Czego ostatnio słuchaliście?

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4366 Post autor: Adam » pt sty 27, 2017 22:31 pm

jakoś o Arrival nic nie mówiłem w kwestii filmu, bo tam było ok.. A tutaj ta muza w filmie to jest po prostu WTF.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4367 Post autor: Paweł Stroiński » sob sty 28, 2017 01:37 am

Zobaczę inne opinie, prywatne nastawienie do muzyki może mieć wpływ na to, jak funkcjonuje ona w filmie dla danej jednostki. Nie ma obiektywnych wyznaczników, dlaczego to działa albo nie działa.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4368 Post autor: Adam » sob sty 28, 2017 08:07 am

Ja tego nie słuchałem na płycie i nie zamierzam, więc nie miałem nastawienia :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4369 Post autor: Koper » ndz lut 05, 2017 19:42 pm

Adam pisze:
pt sty 27, 2017 21:58 pm
Najgorszy score ze wszystkich tegorocznych oscarowych 9 filmów, źle dobrany, zagłuszający, irytująco ckliwy i przeszkadzający w odbiorze filmu. nie szło się skupić. jakiś głuchoniemy to zaakceptował do filmu..
Najbardziej z d..y opinia Adama w ostatnim czasie. :P
Nie wiem kto tam jest głuchoniemy ale na pewno najbliższy tego jest Adama.
Score jest ok, ckliwy nie jest wcale, prędzej surowy, nieprzyjemny, dobrze oddający stan bohaterki.
Sam film jest taki sobie, score za bardzo do słuchania się nie nadaje, ale akurat muzyka w filmie działa dobrze.
Adam fail, no ale czy kogoś to dziwi jeszcze? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4370 Post autor: Adam » śr lut 08, 2017 22:13 pm

Koprze, dziś byłem na tym 2 raz, tym razem w CC, aby sprawdzić czy przypadkiem z kopią w studyjnym coś było nie halo.. ale niestety tak nie było :P tak irytującej, zagłuszającej i źle podłożonej muzyki nie pamiętam dawno.. laska patrzy na dzieci w wieku wczesnoprzedszkolnym jak się bawią, by za 3 sekundy powiedzieć im w poetycki sposób, że im właśnie zajebali ojca, a Mica Levi trze widelcami po zardzewiałym kawałku blachy z podbiciem na 100 db.. wtf? pomyliło jej się że pisze do sceny slasherskiej z jakiegoś Piątku 13stego ? :roll: A takich scen jest multum.. sorry ale takie scorowanie takich filmów to nie dla mnie. oczywiście że były sceny może ze 2 czy 3, gdy taki zabieg wypadał ok, ale to były dosłownie wyjątki. przecież to film kameralny, kręcony w 90% w jednym, dwóch pokojach cały czas.. prawie jak nasze para dokumentalne Sensacje 20 wieku obecnie :P

płyty nawet odpalać nie będę.. takie rzeczy rażą moje uczucia i moją definicję słowa "muzyka". bo to muzyką nie jest.

każdy ma prawo do swojej decyzji i opinii, ja nikomu nie zabraniam się podniecać tą muzyką, czy innymi drono podobnymi pierdami :P ale ja nie musze :)

Film wielki nie jest, ma swoje wady, i mam też zastrzeżenia do ekranowej prezentacji i gry Portmanki - zbytnio to przeszarżowane było wg mnie momentami i ciut raziło czasem sztucznością. Ale ogólnie warto zobaczyć. Nom za rolę się należał. Ciekawa realizacja filmu. Na ile zgodna z zapisami kronikarzy, a na ile fantazja twórcza, tego nie wiem, bo nie siędzę w historii aż tak.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4371 Post autor: Mystery » pt lut 17, 2017 17:36 pm

Jackie w obrazie zrobiła na mnie spore wrażenie i od razu inaczej spojrzałem też na sam soundtrack, taki greenwoodowski score, mocny, nieszablonowy, chłodny, ale dziwnie emocjonujący i robiący cały klimat filmu. Widziałem już wszystkie filmy nominowane w muzycznej kategorii i od najlepszego i najbardziej podobającego mi się, wygląda to u mnie tak i w takiej też kolejności będę trzymać kciuki.

