Czego ostatnio słuchaliście?

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#61 Post autor: Bucholc Krok » sob mar 13, 2010 20:10 pm

Marek Łach pisze:Niestety słabiutka jakość dźwięku na jedynym chyba dostępnym wydaniu FMA.
Trzeba się cieszyć, że w ogóle jest. :) Ale kto wie, może Stromberg coś wymodzi.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#62 Post autor: dziekan » sob mar 13, 2010 20:21 pm

Przez ostatnie kilka dni przesłuchałem :
A Beautiful Mind -James Horner (często do niej wracam)
Troy- James Horner
Alive - James Newton Howard
Unbreakable - James Newton Howard
3 : 10 To Yuma - Marco Beltrami

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

#63 Post autor: muaddib_dw » ndz mar 14, 2010 09:21 am

No u mnie spory rozrzut z ostatniego tygodnia:
Klaus Badelt - Rescue Down,
Franz Waxman - Taras Bulba,
Jerry Goldsmith - Islands in the Stream, Players,
Ron Grainer - The Omega Man,
Hans Zimmer - POTC: Dead Man's Chest,
oczywiście z płyt CD nie z mp3 :lol:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#64 Post autor: Wawrzyniec » ndz mar 14, 2010 18:27 pm

Po tym jak Babuch określił muzykę Henninga Lohnera do filmu dokumentalnego "Turtle: The Incredible Journey" "kupą". Postanowiłem jeszcze raz przesłuchać tę muzykę. I powiem tak, że przynajmniej dla mnie poziom "kupowatości" nie jest aż tak duży jak to Babuch opisał. Muzyka oczywiście nie ma co się równać do dzieł Coulais, ale spędzony z nią czas nie uważam za stracony. Może trochę przydługi to score, ale posiada kilka ładnych utworów. Jak dla mnie tak "trójka" , może z małym plusem. Nie polecam, ale też nie odradzam :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#65 Post autor: Wawrzyniec » wt mar 16, 2010 20:06 pm

Ostatnio to słuchałem sobie:
"Alien 3" Elliot Goldenthal
"Sherlock Holmes" Hans Zimmer
"Angels & Demons" Hans Zimmer
"Beyond Rangoon" Hans Zimmer
"Avatar" Jamesa Horner
"Shipping News" Christopher Young
I właśnie ten ostatni Young tym osobom, które nie znają, gorąco polecam. Bardzo dobra i przyjemna do słuchania muzyka z paroma, że się tak wyrażę folkowymi i morskimi akcentami. Polecam :)

P.S. Teraz słucham "Black Hawk Downa" Hansa Zimmera :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#66 Post autor: Łukasz Wudarski » śr mar 17, 2010 22:11 pm

True Legend Umebayashiego - słabota. Początek obiecujący a potem mnie znudził. Nie zmęczyłem do końca.

The House Of God & Protocol (niezrealizowane scory) - Basil Poledouris - fajne(choć nieco niskobudżetowe), ale fatalna jakość dźwięku


Don Juan - Bruno Coulais
- kilka fargmentów niezłych, ale też dużo zrzynek (z Libertyna przede wszystkim)

Babies - Bruno Coulais - rewelka. Świetny score. Może nie na 5, ale na pewno wysoko.

Avatar complete - raz jeszcze
Why So Serious !?

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#67 Post autor: Wawrzyniec » śr mar 17, 2010 22:41 pm

O cieszę się, że Babuch napisał swoją listę, gdyż już się bałem, że tylko ja słucham muzyki filmowej i było mi trochę głupio pisać kolejną listę. A co do listy Babucha to oczywiście bardzo ambitnie i nie mnie dane jest ją oceniać, ale szanuję w pełni tę listę i zdanie recenzenta. :)

To teraz ja:

Black Hawk Down - Hans Zimmer - co tu dużo pisać? Genialnie wybitna ścieżka dźwiękowa. A utwór "Leave No Man Behind" słuchałem chyba z 7 razy, jak nie więcej :D

The Da Vinci Code - Hans Zimmer - bardzo dobra ścieżka. Słuchanie jej to czysta przyjemność, a utwór "The Citrine Cross" przesłuchałem 3 razy pod rząd :D

Alice in Wonderland - Danny Elfman - wszystko co o tym scorze miałem do powiedzenia już powiedziałem.

Edward Scissorhands - Danny Elfman - też nic nowego nie napiszę. Magia w czystej postaci.

