FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4786 Post autor: Adam » pn paź 29, 2018 01:00 am

Kaonashi pisze:
pn paź 29, 2018 00:22 am
On też nie ma idealnych. Zawsze się znajdzie coś, co by się chciało usłyszeć, a czego nie udało się wcisnąć do programu.
Ma. U niego chcesz usłyszeć „więcej czegoś”, a nie „zamiast czegoś”. A to różnica :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4787 Post autor: Kaonashi » pn paź 29, 2018 01:07 am

Ale takowe koncerty to on rzadko daje (jednym z nich był ten krakowski). Jak już jeździ po świecie, to głównie z tym ghibliowskim programem, ale to są koncerty tematyczne, a nie przekrojowe.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4788 Post autor: Adam » pn paź 29, 2018 08:08 am

Ale niczego bym na nich nie zmienił czyli są idealne :P Oczywiście że chciałbym koncert z nie-Miyazakiego, ale takich to nie robi, poza graniem klasyki czasami..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4789 Post autor: Kaonashi » pn paź 29, 2018 11:14 am

Ale taki koncert jest dużo łatwiej skompilować, jest tych 10 scorów i tyle. To tak jakby zrobić Johnowi koncert muzyki ze SW. Zrobić koncert z przekrojem całej twórczości danemu kompozytorowi jest dużo trudniejsze, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto by jakiś kawałek wymienił na inny itp.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4790 Post autor: Pawel P. » pn paź 29, 2018 17:30 pm

Małe sprostowanie - Williams nie odbył żadnej próby z LSO, gdyż źle się poczuł bardzo szybko po przylocie (w poniedziałek). Brossé nie został wybrany przypadkowo, chociaż faktycznie miało znaczenie, że był blisko - od początku było ustalone, jeszcze przed przylotem Williamsa, że poprowadzi pierwszą próbę z LSO, a następne przejmie Williams. No ale wiadomo, że nie przejął.

Koncert był dla mnie takim przeżyciem, że właściwie nie wiem, co mam napisać. Całościowo - wykonanie, miejsce, atmosfera, klimat, odbiór, emocje. Fakt, że poleciały głównie największe hity, w ogóle mi nie przeszkadzał, od początku było wiadomo, że uslyszymy greatest hits plus małe dodatki. Dracula zabrzmiał bardzo stylowo, nowy aranż Hana Solo and the Princess to poezja najczystszej wody - fakt, że tempo było troszkę wolniejsze, ale w tej kompozycji nie ma to aż tak wielkiego znaczenia. Do tej pory za dwa najlepsze tego rodzaju przeżycia uznawałem Hisaishiego na FMF i JNH na Torwarze, ale od zeszłego piątku pierwsze miejsce nie budzi u mnie żadnych wątpliwości. Nawet nie słucham żadnego streamingu z Classic FM i nie oglądam filmików YT, by sobie nie psuć tamtego wrażenia. Cieszę się, że kupiłem program, pamiątka na całe życie. Mam nadzieję, że wydarzą ten koncert na CD.

W Wiedniu CD miało być nagrane w czasie prób, przed koncertem, a w jego trakcie być może blu-ray. Już się niestety nie zdarzy.

Brian Tyler bardzo w porządku. Większość utworów dla mnie na jedno kopyto, zwłaszcza w pierwszej części, ale słuchało się przyjemnie, facet jest niesamowicie rozrywkowy i takiż to był koncert. Fajnie, by to wydał. Chociaż długość "owacji" na sam koniec, ze 30 sekund, nie powiem, dosyć zaskakująca.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4791 Post autor: Adam » śr paź 31, 2018 15:17 pm

Kolejny przykład że nigdy więcej na koncerty dziadków za granicę - Legrand z powodu choroby anulował trasę po Hiszpanii, bodaj 3 koncerty na niecały msc przed.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4792 Post autor: hp_gof » śr paź 31, 2018 15:27 pm

No nie powiesz mi, że specjalnie byś pojechał na Legranda :P

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4793 Post autor: Adam » śr paź 31, 2018 15:30 pm

Nie, ale może ma fanbojów? Na tym forum bym obstawiał z rezerwą jedynie Marka Łacha, ale od czasów Rey’s Theme to nawet na Legranda by się nie wybrał chyba :wink: :mrgreen:
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4794 Post autor: hp_gof » śr paź 31, 2018 15:34 pm

Z tego co pamiętam, to Marek miał iść na koncert Legranda w Krakowie, ale mu odwołali :mrgreen: Nie musiał jechać za granicę ;) Potem jeszcze Legrand miał być w Łodzi, w zeszłym roku, ale chyba się odbył.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4795 Post autor: Pawel P. » śr paź 31, 2018 15:44 pm

"Chodzą domysły", że w przyszłym roku może jednak być szansa, malutka, że Williams odwiedzi Wiedeń - jego choroba prawdopodobnie nie miała nic wspólnego z lataniem. I jeśli tak się stanie, to oczywiście pojadę na "dziadka", ze świadomością, że znowu mogę stracić bilet IC SparDay. Jakoś przeżyję te 60 euro.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4796 Post autor: Adam » śr paź 31, 2018 15:45 pm

W krk to odwołali Legranda bo sprzedali 3 bilety w tym jeden Marasowi :wink:
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4797 Post autor: hp_gof » śr paź 31, 2018 15:52 pm

Spoko, Wiedeń chętnie bym odwiedził, z Williamsem czy bez ;) Aczkolwiek niektórzy mogą mieć inne zdanie na ten temat :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4798 Post autor: Adam » śr paź 31, 2018 15:53 pm

Wiedeń jeszcze będzie do przeżycia bo znacznie tańszy trio, ale nie w sytuacji odwołania na dzień przed jak w Londynie - bo wtedy nie ma już opcji bezpłatnej anulacji hotelu. Paweł ma komfort bo ma tam spanie, więc i pkt widzenia inny.

I nie czarujmy rzeczywistości - przecież gdyby nie świadomość obecności Johna to nikt z tego forum by do Londynu nie pojechał. Dla niego tam świat jechał i my, a nie po to by 103 raz usłyszeć Throne Room.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4799 Post autor: hp_gof » śr paź 31, 2018 16:05 pm

Nie zmienia to faktu, że i tak fajnie było się spotkać większą grupą poza Krakowem, co normalnie trudne by było do zorganizowania ;) Fajna przygoda.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4800 Post autor: Adam » śr paź 31, 2018 16:07 pm

Oczywiście! <3
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