ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014-2016)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#166 Post autor: hp_gof » śr sie 27, 2014 12:26 pm

Ale w filmie 4,5, więc prawie max ;)
Ma ktoś dostęp do bonusowego Up The Side Of The Mountain? Na spotify jest dla naszego kraju niedostępne, a w necie krążą wszędzie wersje 29-utworowe... :/

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#167 Post autor: Wawrzyniec » śr sie 27, 2014 18:23 pm

Ciekawe czy jak na jakiejś kazachskiej stronie o muzyce filmowej pojawi się pozytywna recenzja "Penny Dredful" to też Abel ją zalinkuje? :wink:

A ja sam nie wiem, czy obok "Godzilli" nie stawiam "Penny Dreadful" jako jeden z większych zawodów tego roku. :( Wybacz hp_gof, ale to nie ma nic wspólnego z Tobą i szanuję Twój gust.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#168 Post autor: hp_gof » śr sie 27, 2014 18:52 pm

Mój gust jest zajebisty, ale w tym przypadku się raczej zgadzamy, bo Godzilli wystawiłem 3,5, czyli na pewno nie jest to najwyższa z możliwych not, czyli jest to w pewnym stopniu jakiś zawód, bo od takiego projektu oczekuje się więcej. A to że się dużo wypowiadam na ten czy inny temat nie oznacza automatycznie, że jestem wielbicielem danego projektu.
Podobnie z Penny Dreadful - w porównaniu z poprzednimi albumami jest to dużo cięższa do odsłuchu praca, z kolei jest bardziej podporządkowana obrazowi niż poprzednie scory, które pływały tak jakby ponad obrazem i były bardziej dziełem autonomicznym niż muzyką stricte filmową. Ale to, że tak myślę nie oznacza, że nie mogę powalczyć o płytkę albo wkleić niusa o Ablu.

hp_gof

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#169 Post autor: hp_gof » czw sie 28, 2014 18:23 pm

Doszło:

Obrazek

Specjalnie w marnej jakości, żeby nie zdradzać niczyich danych :P

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#170 Post autor: Kaonashi » czw sie 28, 2014 19:00 pm

Jak zasłoniłeś prawie całość płytą to w jakiejkolwiek jakości byś tego wrzucił to i tak nic będzie widać :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#171 Post autor: Templar » czw sie 28, 2014 19:54 pm

No chyba, że się jest agentem CSI, wtedy nawet przy takiej jakości znajdziemy adres i numer buta Abla.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#172 Post autor: Wawrzyniec » czw sie 28, 2014 21:02 pm

Agenci CSI wszystko znajdą i mnie się wydaję, że już teraz z tego zdjęcia mogą dokładnie zlokalizować położenie Abla i co teraz robi.

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#173 Post autor: hp_gof » czw sie 28, 2014 22:30 pm

Ale Wawrzek, nie doceniłeś, że ładnie wykadrowałem z myślą o Twoich potrzebach! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#174 Post autor: Wawrzyniec » pt sie 29, 2014 12:09 pm

Zauważyłem, ale byłem zbyt zajęty tego docenianiem, że zapomniałem napisać. ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#175 Post autor: Templar » śr kwie 22, 2015 23:31 pm

Oglądał ktoś poza mną 1. odcinek drugiego sezonu? Nawet niezły początek, wiedźmy super, może ten sezon będzie lepszy niż poprzedni. Muza też niezła, tylko tak się zastanawiam, czy ten kawałek z chórem, który leciał po ataku wiedźm na początku to Abla, czy też jakiś materiał źródłowy? Niezłe to było, no i wyróżnia się na tle pozostałej muzyki, także nie wiem czy to na pewno Abla :P W niektórych scenach słychać też trochę inspiracji Kilarem, jak doktorek ożywiał tę kobietę to na początku myślałem, że zaraz wejdzie Vampire Hunters :mrgreen:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#176 Post autor: Adam » czw kwie 23, 2015 09:16 am

a to już jest?? myślałem że premiera dopiero w maju.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#177 Post autor: Templar » czw kwie 23, 2015 12:29 pm

W poniedziałek wypuścili przedpremierowo pierwszy odcinek.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#178 Post autor: Templar » pt maja 15, 2015 00:24 am

Ogląda ktoś poza mną jeszcze ten serial? :P Drugi odcinek średni, przez większość czasu nic konkretnego się nie dzieje i co 2 minuty tylko przeskakujemy do kolejnej postaci. Muzyki sporo, ale przez większość czasu to tylko bardzo porządna tapeta, dopiero ostatnia scena polepsza znacząco ten odcinek, także muzycznie dostajemy świetny kawałek, te chóry w połączeniu z tymi przerażającymi lalkami były po prostu zajebiste.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#179 Post autor: Wawrzyniec » pt maja 15, 2015 02:47 am

Ja niestety nie dałem rady przejść całego pierwszego sezonu i gdzieś na 5 odcinku się poddałem. Świetna strona wizualna, świetna scenografia, świetne kostiumy, jest Eva Green, muzyka Abla, ale niestety fabularnie trochę wymęczyłem mnie ten serial, więc nawet o 2 sezonie nie myślę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: ABEL KORZENIOWSKI - PENNY DREADFUL (TV) (2014)

#180 Post autor: Templar » pt maja 15, 2015 02:56 am

Drugi sezon póki co wydaje mi się lepszy, no ale to dopiero 2 odcinki były także trudno jeszcze cały sezon oceniać, 1. też mi się po pierwszym odcinku podobał, ale później to rzeczywiście fabularnie było coraz gorzej. Gdyby nie to, że trudno mi porzucić już rozpoczęte seriale to też bym pewnie zrezygnował wtedy po kilku odcinkach :P Ale ogólnie te wiedźmy wydają się znacznie ciekawsze od wampirów, zobaczymy jak dalej.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

ODPOWIEDZ