HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#331 Post autor: Adam » wt kwie 05, 2016 23:14 pm

A o czym tu dyskutować:
Adam pisze:NO MORE REMOTE CONTROL SHIT COMPOSERS !!!
Tyle w temacie...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#332 Post autor: Wojteł » wt kwie 05, 2016 23:54 pm

Tomek pisze:Jedyne światełka w tunelu to dość pokraczny temat dla Luthora, w którym Zimmer znowu próbuje skarykatyruzować klasykę (ze średnim skutkiem tym razem) i wszystkie momenty, w których powraca do tematów z Man of Steel, które przy reszcie muzyki brzmią nobliwie, elegancko i mają cień emocji. Zresztą tu widać przepaść kompozytorską pomiędzy Zimmerem a jego wypromowanym klonem.
A dla mnie i jedno i drugie było słabe - zwłaszcza w filmie, gdzie temat Luthora swoją aranżacją często nie pasował do sceny, a tematy z MoS były wtryniane w każdą scenę z Superman bardziej łopatologicznie, niż potrafił to robić Shore w najgorszych momentach Hobbitów.

Poza tym sam temat Luthora jest dla mnie zwyczajnie kiepski - postać grana przez Eisenberga to taki Mark Zuckerberg meets Joker, więc jego temat to Sherlock Holmes meets Lacrimosa - dziwną logiką kierował się Hans, no ale widać, że po prostu miał na to wywalone :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#333 Post autor: Paweł Stroiński » śr kwie 06, 2016 01:00 am

Tomek pisze:Ja chciałbym tylko zauważyć, że skądinąd ładny quasi-temat z prologu, został przez Hansa wzięty z Cameroon Border Post z Łez słońca, które to moje przypuszczenia potwierdził Clemmensen w swojej recce. Natomiast rzeczy takiej jak Must There Be a Superman czy też New Rules, to uszy więdną, naprawdę. Muzyka akcji brzmi w momentach jak biedna wersja Peacemakera, "zjazdy" klawiszów są równie żenujące jak w Drop Zone, a walenie w gary jest muzycznie po prostu ordynarne. Ale to niech sobie bronią propagandyści Hansa i Miernoty :-)

Jedyne światełka w tunelu to dość pokraczny temat dla Luthora, w którym Zimmer znowu próbuje skarykatyruzować klasykę (ze średnim skutkiem tym razem) i wszystkie momenty, w których powraca do tematów z Man of Steel, które przy reszcie muzyki brzmią nobliwie, elegancko i mają cień emocji. Zresztą tu widać przepaść kompozytorską pomiędzy Zimmerem a jego wypromowanym klonem.

A dyskusja na temat muzyki w temacie widzę taka jak należało się spodziewać, czyli prawie żadna. Jaki score, taka dyskusja ;-)
W zasadzie jedyne, co mam do dodania to obrona This Is My World, czyli takiego rozszerzenia tematyki Supermana, którego, cytując klasykę, MoS "potrzebował, ale na które nie zasługiwał". No i mimo, że ta zrzynka z Tears of the Sun jest ordynarna, to i tak jeden z highlightów score. Widać, generalnie, że gdziekolwiek jest, lub ma być, a nie jest, dramatycznie, pisał tu (lub bezpiecznej, odpowiadał za to) Hans, a nie Junkie.

Ja lubię Is She With You, ale tu mogę pofanboić :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#334 Post autor: Wawrzyniec » śr kwie 06, 2016 01:17 am

Film prawdopodobnie mimo Waszych ostrzeżeń obejrzę dopiero w piątek. Ale tutaj zgadzam się z Pawłem, że "Is She With You" jest fajne i mi się podoba. I zapewne w filmie dobrze wypada, kiedy nagle pojawia się Wonder Women, a Superman pyta się Batmana: "Is She With You", a na to Batman: "Tak, to moja stara" i potem muzyczka Zimmera. 8)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#335 Post autor: Wojteł » śr kwie 06, 2016 01:21 am

No w sumie, jakby tak było w oryginalnych dialogach, to ten kawałek by dużo lepiej pasował, a i sama scena by zyskała :mrgreen:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#336 Post autor: Tomek » śr kwie 06, 2016 06:46 am

Adam pisze:A o czym tu dyskutować:
Adam pisze:NO MORE REMOTE CONTROL SHIT COMPOSERS !!!
Tyle w temacie...
Tylko zastanawiam się po co piszesz do nas drukowanymi literami, z wykrzyknikami i na dodatek po angielsku? :) Czyżby za dużo czasu spędzanego na forach anglojęzycznych? Inna sprawa: po takim oświadczeniu jak kolejny raz napiszesz o Zimmerze "mistrzuniu" i będziesz się podniecał jakąś kolejną potencjalną kupą spod jego/ich szyldu to z miłą chęcią Cię zacytuję ;-)

@Paweł: dlatego napisałem, że muzyka/tematy dla Supermana jeszcze jako tako się bronią, bo za tym widać że stał Zimmer. Poza tym, bronią się tylko dlatego, że materiał Miernoty jest tak biedny.

