ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014-2016)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#136 Post autor: hp_gof » pn sie 18, 2014 10:08 am

Track of the Day: #11 MINA
This is one of the most recognizable themes in Season 1, connected to Sir Malcolm's abducted daughter. With a melody that's easy to hum and memorize, it's also the most traditional of Penny Dreadful themes.
The only modern element is in instrumentation. This was the first time I chose to complement the sound of acoustic violins and violas with an artificial color of synthetic strings. I used a deconstructed synth patch, which was then processed through an external "string reverb" -- a large, black box, made by Zerotronics, containing 24 real springs, which vibrate as the sound travels through them, creating a wonderfully rich, natural reverb -- my secret to making a synthetic sound alive. This sound became an important part of the whole score.

Mefisto

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#137 Post autor: Mefisto » pn sie 18, 2014 15:46 pm

hp_gof pisze:Track of the Day: #12 Nobody gives a fuck
Just like that
;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#138 Post autor: Wawrzyniec » pn sie 18, 2014 16:05 pm

Album obadany i mam mieszane uczucia. :? O ile w obrazie bardzo mi się ta muzyka podobała i ładnie go dopełniała. O tyle na samym albumie z czasem zaczynała mnie już trochę męczyć. Tak jak to teraz jest modne pisać "technicznie jest bez zarzutu", ale też jest to score niezbyt zróżnicowany i z czasem wszystko się zlewa w jedną całość. Brzmi to ładnie, dostojnie i klimatycznie, ale są momenty, kiedy chciałoby się powiedzieć "stop".
Na razie z oceną się wstrzymuję, ale lekki zawód odczuwam, gdyż sądziłem, że się nie będę mógł oderwać od tego soundtracku. :? :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#139 Post autor: hp_gof » pn sie 18, 2014 16:18 pm

Przesłuchaj sobie skróconą tracklistę, wrzuciłem jakiś czas temu. Omija dłużyzny i nieźle się słucha. Aczkolwiek zgadzam się, szału nie ma.

hp_gof

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#140 Post autor: hp_gof » pn sie 18, 2014 20:16 pm

Ciekawe!
Track of the Day: #30 UP THE SIDE OF A MOUNTAIN
I wrote this piano piece for "Ethan and Dorian drinking absinth" in Episode 4. This scene ended up without music at all, so I chose to include it as a bonus track on the digital release.

ETHAN
I have some pictures I like a lot actually. I don't know if they count ... There's an Anasazi village in Colorado. This was an Indian tribe that died out long time ago. They build this town all up the side of a mountain, in the cliffs ... There are some paintings they left on the walls. From thousands of years ago. No people. Just animals. The sun. The moon. Whatever they thought important enough to want to ... remember.

DORIAN
Why do you like them?

ETHAN
They're primitive ... No, they're honest.

Mefisto

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#141 Post autor: Mefisto » pn sie 18, 2014 20:26 pm

hp_gof pisze:Ciekawe!
Niezbyt :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#142 Post autor: Adam » pn sie 18, 2014 20:59 pm

hp_gof pisze:Przesłuchaj sobie skróconą tracklistę, wrzuciłem jakiś czas temu. Omija dłużyzny i nieźle się słucha. Aczkolwiek zgadzam się, szału nie ma.
dobre :D szkoda że nie dałeś takiej sugestii przy Godzilli.. żeby z traklisty zostawić tylko pierwszy track i wtedy już da się przecież jej słuchać :mrgreen:
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#143 Post autor: hp_gof » pn sie 18, 2014 21:06 pm

#stillignoringyou 8)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#144 Post autor: Adam » pn sie 18, 2014 21:08 pm

spoko ja ise nie obrażam :) tylko że śmiać się chce po prostu z tego patriotycznego populizmu... na każdego kompozytora od lewa do prawa jadą zawsze, jak tylko płyta jest długa, a tu nagle przy grubo wydawniczo spartolonej płycie mamy teksty "chłopaki nic się nie stało, wyjebcie se połowę traków i płytka jest gitez przecież". litości z tą hipokryzją...
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#145 Post autor: hp_gof » pn sie 18, 2014 21:56 pm

