NAGRODY BRANŻOWE

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#2986 Post autor: Wojteł » pt mar 03, 2017 22:23 pm

W ramach tego, co mówił wawrzyniec o metalach i orkiestrowych scorach, żeby nie było, że to moje pokolenie takie spaczone - jak kiedyś pracowałem jako kelner, rozmawiałem z kolegą z pracy o koncercie muzyki filmowej, na który planowałem się wybrać. Podsłyszał to starszy od nas współpracownik-metalowiec (wtedy około 30stki) i skomentował to krótko: Kto takiej pedalskiej muzyki słucha? Slayer kurwa! - i właśnie podobną opinię podziela gros znanych mi metalowców :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#2987 Post autor: Adam » pt mar 03, 2017 22:26 pm

Wojtek pisze:
pt mar 03, 2017 22:23 pm
Kto takiej pedalskiej muzyki słucha? Slayer kurwa!
teraz przetłumacz Pawłowi jego miłośc do Silence tym samym tekstem, może wtedy zrozumie? :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#2988 Post autor: Wojteł » pt mar 03, 2017 22:27 pm

Sorry, jestem nie w temacie :|
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#2989 Post autor: Adam » pt mar 03, 2017 22:28 pm

to jak się chcesz pośmiać to zajrzyj tam do tematu :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#2990 Post autor: Wawrzyniec » pt mar 03, 2017 23:59 pm

No widzisz Wojtek, ja w czasach, kiedy last.fm prężnie działał miałem wiele znajomych, którzy słuchali jednocześnie filmówki jak i metalu, power metalu, symphonic metalu itd. Zresztą był nawet jakiś taki zespół, gdzie Christopher Lee trochę śpiewał. Dla mnie metal i muzyka filmowa mogą iść spokojnie w parze. Zresztą zapraszam jakby co do mej recenzji "Vikings 2" ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#2991 Post autor: Wojteł » sob mar 04, 2017 00:01 am

Ta, wiem, śpiewał w zespole power metalowym. W sumie to chyba jeden z bardziej kiczowatych podgatunków metalu :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23247
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#2992 Post autor: Mystery » sob mar 04, 2017 11:36 am

Koper pisze:
pt mar 03, 2017 20:28 pm
Mystery pisze:
pt mar 03, 2017 17:29 pm
Na Saturny zawsze można liczyć, ale Akademia Science Fiction, Fantasy i Horroru oczywiście musiała wcisnąć "La La Land" :P
horror? ;)
Do tej kategorii się nie załapał ;) Za to znalazły się tam bardzo ciekawe tytuły, nawet nasz "Demon" dostał nominację :)

Best Horror Film Release:
The Autopsy of Jane Doe
The Conjuring 2
Demon
Don't Breathe
Ouija: Origin of Evil
Train to Busan
The Witch

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#2993 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 04, 2017 15:47 pm

To się Koper ucieszy :P Mnie się akurat "Demon" podobał i wraz z "Pokotem" twierdzę, że coś się ruszyło w spodniach... znaczy w polskim kinie ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2845
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#2994 Post autor: swordfish » sob mar 04, 2017 22:19 pm

Wielkim zwycięzcą Czeskich Lwów zostaje "Masaryk". 12 statuetek, w tym za muzykę Michała Lorenca. Najlepszą aktorką została Michalina Olszańska za "Ja, Olga Hepnarova".

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#2995 Post autor: Koper » pn mar 06, 2017 16:36 pm

Mystery pisze:
sob mar 04, 2017 11:36 am
Za to znalazły się tam bardzo ciekawe tytuły, nawet nasz "Demon" dostał nominację :)
Albo chicagowska Polonia ma tam niezłe wpływy, albo dla nich naprawdę to weselne picie wódy i jakieś smutne polskie krajobrazy to taka fascynująca egzotyka, że woleli nominować "Demona" niż np. swoje "The Eyes of My Mother".
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#2996 Post autor: lis23 » pn mar 06, 2017 21:25 pm

Koper pisze:
pn lut 27, 2017 19:31 pm
Wytłumaczyłbym Ci ale prę razy już próbowałem wytłumaczyć różnicę i nigdy nie docierało, to czemu tym razem miałoby być inaczej. Skoro nie widzisz różnicy choćby w sferze realizacji, całej sferze wizualnej- od kostiumów przez projekty pojazdów, scenografii po same zdjęcia między jakimś tam "Captain America" a "Fury Road", to ja raczej nie będę guru, który otworzy Ci oczy.
Marvele nie mają "jakiejś tam" fabuły tylko nijaką i schematyczną. Natomiast "Mad Max" za scenariusz to nominowany nie był na szczęście jeszcze. Inna sprawa, że trochę tych nominacji było za dużo, no ale właśnie wśród tych nijakich blockbusterów trafił się jeden wyróżniający, to ponagradzali za co się dało.
Sorry, ale co z tego, że od strony technicznej nowy Max jest super (bo jest), skoro od strony merytorycznej, fabularnej i emocjonalnej to dno?
Ja po prostu nie rozumiem aż takiego zachwytu nad filmem nie posiadającym fabuły - nie scenariusza, bo za scenariusz może służyć też scenopis czy tzw. storybord, który jest rozrysowaną rozpiską scen akcji. Dla mnie, dwie ostatnie części np. Captaina America mają więcej jakości jeżeli idzie o fabułę czy emocje, ale nie mają tak wysublimowanej warstwy techniczno-wizualnej jak "Mad Max", ale film to nie tylko fabuła lub nie tylko strona wizualna, lecz harmonijna współpraca obu tych czynników. No dobra, są filmy, które ogląda się tylko dla akcji i dla efektów ("Transformersy") ale taki Max aspirował chyba do czegoś więcej, niż do rangi teledysku?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#2997 Post autor: Koper » wt mar 07, 2017 16:21 pm

lis23 pisze:
pn mar 06, 2017 21:25 pm
Sorry, ale co z tego, że od strony technicznej nowy Max jest super (bo jest), skoro od strony merytorycznej, fabularnej i emocjonalnej to dno?
Przepraszam, ale to właśnie większość Marveli nie prezentuje totalnie niczego pod względem merytorycznym, fabularnym czy emocjonalnym. :P
A czwartego "Mad Maxa", jeśli przypomnisz sobie dyskusje z czasów jego premiery, nie broniłem, uznałem za najbanalniejszego z całej serii wręcz, więc zgoda że zachwyty są przesadzone, bo fabularnie stara trylogia była imho ciekawsza. Ale plusy Mad Maxa to nie tylko ta superowość techniczna. Bo technicznie to Marvele też są ok, a Giacchino pisze dobre technicznie scory. :P Chodzi o to, że w tej spektakularnej wizji "Mad Maxa" mnożna dostrzec efekty pracy artystów (od scenografii, kostiumów etc.) a nie tylko rzemieślników. No ale jak byłem pewien, dyskusja w tym temacie z Tobą nie ma większego sensu. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#2998 Post autor: hp_gof » pn mar 20, 2017 21:53 pm

Kaczmarek wręczył Orła Trzasce za Wołyń. He he he :mrgreen:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#2999 Post autor: Koper » wt mar 21, 2017 19:17 pm

Orły :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3000 Post autor: Wawrzyniec » wt mar 21, 2017 19:45 pm

Nie rozumiem? :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