NAGRODY BRANŻOWE

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3376 Post autor: hp_gof » pn sty 22, 2018 17:16 pm

Ja bym wcale nie był taki pewien tego Dario, moim zdaniem mamy w miarę murowaną trójkę (Desplat, Zimmer, Greenwood), z czego Desplat jest najpewniejszy, a Zimmer może albo mieć Dunkierkę albo Blade Runnera 2049 albo nawet jedno i drugie ;) Dario może wylecieć, jeśli Darkest Hour nie zawojuje Akademii jak ostatnio w nominacjach do BAFTA, gdzie film zdobył ich aż 9 - to się raczej nie powtórzy, ale obstawiam, że na ok. 5 powinien się załapać (aktor, scenografia, kostiumy, muzyka, charakteryzacja). Chociaż z drugiej strony muzyka jest motorem kluczowych scen przemówień, więc raczej Dario powinien być bezpieczny, tym bardziej, że zawsze był nominowany za film Wrighta. Logika nakazywałaby wcisnąć na piąte miejsce Johna, ale z drugiej strony nie wiem czy ten akurat score jest na tyle wyrazisty, do tego film trochę ostatnio podupadł na siłach w wyścigu o nagrody, więc skoro niektórzy prognozują, że Meryl może nie dostać z tego powodu noma, to myślę, że Dżoneł przy tej konkurencji też nie jest wcale pewniakiem, choć chętnie bym jego w tym towarzystwie zobaczył :) Łojezu, idealnie by było jakby nominowali samych gigantów :mrgreen: Trzy Billboardy (jako film) są bardzo popularne (razem z TSoW są faworytem w wyścigu o tytuł najlepszego filmu), może i muzyki jest mało, ale ten klimacik country może ludzi przekonać, nie raz Akademia nominowała takich panów jak Santaolalla czy Beltrami za ich krótkie brzdękające scory ;) Ciekaw jestem też tego, jak na wynik głosowania wpłynie nowy narybek w branży muzycznej - czy pójdą w kierunku RCP czy jakichś eksperymentów a la Mica Levi czy Reznory czy może w kierunku klasyki (stara gwardia). Nie ma bata, będzie jakaś niespodzianka, ale bardziej w kierunku, że kogoś pominą niż że nominują jakiś tytuł spoza listy, którą tu wyżej wymieniliśmy. No chyba że nagle wyskoczą z dużą ilością nomów dla filmu Ridleya Scotta i Pemberton zgarnie nomkę :D Ale raczej starzy wyjadacze są w tym roku zbyt silni i zbyt liczni, żeby takie perturbacje mogły być możliwe, prędzej sami siebie powyżerają. Newmana bym nie lekceważył mimo wszystko, on jest ostatnio jak Deakins - Akademia nie spocznie, dopóki mu nie wręczy statuetki ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3377 Post autor: swordfish » pn sty 22, 2018 18:12 pm

"3 Billboardów" Cartera Burwella bym nie skreślał, ma szansę się pojawić. Scory country mają szansę, prowincja USA musi mieć swoje przedstawicielstwo. A z czarnoskórych żaden Blanchardobodobny nic nie skomponował?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3378 Post autor: Adam » pn sty 22, 2018 19:08 pm

Hansu nie dostanie noma. Hipsterstwo dostanie jak Burwell czy ta(ten?) murzynka od Mandbound czy jakoś tak.
A przy takiej porządnej, licznej i mocnej konkurencji jak w tym roku, gdyby nominowali Newmana za ten słaby score, to już by serio wstydu nie mieli, no ale u nich wszystko jest możliwe :roll:
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3379 Post autor: hp_gof » pn sty 22, 2018 19:36 pm

O właśnie, zapomniałem, że to rok kobiet i mogą Mudbound nominować ;) Nie dość, że kobieta, to jeszcze Afroamerykanka, do tego to by była jej pierwsza nominacja i to jeszcze za coś hipsterskiego. Diversity pełną gębą :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3380 Post autor: Wawrzyniec » pn sty 22, 2018 20:28 pm

Plus ma piercing w ustach i nosie. :P
Obrazek

Ale wątpię, aby coś z Netflixa dostało nominację.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3381 Post autor: Adam » wt sty 23, 2018 13:40 pm

ja jem, weźcie fotę tego coś stąd :?

jest jakiś link do streamingu live nominacji?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3382 Post autor: Radek » wt sty 23, 2018 13:43 pm

Adam pisze:
wt sty 23, 2018 13:40 pm
jest jakiś link do streamingu live nominacji?

youtu.be/caCdf94Blfw

Original score jest w pierwszej turze.

