Jurassic World - Michael Giacchino

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Jurassic World - Michael Giacchino

#181 Post autor: Templar » ndz lip 12, 2015 21:21 pm

A właśnie, temat Williamsa w tym roku został jeszcze w innym filmie wykorzystany - w Tedzie 2 :P Całkiem fajnie sparodiowali scenę z jedynki jak pierwszy raz zobaczyli dinozaury na żywo.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jurassic World - Michael Giacchino

#182 Post autor: Koper » ndz lip 12, 2015 21:26 pm

https://www.youtube.com/watch?v=zOLQ4fj9VZM
:mrgreen:

jakość fatalna, ale lepszej chyba nie ma :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Jurassic World - Michael Giacchino

#183 Post autor: Wojteł » ndz lip 12, 2015 21:53 pm

Koper pisze:dla mnie najlepsze to były momenty, gdy twócy podchodzą z dystansem do siebie i serii - motyw z koszulką Jurassic Parku, narzekanie, że kiedyś wystarczyło pokazać prawdziwe dinozaury i wszyscy byli zachwyceni. No ale nie byli konsekwentni w takim podejściu.
No właśnie, też mnie to zbijało z tropu - z jednej strony mamy wszystkie hollywoodzkie klisze, scenariuszowe debilizmy i żerowanie na nostalgii, z drugiej mamy tego informatyka czy kim on tam, był, który hejtuje product placement i jest jedyną postacią, która nie jest od początku do końca wycięta z tektury (ok, żadnego interesującego rysu psychologicznego tam nie było, ale był jedyną postacią napisaną z jakimkolwiek dystansem do całego filmu :wink: )

Koper pisze:
Wojtek pisze:Wątek z Chrisem Prattem i jego raptorami - moim zdaniem był ok w granicach tego jednego filmu, jeśli nie znamy wcześniejszego kontekstu. Ale biorąc pod uwagę, że Spielberg przedstawił raptory jak wcielone diabły, to trochę to odbiera mu wiarygodności w kontekście świata przedstawionego.
Ale czy to nie w dwójce już były trochę "rozgrzeszane" (po oddaniu jaja dały bohaterom spokój, był tam chyba taki motyw choć słabo już pamiętam...) ?
Trudno mi powiedzieć - Grant miał wtedy replikę tej komory rezonansowej (swoją drogą tego debilizmu nawet nie chce mi się komentować) i wydawał w niej jakieś dźwięki, żeby raptory przestraszyć albo w ogóle im zrobić wodę z mózgu. A ogólnie całą sytuacja to był trochę meksykański pat, więc jeszcze jako tako da się to ogarnąć.
Koper pisze:A Giacchino? Cóż, nowy temat - sorry, ale poza tym najczęściej powtarzanym reszty już nie pamiętam, ok, ale jak Wojtek zauważył - generic. I oczywiście najlepiej brzmiały tematy Williamsa. Różnica klas jednak.

No ja się powtórzę - mi się podobał temat InGenu i Raptorów, do tego dobra była akcja - nie była aż tak rwana, jak to zazwyczaj bywa u Giacchino, za to dobrze odwoływała się do tego, co wypracował wcześniej Williams. Za to temat główny był dla mnie wycięty z kartonu w takim samym stopniu, jak postaci Pratta czy Howard :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jurassic World - Michael Giacchino

#184 Post autor: Koper » pn lip 13, 2015 22:38 pm

Wojtek pisze:No właśnie, też mnie to zbijało z tropu - z jednej strony mamy wszystkie hollywoodzkie klisze, scenariuszowe debilizmy i żerowanie na nostalgii, z drugiej mamy tego informatyka czy kim on tam, był, który hejtuje product placement i jest jedyną postacią, która nie jest od początku do końca wycięta z tektury (ok, żadnego interesującego rysu psychologicznego tam nie było, ale był jedyną postacią napisaną z jakimkolwiek dystansem do całego filmu :wink: )
zauważ, że przy scenariuszu aż 4 osoby pracowały. Najwyraźniej każda miała swoją koncepcję. :D

A co do tych raptorów jeszcze i ich tresury, to skoro dzieci mogą jeździć na młodych triceratopsach... :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jurassic World - Michael Giacchino

#185 Post autor: Wawrzyniec » pn lip 13, 2015 22:43 pm

Już raz zostałem tutaj zjechany, że wrzuciłem nic nie wnoszący post o tych szklanych jeżdżących kulach, upaćkanych gównem dinozaura. Ale na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie dodać to:

https://www.youtube.com/watch?v=TXGCyjJh48I

Już zmykam. :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Jurassic World - Michael Giacchino

#186 Post autor: Templar » wt lip 14, 2015 01:24 am

O właśnie, odnośnie pierwszej scenki, jedna z większych głupot w tym filmie, cały czas nie mogę zrozumieć czemu od razu nie zadzwoniła do tego centrum operacyjnego - #logikarozowychpaskow.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33887
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jurassic World - Michael Giacchino

#187 Post autor: Wawrzyniec » czw lip 23, 2015 19:59 pm

Padłem, plus dobra muzyka w tle:

https://www.youtube.com/watch?v=_RZi6NCuLbQ
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Jurassic World - Michael Giacchino

#188 Post autor: Wojteł » czw lip 23, 2015 22:12 pm

Goldmlum, komar i je dżipy :mrgreen:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23261
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Jurassic World - Michael Giacchino

#189 Post autor: Mystery » pt lip 24, 2015 11:21 am


Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23261
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Jurassic World - Michael Giacchino

#190 Post autor: Mystery » śr paź 21, 2015 17:41 pm


Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23261
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Jurassic World - Michael Giacchino

#191 Post autor: Mystery » sob gru 31, 2016 11:42 am

Nowy rok jeszcze się nie zaczął, ale już jest pięknie, wyciekła 140 minutowa sesyjka 8)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Jurassic World - Michael Giacchino

#192 Post autor: Ghostek » wt sty 03, 2017 17:33 pm

Nie bez przesady będzie stwierdzenie, że ta nieociosana sesyjka lepiej wchodzi aniżeli varesowy Deluxe ST Beyond :)
No ale nie ma tu zbyt wiele nowego materiału poza masą źródeł wnoszących sporo kolorytu do treści.
Obrazek

ODPOWIEDZ