najbardziej imponująca oprawa muzyczna filmu AD2016 i wątpię, by ktokolwiek to jeszcze zmienił.

Co do filmu to rzeczywiście audiowizualnie jest to geniusz, przy czym OGF podobał mi się chyba bardziej. W zasadzie poziom jest bardzo podobny, więc to chyba zależy od gustu. Neon Demon jest bardziej pstrokaty, bardziej kolorowy, w OGF dobór kolorów był węższy, ale bardziej chyba istotny. Ogólnie uważam, że OGF > TND, w zasadzie pod każdym względem. Może tylko humor w Neon Demon przemawia w tym pojedynku na jego korzyść - fajna przeciwwaga dla trochę przesadzonego napuszenia poprzedniego Refna. :)

Martinez miał wielkie szczęście, że trafił na Refna, a i Duńczykowi bardzo to widocznie odpowiada. I słusznie. W jednym z wywiadów Martinez zażartował, że jeśli wszystko pójdzie dalej w tym samym kierunku, to następny film Refna będzie pozbawiony dialogów, sama muzyka. ;)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: The Neon Demon - Cliff Martinez

#64 Post autor: Adam » śr wrz 14, 2016 22:02 pm

byle współpraca się utrzymała jeszcze lata, to fakt. dziś niczego już nie można być pewnym, skoro nawet taki Burton bierze już najgorsze lamy z RCP...

jak Martinez za pracę w filmie nie dostanie noma do Oscara to będzie duży fail..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: The Neon Demon - Cliff Martinez

#65 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 15, 2016 01:13 am

Ale Ty wiesz, że to jest wielce prawdopodobne, gdyż raczej The Neon Demon, nie podchodzi pod te filmy, które by się miały o nagrody ubiegać. Plus nie wiem, czy stoi za tym Harvey Weinstein, czy jeszcze jakaś inna ważna szycha. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: The Neon Demon - Cliff Martinez

#66 Post autor: Mystery » sob kwie 15, 2017 13:44 pm

Obrazek

In 2016, Milan Records had the pleasure of releasing the soundtrack to Nicolas Winding Refn’s The Neon Demon, composed by Cliff Martinez. The synth-heavy electronic score went on to be one of the most critically-lauded soundtrack releases of the year, making numerous “Best of 2016” critic lists along the way. Refn now returns with his latest creation: The Wicked Die Young. The Wicked Die Young is the latest release in Milan’s “Nicolas Winding Refn Presents” series - a sublabel of releases curated by director Nicolas Winding Refn (Drive, The Neon Demon). Conceptualized as a companion album to The Neon Demon and curated by Refn, The Wicked Die Young compiles the music that he was listening to while writing and filming The Neon Demon This album is a unique opportunity to enter the musical mind of one of the most visionary contemporary directors. This eclectic selection confirms his love of music from the disco of Giorgio Moroder and Tommy Seebach to the punk and rock of Suicide and 999! The album also features exclusive tracks by Cliff Martinez, Electric Youth and Julian Winding. “The fourteen tracks on this compilation represent the various ideas I had while preparing The Neon Demon and each song represents a specific emotion. Some of the tracks are from the past and some the present including new material by Cliff Martinez, Julian Winding, and Electric Youth. Since I wanted my film to be both a horror film and a melodrama with camp, glitter, and vulgarity, as well as a comedy and of course a little science fiction, all these various tracks made me able to step into a parallel world to tell the story.” – Nicolas Winding Refn

01. Electric Youth - Good Blood (4:00)
02. Lynsey de Paul - Won't Somebody Dance with Me (3:53)
03. Suicide - Cheree (3:42)
04. 999 - Homicide (4:26)
05. Johnny Thunders & The Heartbreakers - Pirate Love (3:58)
06. Dionne Warwick - Theme from Valley of the Dolls (3:39)
07. Tommy Seebach - Bubble Sex (5:43)
08. Amanda Lear - Follow Me (3:53)
09. Giorgio Moroder - Knights in White Satin (4:47)
10. Sparks - The No. 1 Song in Heaven (7:27)
11. Cliff Martinez - Becoming (3:48)
12. Pino Donaggio - Dressed to Kill: The Shower (3:40)
13. Claudio Gizzi - End of a Myth (3:21)
14. Julian Winding - When You Want to Hurt Someone (4:43)

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: The Neon Demon - Cliff Martinez

#67 Post autor: Tomek » ndz kwie 16, 2017 14:41 pm

Mystery ładnie produkt zapowiedział, to ja krótko dokończę. Jeżeli ktoś spodziewa się czegoś na poziomie choćby soundtracka z Drive (biorąc pod uwagę połączenie muzyki instrumentalnej z piosenkami) to będzie raczej rozczarowany. Refn pozbierał trochę electro-popu z lat 70/80-ych, trochę lżejszego rocka, dodał do tego dwóch włoskich kompozytorów filmowych tamtego czasu (nazwisko Gizziego pierwszy raz szczerze mówiąc słyszę) i wyszło tak moim zdaniem średnio, by nie powiedzieć pretensjonalnie ;-) Dla mnie osobiście dwie rzeczy, na których warto zawiesić ucho. Pierwszy to kawałek siostrzeńca czy też bratanka Juliana - jest w stylu świetnego "Demon Dance" z Neon Demon. Druga rzecz to oczywiście utwór Martineza, nie wiem czy to jakiś odrzut czy wczesna koncepcja związana z Neon Demon ale pojawia się tu niezwykle intrygujący chórek na tle budującego motywu - bardzo dobre, fani kompozytora powinni być zadowoleni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: The Neon Demon - Cliff Martinez

#68 Post autor: Mystery » ndz kwie 16, 2017 18:26 pm

Tak jak pisze Tomek, nic nadzwyczajnego, ale nawet niezły albumik, który można śmiało sprawdzić, choćby właśnie dla kawałków Cliffa i Juliana, choć " Good Blood" śmiało mógłby się znaleźć i na soundtracku z Drive, w końcu utwór zespołu współodpowiedzialnego za "A Real Hero" :) Refn powinien w końcu kiedyś szerzej wykorzystać Windinga, a tu świetny kawałek Martineza.
https://www.youtube.com/watch?v=4j3Ab2rC-vc

ODPOWIEDZ