Interview with the Vampire - Elliot Goldenthal - klimatyczny score, szczególnie podobają mi się wstawki z klawesynem. Tak powinien brzmieć score do dobrego kina wampirycznego, o którym niestety zapomniał świat :(

Jane Eyre - John Williams - John Williams i tyle chyba wstarczy :D No dobra napiszę coś więcej, jak to u Maestro, świetna, czy też lepiej napisane, piękna muzyka (kojarzy mi się z "Across the Stars", które uwielbiam), ale czy kogoś to dziwi, toż to geniusz, ale to każdy przecież wie :D

House of Frankenstein - Don Davis - Hell Fucking Yeah :twisted: Tak właśnie powinien brzmieć rasowy, pełnokrwisty score do horroru. Doskonały klimat i niesamowita przyjemność słuchania. Tylko niestety jak to u Davisa, doskonała muzyka do słabego i nieznanego filmu telewizyjnego :( A szkoda, gdyż to 5 gwiazdkowy score, który więcej niż warto znać i dlatego ja go znam :D

Dziękuję bardzo za uwagę, a teraz wracam do "Shipping News" Younga :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

#68 Post autor: muaddib_dw » czw mar 18, 2010 10:22 am

A ja dla odmiany ostatnio słuchałem:
- Grand Canyon - Jamesa Newtona Howarda-świetna muza,
- Frankenstein - Patricka Doyle'a - muza wymagająca ale odpłaca sie
z nawiązką :) .

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#69 Post autor: Mystery » czw mar 18, 2010 10:38 am

Bruno Coulais
Brendan et le Secret de Kells - 4.0/5.0
Świetny, różnorodny score, pełny folkloru ze średniowiecznym zacięciem.

Choristes 4.5/5
Jeden z tych soundtracków który każdy winien usłyszeć. Piękna, nietuzinkowa muzyka.

Enfant qui voulait être un ours 4.0/5.0
Kolejna śliczność na liście.

Himalaya 3.5/5.0
Muzyka jedyna w swoim rodzaju, trochę nie moje klimaty, ale w pełni doceniam tą pracę.

Le Fils Du Requin 3.5/5
Bardzo coulaisowski, nieco dziwaczny, ale jakoś mnie nie przekonał, na pewno przydadzą się kolejne odsłuchy.

Microcosmos 3.5/5.0
Dobra i oryginalna muzyka, w połączeniu z obrazem to najprawdziwszy majstersztyk, bo na płycie mickymousing i sfx jednak daje się nieco we znaki.

Planète blanche 4.5/5.0
Znakomity score, jeden z najlepszych u Francuza.

Travelling Birds 3.5/5.0
Myślałem, że jak wrócę po kilku latach do tej muzyki to zmienię nieco o niej zdanie. Niestety nic się nie zmieniło, także, do za parę lat :)


James Horner - House Of Cards - 4.5/5.0
Piękna, magiczna muzyka. Nic tylko słuchać, słuchać i słuchać. Jest tu z kilkanaście małych tematów z których James skorzysta później
choćby w Once Upon a Forest, Spitfire Grill, Deep Impact, The Boy in the Striped Pyjamas czy Avatarze.

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

#70 Post autor: Krelian » czw mar 18, 2010 12:04 pm

Mystery Man pisze:Bruno Coulais


James Horner - House Of Cards - 4.5/5.0
Piękna, magiczna muzyka. Nic tylko słuchać, słuchać i słuchać. Jest tu z kilkanaście małych tematów z których James skorzysta później
choćby w Once Upon a Forest, Spitfire Grill, Deep Impact, The Boy in the Striped Pyjamas czy Avatarze.


o kurcze wszędzie tego szukałem :cry: to jest bootleg ?

Ostatnio co pamiętam to Superman Returns Complete Score - Williams to nie jest ale jedyny Ottman, do którego wracam :)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#71 Post autor: Mystery » czw mar 18, 2010 12:13 pm

Krelian pisze: o kurcze wszędzie tego szukałem :cry: to jest bootleg ?
Nie, Intrada w tamtym roku wydała tą muzykę:
http://store.intrada.com/s.nl/it.A/id.6 ... egory=2005

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

#72 Post autor: Krelian » czw mar 18, 2010 12:28 pm

jaki ja jestem niedoinformowany jak zwykle

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#73 Post autor: Althazan » czw mar 18, 2010 13:23 pm

Dzisiaj w odtwarzaczu:

John Scott - Lionheart - nie można nie lubić tej muzyki.

Philippe Rombi - Une Hirondelle A Fait Le Printemps - śliczota :)

Klaus Badelt - Le Petit Nicholas - bardzo ładny scorek.

Danny Elfman - Wolfman - mam nadzieję, że sąsiad nie przyjdzie ;)

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#74 Post autor: Marek Łach » czw mar 18, 2010 14:32 pm

Wawrzyniec pisze:Tak powinien brzmieć score do dobrego kina wampirycznego, o którym niestety zapomniał świat :(
Obczaj sobie zeszłoroczny koreański filmik Thirst - bardzo ciekawe kino wampiryczne z fantastyczną muzyką, i bardzo oryginalne przy tym.
Althazan pisze:Philippe Rombi - Une Hirondelle A Fait Le Printemps - śliczota Smile
A co to??

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#75 Post autor: Althazan » czw mar 18, 2010 14:54 pm

Marek Łach pisze:
Althazan pisze:Philippe Rombi - Une Hirondelle A Fait Le Printemps - śliczota Smile
A co to??
Taki typowy Rombi - czyli ładne temaciki, nie za długa płyta (40 min), Rombi plumka na fortepianie, czysta przyjemność...

ODPOWIEDZ