@Tomek G.: faktycznie, przeoczyłem to :)

@Wojtek: temat Luthora określam jako przeciętny, wyróżnia się i jest "jakiś" tylko dlatego, że reszta jest tak katorżnicza. Ale definitywnie słychać w nim wypalenie Zimmera i jego dziwactwa też mają powoli chyba swój kres.

@Wawrzek. Tu nie forum KMF-u, nie trzeba pisać kiedy się pójdzie do kina, raczej nikogo to za bardzo nie interesuje

"Temat" Wonder Woman to wg mnie jeden z bardziej żenujących momentów w filmie. To cofnięcie się do stylistyki pseudo-rockowych czasów z muzyki Hansa, na dodatek brzmi on niezwykle campowo. Najgorsze jest to, że ma on opisywać w założeniu jakąś mitologiczną, długowieczną postać - kolejny przykład na to, że XL nie ma pojęcia co robi i dlaczego. Byle byłby fun i zabawa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#337 Post autor: Wawrzyniec » śr kwie 06, 2016 12:15 pm

Mówimy o muzyce filmowej, a więc film i chodzenie do kina odgrywa tu rolę. I dlatego też moja pełna ocena tego score'u będzie wynikało dopiero po konfrontacji w kinie.

I nie jestem pewny, ale temat "Wonder Woman" to chyba akurat "dzieło" Hansa, a nie Toma, plus parę groszy dorzuciła Tina. I nie wiem, czy nie podchodzisz do tego tematu, z założenia jakby cały score utrzymany w stylu klasycznych dzieł symfonicznych. A tak to pasuje stylistycznie do reszty, a może wręcz nawet trochę się wybija czymś w miarę innym. Plus pewnie jest campowo, jest fun, ale nie ukrywajmy mamy do czynienia z laską która w XXI wieku biega z mieczem i nawala przeciwników. Może to i dla Hansa było już za dużo tego dobrego i sam nie potraktował już tego co się dzieje na ekranie poważnie. Kto wie?...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#338 Post autor: Wojteł » śr kwie 06, 2016 13:21 pm

w sumie chyba już wiem, z czym mi się kojarzy temat WW :P

https://www.youtube.com/watch?v=N3gXIB7iPAQ

Hans poszedł tokiem myślowym Nikaragua - Amazonia - Gitara (akustyczna-> Elektryczna) i zadowolony :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#339 Post autor: Tomek » śr kwie 06, 2016 14:18 pm

Wawrzyniec pisze:Plus pewnie jest campowo, jest fun, ale nie ukrywajmy mamy do czynienia z laską która w XXI wieku biega z mieczem i nawala przeciwników.
Pewnie gdy Tyler Bates tworzył oprawę do remake'u Conana myślał podobnie ;-) Historia na szczęście ocenia i odsyła takie "pomysły" tam gdzie ich miejsce - na śmietnik muzyki filmowej.
Nie interesuje mnie czyje to konkretnie "dzieło", oboje się podpisali pod muzyką. Zresztą nie ma to żadnego znaczenia. I nie, nie pasuje to kompletnie stylistycznie do mega-napuszonej, apokaliptycznej, ponurej, mrocznej reszty score'u.
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#340 Post autor: Paweł Stroiński » śr kwie 06, 2016 16:20 pm

Tomek pisze:
Adam pisze:A o czym tu dyskutować:
Adam pisze:NO MORE REMOTE CONTROL SHIT COMPOSERS !!!
Tyle w temacie...
Tylko zastanawiam się po co piszesz do nas drukowanymi literami, z wykrzyknikami i na dodatek po angielsku? :) Czyżby za dużo czasu spędzanego na forach anglojęzycznych? Inna sprawa: po takim oświadczeniu jak kolejny raz napiszesz o Zimmerze "mistrzuniu" i będziesz się podniecał jakąś kolejną potencjalną kupą spod jego/ich szyldu to z miłą chęcią Cię zacytuję ;-)

@Paweł: dlatego napisałem, że muzyka/tematy dla Supermana jeszcze jako tako się bronią, bo za tym widać że stał Zimmer. Poza tym, bronią się tylko dlatego, że materiał Miernoty jest tak biedny.

@Tomek G.: faktycznie, przeoczyłem to :)

@Wojtek: temat Luthora określam jako przeciętny, wyróżnia się i jest "jakiś" tylko dlatego, że reszta jest tak katorżnicza. Ale definitywnie słychać w nim wypalenie Zimmera i jego dziwactwa też mają powoli chyba swój kres.

