Czego ostatnio słuchaliście?

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4546 Post autor: Koper » ndz wrz 02, 2018 17:12 pm

Paweł Stroiński pisze:
pn sie 27, 2018 18:53 pm
Adam pisze:
pn sie 27, 2018 15:30 pm
właśnie daliście oręż Wawrzkowi, że RCP rokuje :P
Buckley NIGDY nie był członkiem RCP...
i to wiele tłumaczy. :P
Bo score rzeczywiście zaskakująco dobry.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4547 Post autor: Paweł Stroiński » ndz wrz 02, 2018 18:47 pm

Zaczynał bezpośrednio jako asystent HGW, ale już w czasach samodzielności tegoż. Pierwszym takim głównym asystentem był Stephen Barton (jego udział w Battle of Kerak z Kingdom of Heaven jest nawet na Spotify), któremu nagrał też Modern Warfare pierwsze. Kiedy Barton odszedł z Wavecrestu nastąpiła "era" Buckleya, który jest podpisany jako współkompozytor The Town.

Teraz (współ)rządzi z nim Stephanie Encomou.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4548 Post autor: Wawrzyniec » śr wrz 05, 2018 13:06 pm

Cholera, wcale nie taki zły ten "Papillon", chociaż wiem, że w uszach miłośników Jerry'ego Goldsmitha to może brzmieć jak świętokradztwo. Ale naprawdę jak na Buckley'a, to bardzo ładna i odpreżająca muzyka, plus lubię tego typu chór. Chyba największy błedem i przywarą tej muzyki, jest że jest do remake'u takiego klasyka, zarówno filmowego, a co dopiero muzycznego.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4549 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 08, 2018 18:43 pm

Przesluchalem po raz drugi tego Papillona i naprawdę mi się podoba. Jedno z większych pozytywnych zaskoczeń tego roku.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4550 Post autor: Ghostek » sob paź 06, 2018 11:26 am

Obrazek

1. New User (4:23)
2. 4 Hours of Peaceful and Relaxing Instrumental Music (1:30)
3. Missed Calls (3) (1:42)
4. Private Accounts (3:26)
5. No Reception (0:49)
6. San Jose Missing Persons (1:41)
7. Detective Rosemary Vick (1:28)
8. Searching (8:20)
9. Saved Casts (2:49)
10. Barbosa Chillin (2:37)
11. #FindMargot (5:22)
12. Fins (3:12)
13. Viewer Discretion Advised (2:27)
14. Kim_Home_Videos (3:10)
15. Search by Image (2:45)
16. MemorialOne (3:54)
17. FWD: Confession (5:56)
18. Breaking News (1:55)
19. Epilogue (1:26)
20. Searching End Titles (2:48)

Sięgałem po ten album bez przekonania. Film totalnie mnie nie pociągał po obejrzeniu zwiastuna, a nazwisko kompozytora zupełnie obce. No ale sięgnąłem... I już po pierwszym kawałku wiedziałem, że będzie dobrze.
I było - praktycznie przez cały czas trwania tego albumu. Dosyć długiego, jak na podejmowany przezeń styl, ale wdzięcznego w treści.
Jako że film bazuje na przedstawianiu wydarzeń przez pryzmat elektronicznych mediów, to i muzyka nadawać musiała na podobnej fali. Fani elektronicznych, eterycznych ścieżek będą tu mieli coś dla siebie. Muzyka, choć niezbyt odkrywcza w formie, to jednak zgrabnie zaprezentowana w treści. Nie przytłacza, nie nuży, nie zobowiązuje. Po prostu płynie w nurcie, jakim została zanurzona już od pierwszych minut. Choć początek może wyprowadzić na manowce bogactwem aranżacyjnym, to jednak później elektronika przejmuje wiodącą rolę.
Fajna, skromna praca, która ma wiele do zaoferowania na płaszczyźnie brzmieniowej i melodycznej. Aż szkoda, że obudziłem się z tym po Synthemberze, bo z pewnością chciałbym coś o niej napisać w tym kontekście.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4551 Post autor: Adam » sob paź 06, 2018 13:58 pm

pierwszy track to geniusz :o :shock:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4552 Post autor: Mystery » ndz paź 07, 2018 20:43 pm


Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4553 Post autor: Jedi-Master » wt paź 09, 2018 15:34 pm

Aż szkoda, że obudziłem się z tym po Synthemberze, bo z pewnością chciałbym coś o niej napisać w tym kontekście.
Napisz reckę :wink: . Co do samej muzyki bardzo ciekawa.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4554 Post autor: Ghostek » śr paź 10, 2018 17:03 pm

Recka będzie. Tylko filmu brak póki co.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4555 Post autor: Ghostek » pt paź 19, 2018 16:41 pm