La La Land
Jackie
Lion
Passengers
Moonlight

jasiu
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 17:43 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4372 Post autor: jasiu » sob lut 18, 2017 23:01 pm

a ja odkurzyłem serial "Wersal" i potem jakoś klimatycznie zainteresował mnie score Eduardo Noya (Noia?).

mam słabość do takich klimatów:)
Pytanie do Was czcigodni - nie wiecie czy wyszedł na CD? jakos poza YT nie mogę nic znaleźć

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4373 Post autor: Koper » wt lut 28, 2017 16:30 pm

Żaden ze mnie czcigodny, ale o ile wiem, to nie, nie wyszło to.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4374 Post autor: lis23 » śr mar 01, 2017 22:46 pm

Ja przesłuchałem sobie "Kubo i dwie struny" i, niestety, tylko jeden utwór ("Story Time") jest na prawdę fajny + cover Beatlesów. Szkoda, że takich utworów nie ma więcej.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4375 Post autor: Paweł Stroiński » ndz mar 12, 2017 18:05 pm

Harry Gregson-Williams and Hans Zimmer - Smilla's Sense of Snow

Kiedyś oglądałem film (może i ze dwa razy), ba, nawet książkę przeczytałem, ale score'u chyba nie nadrobiłem nawet do wywiadu z Hansem (a jeśli nadrobiłem, to nic nie pamiętałem). Głównie HGW, oczywiście, choć nie jest to casus Whole Wide World, gdzie Hans tak bardzo wziął projekt z przyjaźni z reżyserem, że oddał go kumplowi i jeszcze publicznie mówił, że usłyszał score dopiero na premierze. Tutaj jest autorem tematu (ewidentnie jest on Hansa, bo jest "stadium pośrednim" między Domem dusz a jednym z pomniejszych motywów Cienkiej czerwonej linii. Pewne przebiegi odsyłają nawet do późniejszego Hannibala. Stąd słychać, które pomysły (choć niekoniecznie realizacja, aranżacja to na pewno HGW i to mocno zapowiadający jego twórczość dla młodszego Scotta) są jego.

Nie dla każdego, ale trochę bardziej zniuansowane niż typowy Hans w tych czasach. Score wyszedł właśnie na Spotify.

mixon
Szofer w RCP
Posty: 190
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 17:31 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4376 Post autor: mixon » pt mar 17, 2017 12:11 pm

Polecam, świetne aranżacje z filmówki!
Ale ja bardzo lubię wiolonczele, a ich od dłuższego czasu słucham, więc mało obiektywny jestem.

2Cellos "Score"
https://open.spotify.com/album/0sR0wZubrE2h3h4WxviRCX

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4377 Post autor: qnebra » pt mar 17, 2017 20:25 pm

Ben Frost - Fortitude

Widać, że muzyka była skrojona ewidentnie pod obraz. Nie rozumiem decyzji o dodaniu do listy odtwarzania fragmentów dialogów. Sama oprawa muzyczna przeważnie elektroniczna, choć osobiście nie spodziewałem się tam całkiem szerokiego wykorzystania, jak sądzę, sekstetu smyczkowego i sonorycznych chórów. Ciężkie to w odsłuchu, potrafi szybko znużyć słuchacza, niemniej jako tło sprawdza się dobrze. Nie mamy do czynienia z geniuszem, melodii w tym tyle co kot napłakał, choć jak ktoś lubi takie klimaty to może sobie obadać.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4378 Post autor: Wawrzyniec » pn mar 20, 2017 16:40 pm

The Teller & The Truth

Obrazek

W sumie ładny soundtrack. Nie żebym wiele z tej muzyki potem pamiętał, ale samo słuchanie było dość przyjemne, jeżeli można to tak nazwać.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4379 Post autor: bladerunner22 » ndz kwie 02, 2017 19:57 pm

miałem ochotę założyć nowy temat, ale myślę, że można to tutaj napisać. Słuchamy muzyki filmowej od 10 leci i znamy się też dosyć długo w związku z tym chciałem się Was prosić, żebyście wymienili jeden score, który najbardziej skrzywdziliście swoją oceną/recenzją (znacznie) a po kilku latach złapaliście się za głowę i stwierdziliście, że ''Wasza '' ocena była błędna.

U mnie takim scorem był np HP1 (ostatnio słuchany), oceniłem go kiedyś na 2,5 dziś moja ocena 4,5.

Pawła Stroińskiego nie pytam bo wiem :P .
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4380 Post autor: Paweł Stroiński » ndz kwie 02, 2017 20:08 pm

Wiesz?

I trzeba było założyć odrębny temat. To jest totalny offtop :mrgreen:

ODPOWIEDZ