@Wawrzek. Tu nie forum KMF-u, nie trzeba pisać kiedy się pójdzie do kina, raczej nikogo to za bardzo nie interesuje

"Temat" Wonder Woman to wg mnie jeden z bardziej żenujących momentów w filmie. To cofnięcie się do stylistyki pseudo-rockowych czasów z muzyki Hansa, na dodatek brzmi on niezwykle campowo. Najgorsze jest to, że ma on opisywać w założeniu jakąś mitologiczną, długowieczną postać - kolejny przykład na to, że XL nie ma pojęcia co robi i dlaczego. Byle byłby fun i zabawa.
No i jeszcze lubię to solo na trąbkę, które co prawda niektórzy kojarzą z Alienem (sic! Bo samotna?! To też Tears of the Sun, tym razem Heart of Darkness/Night), ale w tym świecie DC Hansowym taka solówka to jest coś nowego i chyba niegłupie. Mało kto też zauważył, że jest to jeden z jego tematów dla Batmana albo Bruce'a Wayne'a, tylko że nie wypowiadam się, jak to jest dokładnie (opieram się na strukturze ścieżki na albumie). Jest to jedna z ciekawszych propozycji Hansa w tym uniwersum w ogóle, szkoda tylko, że reszta tak słaba.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#341 Post autor: Tomek » śr kwie 06, 2016 18:31 pm

Jeżeli chodzi o tą "propozycję" to jak dla mnie, sorki, ale bardzo słabo. Zaskoczył Hans solową trąbką, że hej ;-) Będę złośliwy, ale niedługo będziemy go chwalić bo w swoich pracach będzie miał np. solo na fortepian albo solo wokal ;-) :P

Natomiast jakie muzyczne uniwersum? ;-) Jak na razie to bardzo koślawe, zmiażdżone przez krytykę, i obiektywnie przeciętne (czasami do bólu) dwie ścieżki. Obawiam się, że to będą dwie najlepsze ścieżki tego uniwersum, bo jak Zimmer sprawę - jak zapowiada - zostawi, to strach się bać tego co będą tworzyć namaszczeni przez niego Holkenborgowie, Kawczyńscy i Mazzarowie tego świata w kolejnych filmach DC Comics/Warnera. To będzie nowy "low point" w historii gatunku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#342 Post autor: Adam » śr kwie 06, 2016 18:37 pm

Tomek pisze:po takim oświadczeniu jak kolejny raz napiszesz o Zimmerze "mistrzuniu"
Napiszę jeszcze nie raz i mam do tego prawo. Największym się zdarza kupy popełniać, również Swiętemu-Już-Za-Życia-Na-Forum-Filmmusic Johnowi Williamsowi. I jeden i drugi dalej jest mistrzuniem, a mistrzuni w ogóle to jest kilku 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#343 Post autor: Wojteł » śr kwie 06, 2016 19:23 pm

Paweł Stroiński pisze:No i jeszcze lubię to solo na trąbkę, które co prawda niektórzy kojarzą z Alienem (sic! Bo samotna?
Nie, bo początkowe interwały sa takie same. Też na to zwróciłem uwagę w kinie, ale tutaj Hansa nie ma co się czepiać, bo podobnie się zaczynała niejedna i nie dwie melodie starszej od tej Goldsmithowskiej :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#344 Post autor: Paweł Stroiński » śr kwie 06, 2016 23:02 pm

Tomek pisze:Jeżeli chodzi o tą "propozycję" to jak dla mnie, sorki, ale bardzo słabo. Zaskoczył Hans solową trąbką, że hej ;-) Będę złośliwy, ale niedługo będziemy go chwalić bo w swoich pracach będzie miał np. solo na fortepian albo solo wokal ;-) :P

Natomiast jakie muzyczne uniwersum? ;-) Jak na razie to bardzo koślawe, zmiażdżone przez krytykę, i obiektywnie przeciętne (czasami do bólu) dwie ścieżki. Obawiam się, że to będą dwie najlepsze ścieżki tego uniwersum, bo jak Zimmer sprawę - jak zapowiada - zostawi, to strach się bać tego co będą tworzyć namaszczeni przez niego Holkenborgowie, Kawczyńscy i Mazzarowie tego świata w kolejnych filmach DC Comics/Warnera. To będzie nowy "low point" w historii gatunku.
Biorąc pod uwagę, że Kawczynski nie ma na koncie żadnego samodzielnego score jeszcze, a Mazzaro jedyny score, jaki zrobił, brzmi trochę jak country, to nie wiem, czy nawet z zaleceniem Hansa tych dwóch ktoś weźmie poważnie jako potencjalnych "nośników" tej franczyzy. Junkie ma za sobą duże sukcesy komercyjne (Mad Max chociażby czy Divergent).

A mówię o uniwersum, bo przecież była trylogia Batmanów Nolana, o której chyba zapomniałeś ;) To też było DC i to też był Warner, czegokolwiek byś nie powiedział o samych score'ach.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#345 Post autor: Paweł Stroiński » śr kwie 06, 2016 23:04 pm

Wojtek pisze:
Paweł Stroiński pisze:No i jeszcze lubię to solo na trąbkę, które co prawda niektórzy kojarzą z Alienem (sic! Bo samotna?
Nie, bo początkowe interwały sa takie same. Też na to zwróciłem uwagę w kinie, ale tutaj Hansa nie ma co się czepiać, bo podobnie się zaczynała niejedna i nie dwie melodie starszej od tej Goldsmithowskiej :P
Ja to raczej wiążę z Tears of the Sun i, pośrednio, An Unanswered Question Ivesa, no ale...

ODPOWIEDZ