Go Deakins! Go Desplat! 8)

hp_gof

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3383 Post autor: hp_gof » wt sty 23, 2018 14:05 pm

Adam pisze:
wt sty 23, 2018 13:40 pm
ja jem, weźcie fotę tego coś stąd :?
Czy to nie podlega już pod jakiegoś bana czy coś? :? Ja nawet może i rozumiem modę na walkę z tzw. "poprawnością polityczną" i chęć wyrażania własnego zdania bez ograniczeń, ale to nie jest wyrażanie własnego zdania np. o twórczości tej kompozytorki, tylko jawna pogarda i brak kultury :( Bo raz, że sugerujesz swoje obrzydzenie ("ja jem"), dwa, że dehumanizujesz ("to coś"), a trzy (na podstawie wcześniejszych wypowiedzi różnych osób na tym forum), że poddawana jest w wątpliwość identyfikacja płciowa tej pani na podstawie samego jej wyglądu. Już nawet nie rozkminiam kwestii koloru skóry, bo nie chcę być oskarżony o manipulację, wszak z Twojej wypowiedzi to wprost nie wynika. Trochę przesadziłeś...

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3384 Post autor: Adam » wt sty 23, 2018 14:08 pm

mi nie przeszkadza, niech se każdy robi co chce, ale dopóki ktoś udający faceta (nie mylić ze zmianą płci, bo to nie jest nic złego) - a tak wynika z foty - jest oftopowo tu wrzucany.
np. to niżej też jest człowiek, ale nie da się tego inaczej nazwać jak coś :P i nie ma to nic do rasizmu itp, tylko stwierdzenie faktu..

Obrazek

Także HPku nie czepiajcie się tam gdzie nie trzeba, chyba że to Ty pisałeś ten ostatni artykuł o "skandalicznym" serialu Friends, to wtedy wszystko jasne i zrozumiem Twoje delikatne serduszko :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3385 Post autor: Wawrzyniec » wt sty 23, 2018 14:32 pm

WTF?!

Kiedy były prequele nie dawali nominacje za muzykę, a teraz Gwiezdne wojny są Disney'a to dają. :roll:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3386 Post autor: Adam » wt sty 23, 2018 14:32 pm

no to w tym rozdaniu wygrywa Desplat albo Jonny. DZIWNE że nowminowali Johna za Jedi a nie Post :? no i wyjątkowo sprawiedliwe nomy, bo tylko Burwell tu wylądował na kanwie popularności filmu. Nie dali też słabych Newmanów.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3387 Post autor: Wawrzyniec » wt sty 23, 2018 14:38 pm

Fajnie, że Dunkirk i Blade Runner zdobywają nominacje. Trochę za dużo dla The Last Jedi. Szczególnie za muzykę. Gdyż tak jak kocham Johna Williamsa, tak TLJ to najsłabszy score z całej Sagi, ale głównie to zasługa inkompetencji i ignorancji Riana Johnsona. Ale w każdym razie za muzykę TLJ nie zasługuje. A tak to Desplat wygra na pewno.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3388 Post autor: Adam » wt sty 23, 2018 14:39 pm

no właśnie nie na pewno :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3389 Post autor: Pawel P. » wt sty 23, 2018 14:42 pm

Z tej piątki...
Carter Burwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Alexandre Desplat, “The Shape of Water”
Jonny Greenwood, “Phantom Thread”
John Williams, “Star Wars: The Last Jedi”
Hans Zimmer, “Dunkirk"

... obstawiam, że wygra "The Shape of Water", chociaż dla mnie bezkonkurencyjne w tamtym roku było "The Last Jedi". Oby nie "Dunkierka".

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3390 Post autor: Adam » wt sty 23, 2018 14:46 pm

zrobiło się ciekawie bo Missouri i Post nie mają noma za reżyserie :o
Ostatnio zmieniony wt sty 23, 2018 14:48 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