ALEXANDRE DESPLAT - THE MONUMENTS MEN (2014)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: ALEXANDRE DESPLAT - THE MONUMENTS MEN (2014)

#91 Post autor: hp_gof » wt lut 25, 2014 15:21 pm

Desplat said he found inspiration in Elmer Bernstein's heroic 1963 "The Great Escape March" when composing for George Clooney's The Monuments Men, but apologized for the costume he wears onscreen with Matt Damon: "I had a stupid beret." But getting razzed for that is not the composer's main concern: he confessed that when he reads negative reviews of his scores, "I cry for days."
http://www.hollywoodreporter.com/news/p ... -at-683071
:(

hp_gof

Re: ALEXANDRE DESPLAT - THE MONUMENTS MEN (2014)

#92 Post autor: hp_gof » wt lut 25, 2014 19:01 pm

Clooney to ma poczucie humoru :P
Desplat added that Clooney called before shooting started to say "I've written a little part for you... a Frenchman with a scarf," he said to audience laughter. Acting, as opposed to writing music, "was rather worrisome," he added.
:mrgreen:
http://www.filmmusicsociety.org/news_ev ... 22414.html

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: ALEXANDRE DESPLAT - THE MONUMENTS MEN (2014)

#93 Post autor: Adam » pt lut 28, 2014 07:41 am

jednak płytka u nas będzie, ekspresowo załatwili, premiera jutro. 42 zł jak reszta nowosci z sony.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: ALEXANDRE DESPLAT - THE MONUMENTS MEN (2014)

#94 Post autor: hp_gof » pt lut 28, 2014 11:00 am

Nie tyle szybko załatwili, co chyba późno ogłosili ;) Na empik.com nie ma (a to mnie głównie interesuje), na merlin.pl się już pojawiło, nawet w promocji - 35,69zł. A dzisiaj jeszcze idę do kina ;)

hp_gof

Re: ALEXANDRE DESPLAT - THE MONUMENTS MEN (2014)

#95 Post autor: hp_gof » pt lut 28, 2014 18:39 pm

Obejrzane. Film faktycznie przeciętny, ale nie tak denny jak opisywali. Muzyka bardzo mi się w filmie podobała, nie rozumiem tych zarzutów, że kompletnie nie pasuje do filmu i go psuje :P Film jest oczywiście mega patetyczny, czarno-biały w znaczeniu, że Niemcy to Ci źli, a Amerykanie to Ci dobrzy, co oddadzą życie chroniąc zabytki przed zniszczeniem i jeszcze je oddają prawowitym właścicielom! Epizod Olka krótki, tak jak krótkie są jego włosy (co już było widać na zdjęciach z planu), krótkie, mało znaczące dialogi z Damonem (mam wrażenie, że to że postać Damona ma dwie córki jest związane z dwoma córkami Desplata :P). Wydaje mi się, że jak w ostatnich scenach honorują poległych, to w tle pojawia się głos Desplata odczytującego hołd dla Jeana-Claude'a czy coś. Oczywiście go nie widać, ale wydaje mi się, że t jego głos. Film jest oprócz tego bardzo uproszczony i w konwencji zdecydowanie komediowej, trochę scenariusz się nie trzyma kupy, tzn. ja do końca nie wiem co Clooney chciał tym filmem przekazać. W ostatniej scenie pojawia się ojciec Clooneya chyba, now kazdym razie ma takie samo nazwisko. Ogólnie muzyka na płycie 4, w filmie w sumie tyle samo, sam film 3 i git. Dodam tylko, że ołtarz gandawski ma swój własny motyw (w tytułowym zresztą utworze jest świetnie wyeksponowany), zastanawiam się czy druga bohaterka filmu, czyli posąg Madonny z Bruges nie ma też swojego. Musiałbym sprawdzić. Motywów jest generalnie sporo, jak się okazuje. Płytę kupuję na pewno. W napisach końcowych muzyka pięknie wybrzmiewa na 200%! Jest spoko.

hp_gof

Re: ALEXANDRE DESPLAT - THE MONUMENTS MEN (2014)

#96 Post autor: hp_gof » ndz mar 02, 2014 17:17 pm

Generalnie domyślam się, że nobody cares, ale chciałbym poinformować, że w scorze do MM jest 7 tematów muzycznych przyporządkowanych konkretnym postaciom/rzeczom :) To teraz jak ktoś chce, to niech się bawi w poszukiwanie. Film bardzo w tym pomaga ;) Ewentualnym recenzentom polecam wysilenie się w tym kierunku, bo myślę że warto to zaznaczyć w tekście.

Mefisto

Re: ALEXANDRE DESPLAT - THE MONUMENTS MEN (2014)

#97 Post autor: Mefisto » ndz mar 02, 2014 17:53 pm

So true, nobody cares :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: ALEXANDRE DESPLAT - THE MONUMENTS MEN (2014)

#98 Post autor: Adam » ndz mar 02, 2014 17:54 pm

HP ostro zawstydza wszystkich forever alone ;-)
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: ALEXANDRE DESPLAT - THE MONUMENTS MEN (2014)

#99 Post autor: hp_gof » ndz mar 02, 2014 17:58 pm

No właśnie nie mogę być alone, bo się ciągle wcinacie :mrgreen:


Mefisto

Re: ALEXANDRE DESPLAT - THE MONUMENTS MEN (2014)

#101 Post autor: Mefisto » śr mar 12, 2014 19:39 pm

Muzyka świetnie się znajduje w tym sympatycznym filmie. Desplat jako aktor też wypadł bardzo dobrze (fajne miny robi, w sumie mógłby więcej grać epizodów :D ), a po seansie trudno nie sposób przestać nucić tematu głównego. 4 jak dla mnie.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: ALEXANDRE DESPLAT - THE MONUMENTS MEN (2014)

#102 Post autor: Kaonashi » śr mar 12, 2014 23:45 pm

Mefisto pisze:, a po seansie trudno nie sposób przestać nucić tematu głównego. .
Ale to przecież Prokofiev :P :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

hp_gof

Re: ALEXANDRE DESPLAT - THE MONUMENTS MEN (2014)

#103 Post autor: hp_gof » czw mar 13, 2014 15:16 pm

Mam już płytę. Fotki prześlę do stosownego wątku może później ;) PS. Dupa, nie Prokofiev :P

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: ALEXANDRE DESPLAT - THE MONUMENTS MEN (2014)

#104 Post autor: Kaonashi » czw mar 13, 2014 18:59 pm

Prokofiev, Prokofiev :P :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: ALEXANDRE DESPLAT - THE MONUMENTS MEN (2014)

#105 Post autor: Szczypior » czw mar 13, 2014 19:00 pm

Desplat rżnie z Prokofiewa jeszcze lepiej jak Horner :P :D

ODPOWIEDZ