Obrazek

A tak se wziąłem na odsłuch, mimo że filmu w życiu kijem nie tknę.
I dopóki liryka grała, to było okej, ale jak wlazła akcja, to skisłem.
Piętnasta woda po zimmeroskim RCP-kisielu. Do jednorazowego odstrzału i zapomnienia.
2/5

Obrazek

Jeżeli byłaby to muza do pierwszego sezonu, to może jakoś dałoby się to przetrwać, ale serio? Po raz trzeci to samo ostinato i długo długo nic? Apropos długości, to wydawcy chyba chcieli nas zamęczyć czasem trwania. W połowie już odpadłem, ale na raty dosłuchałem... Po raz pierwszy i ostatni.
2/5

Obrazek

Nie ogarniam tego serialu, jaki sobie robią filmowcy po wątpliwym sukcesie Króla Skorpiona, ale okej. Może ma to swoją bazę fanów. Ja w każdym razie kijem nie tykam od momentu, jak kiedyś po obejrzeniu trailera mało nie skisłem.
No ale score wpadł w ręce, to odpaliłem.
Generalnie jak to u tego kompozytora - intensywnie, ale pusto w treści. Maniera oldschoolowego, serialowego scoringu bije z tego tworu na kilometr, ale w tym morzu sztampy i samplowanych orkiestr jest jedna rzecz, która mnie w sumie zaskoczyła. Powrót do pustynnego tematu Alana Silvestriego z drugiej Mumii. Jest to właściwie jedyna wartość dodana tego scoru. Tak więc...
2,5/5

Obrazek

No i powoli przechodzimy do konkretu.
Niby typowy Bear z wszystkimi jego zaletami i warsztatowymi wadami, ale jednak ma w sobie coś ta praca.
A tym czymś są niewątpliwie żeńskie partie wokalne oraz liryka. Nawiązuje to trochę do tematyki filmu o duchach, więc całość wchodzi całkiem przyjemnie. Owszem, jest kilka fragmentów, które szpeci agresywna elektronika, ale jak Bear sam podkreślał, zrobił to celowo, by zarzucić pomost między bohaterką a realiami w jakich się obraca.
3,5/5

Obrazek

Mały smuteczek, że Elfman nie powrócił, bo pierwsza Gęsia skrórka była klawa. No ale wiadomo, że do niechcianego sequela nie wchodzi się jeżeli się nie musi. Wszedł za to Dominic Lewis, który po torsze wszedł również w buty Elfmana. Niektóre zagrywki bardzo podobne do Danny'ego, co odbiera się raczej pozytywnie. Ale całosć pracy przysłowiowej rzyci nie urywa. Familijne, raczej przyjemne granie, ale do szybkiego zapomnienia po odsłuchu.
3/5
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4556 Post autor: Ghostek » ndz paź 28, 2018 07:39 am

Obrazek

Trevor, litości!
1/3 przebrnąłem i uschłem. Bezsensowna RCP-style napierdzielanka, która katuje słuchacza 1,5h czasem trwania.
Czyste ZŁO!
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4557 Post autor: Mystery » ndz paź 28, 2018 11:16 am

Widziałem tego potwora, na spotify sprawdziłem tylko "Final Countdown" i my wystarczyło...

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4558 Post autor: Kaonashi » ndz paź 28, 2018 11:34 am

Ale może w filmie działa świetnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4559 Post autor: Ghostek » ndz paź 28, 2018 13:19 pm

Kaonashi pisze:
ndz paź 28, 2018 11:34 am
Ale może w filmie działa świetnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie patrząc po trailerach, pewnie jest w tym jakaś logika ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4560 Post autor: Adam » sob lis 10, 2018 12:09 pm

Obrazek

Szkoda czasu, japoński twórca, a zero kreatywności, większość scoru to słaba zżyna z Amelii Tiersena - zarzynany akordeon w prawie każdym tracku, z dodatkiem fortepianu i smutnych wiolonczel i parę japońskich piosenek. Nic w głowie nie zostaje. Dla nieobeznanych z tymi klimatami może się podobać, score zły nie jest, ale brak świeżości i temptrack aż mnie tu w oczy szczypie. Za dużo się skośnych nasłuchało w życiu, żeby takie coś miało muzycznie podniecić :)

Obrazek

Szkoda czasu tym bardziej, niesamowite smęty usypiające po 5 minutach - kopia Thank You For The Service Njumana.. Czekałem tylko ze względu na piosenkę oryginalną Lennox - i ona jest genialna, aż 6,5 minutowa (!), prawie bez muzyki, głównie acapella. Mocny kandydat do Oskara będzie. 8)
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