Czego ostatnio słuchaliście?

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4021 Post autor: kiedyśgrześ » ndz paź 20, 2013 00:20 am

Kaonashi pisze:Strzelam: Solaris :P
a jak :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26140
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4022 Post autor: Koper » ndz paź 20, 2013 19:08 pm

Adam pisze:jest ciężko bo ten rok był zajebisty
normalnie prawie tak samo jak dla polskiej piłki nożnej :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7854
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4023 Post autor: DanielosVK » ndz paź 20, 2013 19:11 pm

Adam ma rację, że jest ciężko, bo ja szczerze mówiąc nie wiem, czy zdołam te 10 score'ów uzbierać. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26140
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4024 Post autor: Koper » ndz paź 20, 2013 19:13 pm

To może w tym roku w TOPach przyznajmy tylko nagrody pocieszenia? ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4025 Post autor: hp_gof » ndz paź 20, 2013 19:17 pm

Fakt, na razie posucha, uzbierałbym może 3 tytuły do TOPu, ale sezon się jeszcze nie skończył, ba! jeszcze się nawet nie rozkręcił :P Najlepsze 2 miesiące dopiero przed nami! Nie wyrobimy ze słuchaniem :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4026 Post autor: Adam » ndz paź 20, 2013 20:56 pm

posucha to jest chyba u Was :P ja to nie wiem których mistrzuni gdzie dać 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26140
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4027 Post autor: Koper » ndz paź 20, 2013 21:01 pm

Adam pisze:posucha to jest chyba u Was :P ja to nie wiem których mistrzuni gdzie dać 8)
Do tematu Epic Fail najlepiej. Jak większość "Twoich" okładek. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Marcin
Początkujący orkiestrator
Posty: 538
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 16:59 pm
Lokalizacja: Gąsawa

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4028 Post autor: Marcin » wt paź 22, 2013 18:41 pm

Ostatnio miałem ochotę odświeżyć sobie muzykę JNH do King Konga w wersji kompletnej (recording sessions). Biorąc pod uwagę nie najlepszą jakość dźwięku tej wersji postanowiłem poszperać w sieci za czymś lepszym i natrafiłem na coś takiego:

Obrazek

W sumie to też recording sessions ale w lepszej wersji. Nie ma zbędnych alternatów, całość muzyki została inteligentnie pomontowana (w sumie 38 tracków (2,5h) a nie ponad 100 jak poprzednio) no i (co najważniejsze) o niebo lepsza jakość dźwięku (nie skłamię jeśli napiszę, że idealna!). Słucham tego praktycznie non stop już od 2 dni i jestem pod wrażeniem :) .
Będę szczery, Tylko Jerry 8)

Awatar użytkownika
Marcin
Początkujący orkiestrator
Posty: 538
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 16:59 pm
Lokalizacja: Gąsawa

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4029 Post autor: Marcin » wt paź 22, 2013 22:08 pm

A tak btw to słuchał ktoś tej wersji King Konga (The Deluxe Edition)? Bo zastanawia mnie jedna rzecz. Właśnie porównałem jakość dźwięku tego 'wydania' z oficjalnym albumem i okazuje się, że jest lepsza od oryginalnego albumu!!! (pliki są we flacu) Oficjalne wydanie to na pewno nie jest tylko jakieś wydanie promocyjne ale widać bardzo porządnie zrobione! Mam też skany okładek i płyt i widnieje tam napis: 'WrG Records' oraz informacja o remasteringu oraz 'For Promotional Use Only' a samo wydanie jest z 2012r. Bardzo ciekawy nabytek...
Będę szczery, Tylko Jerry 8)

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4030 Post autor: Tomek » wt paź 22, 2013 22:44 pm

Oryginalne wydanie było wypełnione po brzegi CD i nawet chyba za długie. Co na tym bootlegowo rozszerzonym jest tak atrakcyjnego?, skoro wydaje mi się, że na oficjalnym są zawarte zdaje się wszystkie najważniejsze fragmenty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin
Początkujący orkiestrator
Posty: 538
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 16:59 pm
Lokalizacja: Gąsawa

