M:I III

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Mefisto

M:I III

#1 Post autor: Mefisto » pn kwie 24, 2006 14:28 pm

Pojawiły się pierwsze informacje o tej ścieżce

http://www.filmmusic.com/features/article/?id=190

Muszę przyznać, że jest dość długa i z tego co można przeczytać dość inna od dotychczasowych. Ja tam czekam z niecierpliwością :D

Awatar użytkownika
Mariusz Tomaszewski
Szofer w RCP
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 21:04 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#2 Post autor: Mariusz Tomaszewski » pn kwie 24, 2006 15:02 pm

Z tego co przesłuchałem, to brzmi bardzo podobnie do Losta. Jak taka muzyka sprawdzi się w MI3, niedługo się przekonamy. Jedno jest pewne, każda część MI jak na razie będzie miała zupełnie inną muzę.
Seksowny redaktor portalu www.filmmusic.pl :P

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#3 Post autor: Paweł Stroiński » pn kwie 24, 2006 15:56 pm

W sumie to dobrze, że wszystkie filmy serii mowią własnym muzycznym głosem (i nie piję tu do Bonda, gdzie Barry stworzył pewne elelmty, które tak dobrze pasują do konwencji, że trzeba wykorzystywać). Cruise mówi, że bardzo mu zależalo na tym, żeby film miał odciśnięte piętno reżysera (mimo, że sam chciał mieć wpływ na wszystko, z tego co wiem ani Brian de Palma, ani John Woo nie mają zamiaru z tym panem więcej pracować :D), dlatego można by oczekiwać, że każdy score będzie inny. Jedyne co zostanie to nieśmiertelny zaiste temat Schifrina.

Mefisto

#4 Post autor: Mefisto » pt maja 05, 2006 20:53 pm

dziś byłem na filmie (swoją drogą bez rewelacji) i tam niestety muzyka wypada dość marnie - teraz czekam na album, może tam będzie lepiej. Na pewno jednak MG nie pokazał takiej klasy jak DE i HZ

Awatar użytkownika
Patryk
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 02, 2005 20:25 pm

#5 Post autor: Patryk » pt maja 05, 2006 21:22 pm

Album w sieci sklepów torrent (i pewnie nie tylko) od jakiś 2-3 dni jest dostępny. Taka mieszanka The Incredibles z MOHAA i jednym,no może nawet dwoma utworkami w stylu LOST ;D. Nie lubię tego typu muzyki, ale aranżacja tematu Schifrina podoba mi się bardzo.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#6 Post autor: Ghostek » sob maja 06, 2006 10:18 am

Słuchnąłem sobie tą ścieżunię i powiem szczerzutko, że jest cieniutko ;p
Obrazek

Marcin Bensz
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 97
Rejestracja: wt maja 31, 2005 12:20 pm

#7 Post autor: Marcin Bensz » sob maja 13, 2006 21:52 pm

Tydzień temu byłem na premierze filmu. Film jest kapitalny! Tego typu filmy można z całą stanowczością okrzyknąć filmem akcji! Praktycznie od kapitalnego rozpoczącia do końca filmu cały czas miałem puls w okolicach 500 na minutę. ;-) Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby mój organizm tak reagował na jakikolwiek film! J.J. Abrams zadbał perfekcyjnie zarówno o scenariusz, zdjęcia, jak i efekty. Idźcie do kina bo naprawdę warto! :-)

I Philip Seymour Hoffman... Kapitalna rola! Demon w całym tego słowa znaczeniu.

Awatar użytkownika
Mariusz Tomaszewski
Szofer w RCP
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 21:04 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#8 Post autor: Mariusz Tomaszewski » ndz maja 14, 2006 00:00 am

Bez przesady Marcin ;) Napisałbym coś o filmie, ale nie chcę nikomu zdradzać końcówki, a ta przyprawiła mnie o mdłości. Kto ogląda np. 24, wie, o co mi chodzi 8)
Seksowny redaktor portalu www.filmmusic.pl :P

Marcin Bensz
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 97
Rejestracja: wt maja 31, 2005 12:20 pm

#9 Post autor: Marcin Bensz » ndz maja 14, 2006 09:44 am

Spoiler

Racja. Końcówka a la Muminki. Zaręczyny również. ;-)

Spoiler

Mefisto

#10 Post autor: Mefisto » ndz maja 14, 2006 23:38 pm

film jest bardzo średni - na pewno najgorszy ze wszystkich.
Co do muzyki to właśnie słucham i nie jest taka zła. Daleko jej wprawdzie do Danny'ego i Hansa, ale kawałki akcji - szczególnie na początku mają klimat i słuchalność - nie powiem, podoba mi się całkiem :)

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#11 Post autor: Thedues » pn maja 15, 2006 11:42 am

film jest bardzo średni - na pewno najgorszy ze wszystkich.
Kurde nie wiem Mefisto co Ty sie tak czepiasz tej III czesci. Wedlug mnie byla ona zdecydowanie lepsza od przereklamowanej II!! Poza tym ta czesc miala calkiem inne oblicze. Nie jest to film gdzie mozna sie delektowac dialogamii ale jako film akcji sprawdza sie nad wyraz dobrze.
Muzyka wedlug mnie jest tragiczna bedac w kinie na III czesci nie moglem wylapac choc paru nut... Mowilismy o wielkich nadziejach do MI: III a tu wielkie rozczarowanie... Jeżeli wszyscy zachwycamy się score'em ZImmera a mimo to znajdujemy pewne mankamenty tejze sciezki to patrzmy tez krytycznie na takie gnioty jak MI:III.
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

Mefisto

#12 Post autor: Mefisto » pn maja 15, 2006 13:30 pm

czepiam się bo była do dupy i tyle - owszem jest parę fajnych scen akcji, ale to wszystko. A dwójka była niesamowicie idiotyczna, ale na plus zaliczam jej wrażenia wizualne. Zresztą nie ma to jak jedynka.
Co do muzyki to nie wiem o co Ci chodzi - muzykę Zimmera uważam za świetną, genialna jest robota Elfmana. Przy tym wszystkim muzyka MG wypada średnio, ale na pewno nie jest zła i nie jest gniotem, nawet pomimo rozczarowań

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#13 Post autor: Koper » wt maja 16, 2006 23:44 pm

Podniecacie się byle czym - tyle wam powiem :P

Marcin Bensz
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 97
Rejestracja: wt maja 31, 2005 12:20 pm

#14 Post autor: Marcin Bensz » śr maja 17, 2006 08:39 am

Koper pisze:Podniecacie się byle czym - tyle wam powiem :P
Zjeżdżając przy okazji na bele czym. ;-)

OFF-Top: Koper, Ty też z Zielonej? ;-)

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#15 Post autor: Tomek » ndz maja 21, 2006 22:27 pm

http://www.filmscore.republika.pl/recen ... s_III.html - w formie autoreklamy zapraszam :)

PS pytanie do Marcina - co to za zjawa na Twoim Avatarze? :D
Obrazek

ODPOWIEDZ