Dług - Michał Urbaniak

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Dług - Michał Urbaniak

#1 Post autor: Tomek » śr cze 07, 2006 08:41 am

Ostatnio odświeżyłem sobie (po raz drugi) film Krauzego, chyba najlepszy polski film ostatnich lat i ponownie ogromne wrażenie zrobiła na mnie muzyka Michała Urbaniaka. Właściwie to jeden temat, który w odpowiednich momentach dawkowany w filmie powoduje nie wiem, wystąpienie gęsiej skóry, a oparty na takich dramatycznych smyczkach, przeciągłych frazach na dęte a la Goldenthal plus dublujące się, potężne uderzenia kotłów. Oprócz tego jest tam troszkę delikatnego, takiego retrospekcyjnego underscore'u na smyczki i saksofon, tak trochę w typie Lorenca.

Moje pytanie jest natomiast, czy ktoś wie czy ta muzyka (ten genialny temat przynajmniej) ukazała się oficjalnie/komercyjnie w jakikolwiek sposób? O ile pamiętam żadnej ścieżki z Długu nigdy nie było (bo i muzyki w filmie może raptem 20-25 minut), ale może jest to gdzieś na jakiejś solowej płycie Urbaniaka?

Za wszelkie info dzięki :)
Obrazek

Mefisto

#2 Post autor: Mefisto » śr cze 07, 2006 16:27 pm

promocyjną płytkę z różnymi utworami Urbaniaka, oraz także z tym świetnym tematem, wydała kiedyś wyborcza. Wiem, bo gdzieś nawet mam ten kartonik.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#3 Post autor: Tomek » pt cze 09, 2006 08:53 am

ofiarodawcy również serdecznie dziękujemy. Temat do zamknięcia :)
Obrazek

ODPOWIEDZ