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4031 Post autor: Marcin » wt paź 22, 2013 23:33 pm

Tomek pisze:Co na tym bootlegowo rozszerzonym jest tak atrakcyjnego?
Jakość dźwięku :D . A tak poważnie to fakt, że można przesłuchać całość materiału muzycznego i mieć pełniejszy obraz muzyki w filmie. No ja jestem akurat zwolennikiem kompletnych ścieżek, lubię się zagłębiać w całą strukturę muzyczno-filmowej opowieści i czerpać z tego satysfakcję (myślę, że takich osób na forum poza mną trochę by się znalazło :wink: ), więc wydania oficjalne mnie nie przekonują i nie wystarczają :) . Poza tym wkurza mnie trochę fakt, że słuchając oryginalnego albumu mam do czynienia z muzyką z filmu, którą ktoś przemielił i powrzucał na płytę wedle własnego upodobania a ja, kupując płytę, muszę się na to godzić. A najbardziej wkurzające jest to, że wydaję swoje ciężko zarobione pieniądze na płytę a potem słuchając jej odkrywam ze zgrozą, że brakuje na niej jakiegoś muzycznego fragmentu na który zwróciłem uwagę podczas oglądania filmu i nie ma go na albumie bo ktoś zdecydował, że będzie on zbędny na płycie :evil: ! Tutaj tego nie ma bo jest wszystko co było w filmie. Na oryginalnym albumie z King Konga pamiętam, że też brakowało paru bardzo ciekawych fragmentów. W szczególności dotyczy to bardzo interesujących (dla mnie) utworów budujących napięcie i atmosferę niepewności w pierwszej części filmu i utworów akcji (dokładnie czego konkretnie nie powiem bo oficjalną ścieżkę słuchałem już dość dawno). Ale powiem tylko tyle, że warto sięgnąć po tego bootlega. Zważywszy na to, że to bardzo porządnie zrobiony bootleg.

Na zachętę wrzucę jeszcze tracklistę :wink: :
Disc 1
1. Main Title (1'11)
2. Ann (2'50)
3. Viewing the Footage (1'44)
4. Defeat Is Always Momentarily (3'22)
5. Discovering Ann (6'28)
6. Two Grands (3'02)
7. The Venture Departs (4'04)
8. Wrong Jack Driscoll (1'56)
9. The Secret Revealed (1'56)
10. Filming (6'46)
11. It's In The Subtext (3'19)
12. There Are No Stars (3'37)
13. Last Blank Space On The Map (5'25)
14. It's Deserted (6'13)
15. Fight (6'34)
16. Sacrifice (6'22)
17. Jungle (3'48)
18. An Ancient Boneyard (4'46)

Disc 2
1. Stempade (3'44)
2. Heroes Don't Look Like Me (1'58)
3. The Last Of Its Kind (4'36)
4. Abyss (3'48)
5. Lizards (0'59)
6. Tooth & Claw (7'48)
7. Pit (4'45)
8. Beautiful (4'10)
9. An Idea (1'46)
10. In Kong's Arms (3'31)
11. Bats (4'35)
12. Now! (3'24)
13. Captured (3'54)
14. Theater (3'49)
15. Gorilla On The Loose (3'18)
16. Beauty Stayed His Hand (4'36)
17. The Army Attacks (3'49)
18. Empire State Building (4'25)
19. Final Battle (2'17)
20. Beauty Killed The Beast (9'01)
Będę szczery, Tylko Jerry 8)

Mefisto

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4032 Post autor: Mefisto » sob paź 26, 2013 16:55 pm

ostatnio trochę znakomitej klasyki...

I malamondo - niestety, wpadło mi przypadkiem w ręce już po głosowaniu, inaczej znalazłoby się w pierwszej 15 (tymczasem na stronie nawet nie ma w filmografii!). Fajna, miejscami bardzo pozytywnie pokręcona muzyka, niesamowicie chwytliwe, nawet jeśli trącące kiczem melodie. Album bym trochę przyciął, ale generalnie źle nie jest. Doskonałe słuchadło.