Ależ ja zdania nie zmieniłem. Jestem zwolennikiem kompletnego materiału na płycie. I nie narzekam, że płyta jest za długa. Natomiast jeśli ktoś ma problem z przebrnięciem przez ten album, może zacząć od highlightów, a potem rozszerzyć swoje doznania o kolejne utwory. Ja tak czasami robię. Nie zmienia to faktu, że ani ten score, ani ta płyta nie są tak przystępne jak poprzednie prace Abla. I tyle w tym temacie.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#146 Post autor: Wawrzyniec » wt sie 19, 2014 12:36 pm

Adam pisze:spoko ja ise nie obrażam :) tylko że śmiać się chce po prostu z tego patriotycznego populizmu... na każdego kompozytora od lewa do prawa jadą zawsze, jak tylko płyta jest długa, a tu nagle przy grubo wydawniczo spartolonej płycie mamy teksty "chłopaki nic się nie stało, wyjebcie se połowę traków i płytka jest gitez przecież". litości z tą hipokryzją...
Oj, już nie dramatyzujmy. Ja tam się przyzwyczaiłem, że są kompozytorzy równi i równiejsi. :wink: I tak też u jednych promocja i kontakty przez social-media są mile widziane, czy wręcz jako fajną rzecz w stronę fanów, tak u innych jest to odbierane jako gwiazdorzenie.
Ale jakby co Ablowi nie żałuję i cieszę się, że pracuje przy tym "Penny Dreadful" może wypłynie nim na głębsze wody.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#147 Post autor: Paweł Stroiński » wt sie 19, 2014 13:04 pm

O ironio, jeśli mówimy o tym samym, to ten akurat przez social media się NIE promuje :D

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#148 Post autor: Wawrzyniec » wt sie 19, 2014 13:19 pm

Wiem, że Ten Którego Imienia i Nazwiska Nie Wolno Wymawiać, raczej się przez social media nie promuje, ale chodziło mi ogólnikowo o jakąkolwiek formę promocji. I chciałem jedynie zwrócić uwagę, że i inni się promują i jest to też po części związane, właśnie ze współczesnymi mediami, czy też popularyzacją muzyki filmowej itd. Tak też jedynie uważam, za trochę nie fair jest potępianie i ironizowanie z jednej strony, kiedy i druga czasami wcale nie odbiega swoim postępowaniem.
Ostatnio zmieniony wt sie 19, 2014 13:33 pm przez Wawrzyniec, łącznie zmieniany 1 raz.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#149 Post autor: Paweł Stroiński » wt sie 19, 2014 13:30 pm

Prawda.

A akurat z tego, co po FB widzę to najbardziej się promuije Ten, Który Jak Tylko Się O Nim Wspomni, To Adam Się Odezwie.

hp_gof

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#150 Post autor: hp_gof » wt sie 19, 2014 13:33 pm

Chyba chodzi bardziej o to, że jedni dużo gadają, chwalą się, a ich prace mówią coś zupełnie odwrotnego, a inni informują o wydawanym produkcie i procesie jego powstawania, natomiast ocenę pozostawiają słuchaczom (muzyka mówi sama za siebie). Akurat Abel należy do tych drugich - owszem, jakby nie patrzeć jest to swojego rodzaju promocja i budowanie fandomu, ale to co on pisze na fejsie to są głównie neutralne informacje - a to że zdobył jakąś nagrodę, a to że wydaje jakąś płytę, bo dostał nowy angaż, a to ogłasza konkurs, a to pisze o inspiracji, która towarzyszyła mu przy tworzeniu danego kawałka - ale nie na zasadzie, wow! słuchajcie, tutaj to pracowałem z fajnymi ludźmi, było zajebiście, no i kombinowałem, kombinowałem i wyszło fajne brzmienie, tylko ten motyw brzmi tak, a nie inaczej, bo inspirowałem się konkretną cechą danej postaci i faktycznie jak się słucha tej muzyki, to wszystko się zgadza, a nie są to puste słowa. A są tacy, co leją wodę w wywiadach, raz się to częściowo pokrywa z rzeczywistością, a wielokrotnie nie. I tyle.

ODPOWIEDZ