Czego ostatnio słuchaliście?

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4351 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 17, 2016 22:01 pm

Obrazek

Jackie - Mica Levi

Mimo zaledwie 34 minut trwania, dość męczący soundtrack. Trochę takie łagodniejsze "Under The Skin". Czyli w sumie nie wiem na ile Mica Levi powtarza się, a na ile po prostu tak brzmi jej styl? Może to jakoś w obrazie się sprawdza, ale na płycie raczej dla nielicznych.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4352 Post autor: Kaonashi » ndz gru 18, 2016 22:20 pm

W sumie nie wiem, gdzie to podpiąć, ale tu chyba nawet pasuje: http://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=2348 :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4353 Post autor: Koper » pn gru 19, 2016 16:51 pm

Z kolegami przy wódce zrobiliście sobie domowy festiwal kina campowego? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4354 Post autor: Adam » śr gru 28, 2016 16:33 pm

Obrazek

dobrze radzę, nie tykać :P zainteresowało mnie to okładką i szokującą ceną w Saturnie - >70 zł ... żałuje każdej sekundy którą straciłem na to coś - bo muzyka to na pewno nie jest :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4355 Post autor: Koper » śr gru 28, 2016 18:48 pm

Słyszałem jakiś fragment na YT. Coś między najmniej słuchalnymi kawałkami Trzaski a Bishary. A może to trzeba puszczać od tyłu (i wtedy zjawi się szatan, albo co...)? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4356 Post autor: Adam » śr gru 28, 2016 18:50 pm

pomysleć że są ludzie którzy to kupią :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4357 Post autor: lis23 » śr sty 04, 2017 18:27 pm

John Powell - "Rio 2" - Fajne, choć do poziomu obu Smoków daleko.

Jerry Goldsmith - "Air Force One" - Szkoda, że to tak krótkie wydanie i nie ma nań min. sześciominutowego "End Titles", który jest na YT.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26139
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4358 Post autor: Koper » sob sty 14, 2017 12:56 pm

Obrazek

Wbrew okładce to nie serial przyrodniczy, ale telewizyjna (jakiś serial czy mini-serial) adaptacja francuskiego thrillera który u nas wyszedł pod bardziej złożonym tytułem "Bielszy odcień śmierci", a ta grafika to tylko rysunkowy design z czołówki. Score zaczyna się bardzo obiecująco, bo od bardzo fajnego chóralnego songu z owej czołówki, ale potem już robi się ilustracyjnie, jakieś elektroniczne ambienty, czy jakaś "mroźna" wiolonczela, nic specjalnego do słuchania. I tylko czasem wejdzie chórek z jakimś songiem źródłowym m.in. znaną z "Imperium Słońca" walijską kołysanką.

Ogólnie polecam obadać pierwszy track, resztę niekoniecznie.

Tutaj cały OST:
https://www.youtube.com/watch?v=EcLs2rUMvwE

A tu wspomniana czołówka (pierwszy track na płycie jest dłuższy i trwa ponad 3 minuty, jest więc rozbudowaną jej wersją).
https://www.youtube.com/watch?v=fqEGFYjilWw
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2996
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4359 Post autor: qnebra » pt sty 27, 2017 19:02 pm

Raymond Lefevre - La Soup Aux Choux

Szkoda, że są tylko cztery utwory dostępne, bo materiał naprawdę zacny. Pytanie zresztą kto tu nie kojarzy motywu głównego z filmu znanego u nas jako "Kapuśniaczek".

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4360 Post autor: Adam » pt sty 27, 2017 21:58 pm

Wawrzyniec pisze:
sob gru 17, 2016 22:01 pm
Obrazek

Jackie - Mica Levi

Mimo zaledwie 34 minut trwania, dość męczący soundtrack. Trochę takie łagodniejsze "Under The Skin". Czyli w sumie nie wiem na ile Mica Levi powtarza się, a na ile po prostu tak brzmi jej styl? Może to jakoś w obrazie się sprawdza, ale na płycie raczej dla nielicznych.
Najgorszy score ze wszystkich tegorocznych oscarowych 9 filmów, źle dobrany, zagłuszający, irytująco ckliwy i przeszkadzający w odbiorze filmu. nie szło się skupić. jakiś głuchoniemy to zaakceptował do filmu..

no ale jak ktoś podniecał sie jakże wielką "słuchalnością płytową" Under The Skin, to tutaj będzie też zachwycony jakież to hambitnej muzyki słucha 8)
Ostatnio zmieniony pt sty 27, 2017 22:10 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4361 Post autor: Paweł Stroiński » pt sty 27, 2017 22:06 pm

Adam, idź do biblioteki, weź encyklopedię muzyczną i znajdź definicję słowa burdon (bo "dron" po polsku tak naprawdę nie istnieje). Inaczej będę kasował wszystkie Twoje wspomnienia o muzyce dronowej jako wierutne kłamstwa dotyczące tego, czym są "drony" czy burdon w muzyce, OK? Co Ty na to?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4362 Post autor: Adam » pt sty 27, 2017 22:10 pm

zadowolony? :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4363 Post autor: Paweł Stroiński » pt sty 27, 2017 22:19 pm

Już lepiej. Porób sobie research, co to są drony i zrozum, dlaczego dali te score'y Johannssona, a nie inne (podpowiedź, Arrival nie jest scorem dronowym, bo się i tak za dużo dzieje).

Słuchałem tego wczoraj. Bez filmu nie ma, co tego ruszać, bardzo to teatralne, ale muzycznie coś w sobie ma. A ja akurat nie hejtowałem Under the Skin, jak wiele osób. Co do innej kwestii, niezależnie od tego, jak oceniamy muzykę w filmie i jak to jest:
jakiś głuchoniemy to zaakceptował do filmu..
Zaakceptowali to ci, którzy w ogóle do tego filmu Levi wzięli. Bo dostali dokładnie to, czego oczekiwali i chcieli. Taka muzyka w tym filmie jest, bo takiej chcieli. Zajmujesz się muzyką filmową od ładnych wielu lat i jakoś jeszcze to nie dotarło? ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4364 Post autor: Adam » pt sty 27, 2017 22:23 pm

tylko że to pasuje do filmu jak ja na chińskiego cesarza A PRZECIEŻ twój ulubiony argument to taki, że muzyka filmowa ma być dla filmu dobra, a nie na płytach :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4365 Post autor: Paweł Stroiński » pt sty 27, 2017 22:27 pm

Czekam na inne opinie. Film raczej obejrzę, ale nie teraz i nie w kinie, więc do recenzji się nie biorę.

ODPOWIEDZ