"Lista płac" czyli napisy końcowe

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Henryk
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 17, 2011 14:10 pm

"Lista płac" czyli napisy końcowe

#1 Post autor: Henryk » sob gru 17, 2011 14:28 pm

Witam wszystkich i proszę o pomoc.

"Lista płac" czyli napisy końcowe, czarne tło, biała czcionka, w tle muzyka: - pianista z towarzyszącym combo swobodnie improwizuje na klimatycznie bossanovo-podobnej "prymce".
Improwizacje jazzowe generalnie zachowują schemat harmoniczny (tzw. funkcje) na których budują nowe linie melodyczne. Tu jest inaczej, - "prymka" bądź "jej duch" (fragmenty?) są o ile pamietam stosunkowo minimalnie modyfikowane. Kompozytor - wykonawca głównie tworzy coraz to nowe ciągi - schematy harmmoniczne. Robi to absolutnie genialnie, - klasyka, żadnych dziwactw, sztuczności, idealna logika następstw.
O ile dobrze pamiętam, to ten podklad muzyczny trwał przez cały dość długi czas "listy plac".
Sądzę, że osoby z tego forum musiały zwrócić uwagę na niezwykły kunszt harmoniczny autora.

Film oglądałem w TV wiele lat temu. Odbiornik włączylem w trakcie trwania filmu więc nie znam tytułu. Treść filmu jak mi się wydaje (mogę sie mylić) to film akcji, kryminalny, gangsterski, - kojarzy mi się z jakąś strzelanina, napadem rabunkowym itp. w jakiejś dużej aglomeracji miejskiej USA (?).
Powyższe skojarzenie kierowało mnie na L.A. Takedown 1989 i Heat Manna, szukałem także na produkcjach typu The Hard x, Lethal Weapon x, itp. wielu (ponad 100), - bez powodzenia. Film musi być leciwy, przypuszczam że wyprodukowany przed 2000 r.
Być może była to produkcja dla TV i wersje kinowe czy DVD mają inną scieżkę dźwiekową pod napisy koncowe.
Za wszelkie ew. podpowiedzi, sugestie, namiary, linki z góry dziekuję.

H.

ODPOWIEDZ