Michel Strogoff - Cosma. I wszystko jasne. Piękne, dostojne tematy, nieco epiki, słowem świetna porcja filmówki. Albumowo trochę przydługo (długaśne bonusy mogli sobie darować, no ale to... bonusy), ale jak najbardziej warto.

The Silencers - świetny, półgodzinny albumik Bernsteina. Znakomity temat przewodni, dwie fajne piosenki, trochę jazziku i lekkich klimatów, wyraźnie kryminalnych. I like it.

dla wszystkich 4 / 5

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4033 Post autor: Michał Turkowski » ndz paź 27, 2013 19:33 pm

HOLLOWMAN - Jerry Goldsmith - Ech, jaka słabizna. Temat główny jeszcze ujdzie, choć bardzo mocno jedzie on na temacie z "Basic Instinct". Cała reszta to mdłe underscore i akcja - ta z kolei jest jak na Goldsmitha wymuszona i nieszczególna - co prawda wszystko zdaje się być ok, ale jest to kompletny autopilot bez wyrazu. Na dodatek brakuje tu jakiegoś dobrego tematu przewodniego w akcji, przez co te potężne wejścia dęciaków i kotłów zwyczajnie irytują. Nie lubię tego mówić, ale Jerry definitywnie skończył się w 1999 roku - dał nam wówczas świetne "13th Warrior" i "The Mummy" + przeciętne "The Haunting" i na tym chyba już koniec...

ALONG CAME A SPIDER - Jerry Goldsmith - kolejny Goldsmitha z końcówki kariery na totalnym autopilocie. Muzyka akcji wtórna, utwór otwierający album koszmarny, brak jakiegoś porządnego tematu, a akcja to tylko dudnienie i nieustanny hałas.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4034 Post autor: Kaonashi » ndz paź 27, 2013 21:36 pm

Michał Turkowski pisze: Nie lubię tego mówić, ale Jerry definitywnie skończył się w 1999 roku - dał nam wówczas świetne "13th Warrior" i "The Mummy" + przeciętne "The Haunting" i na tym chyba już koniec...
Na pewno 1999 rok był najlepszym w ostatnich latach życia Jerry'ego, ale jednak nie do końca zgodziłbym się z opinią, że się definitywnie skończył:
http://www.youtube.com/watch?v=atQbmaEALSg
http://www.youtube.com/watch?v=5JlmV8CwCYU
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4035 Post autor: kiedyśgrześ » pn paź 28, 2013 12:03 pm

Michał Turkowski pisze:HOLLOWMAN - Jerry Goldsmith - Ech, jaka słabizna. Temat główny jeszcze ujdzie, choć bardzo mocno jedzie on na temacie z "Basic Instinct". Cała reszta to mdłe underscore i akcja - ta z kolei jest jak na Goldsmitha wymuszona i nieszczególna - co prawda wszystko zdaje się być ok, ale jest to kompletny autopilot bez wyrazu. Na dodatek brakuje tu jakiegoś dobrego tematu przewodniego w akcji, przez co te potężne wejścia dęciaków i kotłów zwyczajnie irytują. Nie lubię tego mówić, ale Jerry definitywnie skończył się w 1999 roku - dał nam wówczas świetne "13th Warrior" i "The Mummy" + przeciętne "The Haunting" i na tym chyba już koniec...

ALONG CAME A SPIDER - Jerry Goldsmith - kolejny Goldsmitha z końcówki kariery na totalnym autopilocie. Muzyka akcji wtórna, utwór otwierający album koszmarny, brak jakiegoś porządnego tematu, a akcja to tylko dudnienie i nieustanny hałas.
nie zgadzam się z tym HOLLOWMANem, wychodzi niechęć do Pamięci Absolutnej :) tam jest całkiem wyraźny motyw suspensowo-actionowy, na tyle wyraźny, że posłużył Trumppowi (tak się chyba gostek nazywa) za Main Titlesy w sequelu :)
Obrazek

ODPOWIEDZ