FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3991 Post autor: Adam » sob lis 25, 2017 21:48 pm

Taka mnie naszła dziś refleksja bo słuchałem trochę starych Nymanów.. Skoro komuś takiemu dają Kilara na tym zbliżającym się FMF, to chyba raczej nie ma co liczyć na obecność w maju nazwisk typu T.Newman, Silvestri, Elfman czy Giacchino - no bo logicznie myśląc, gdyby mieli być, to kilkakrotnie bardziej zasługują na tą nagrodę, więc trudno mi sobie wyobrazić by on/oni siedzieli obok Nymana na widowni w chwili, gdy on będzie wstawał by iść na scenę odbierać nagrodę :? No chyba że źle myślę i Nyman jest najlepsiejszy i nie było by policzkiem wręczanie jemu nagrody w sytuacji gdyby któreś z tych innych nazwisk były na widowni obok niego :?
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3992 Post autor: hp_gof » sob lis 25, 2017 21:53 pm

Już pisałem - Nyman dostanie nagrodę w środę (w Katowicach), a mistrzuniów mogą ściągnąć na sobotę albo niedzielę ;) Więc nie będą na widowni siedzieć i płakać :D O ile w ogóle przyjadą ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3993 Post autor: Adam » sob lis 25, 2017 21:53 pm

no ale jak by to wyglądało w branży i mediach, żeby lepsiejszym nie dać nagrody w sytuacji gdyby mieli być na fmf ?
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3994 Post autor: hp_gof » sob lis 25, 2017 22:08 pm

No więc nie spodziewajmy się lepsiejszych ;) A w ogóle to jakoś do końca listopada nie miał być ogłoszony program?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3995 Post autor: Adam » sob lis 25, 2017 22:12 pm

No tak się zapowiadali. Ciekawe czy znów jak zawsze 1 nazwisko/msc
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3996 Post autor: hp_gof » sob lis 25, 2017 22:50 pm

Walić nazwiska, ciekawe jakie koncerty będą.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3997 Post autor: Paweł Stroiński » ndz lis 26, 2017 00:12 am

Adam, wiesz, kim jest Michael Nyman, jaką estymą cieszy się w środowisku muzycznym i dlaczego?!

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3998 Post autor: swordfish » ndz lis 26, 2017 01:10 am

Nyman to kompozytor trudny w odbiorze. Minimalistyczny, gdzie ciągle powtarza się ten sam motyw w nieskończoność. Ckliwy "Fortepian" to za mało, aby stać się jego fanem. Obrazy z muzyką Nymana są zbyt ambitne i wydumane. Adam nie ogląda filmów Greenawaya. Nawet jakby miał okazję, wyłączyłby po 5 minutach. Niestety u Nymana wysobudżetowych widowisk z Hollywood brak. Jedna "Gattaca" to za mało.
Ale jakby zareklamować Nymana Adasiowi? O, już wiem. Dorota Kędzierzawska po "Nic" z muzyką Lorenca w kolejnym filmie w swojej karierze sięgnęła po Nymana do "Jestem". Ponoć sam Michael zafascynowany filmem "Nic" zabiegał o współpracę z polską reżyserką. "Pani Doroto! Proszę nie brać ponownie Michała, ja jestem Michael i stworzę Pani coś lepszego" ;-)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3999 Post autor: Adam » ndz lis 26, 2017 17:08 pm

Ja wiem kim jest Nyman i co zrobił. Znam całą dyskografię filmową. Tylko albo aż.

ALE chyba nie chcecie mi wmówić, że dla branży i kina jest bardziej zasłużony niż Newman, Silvestri, Giacchino czy Elfman :?: :!: :roll:

Ja zwróciłem uwagę tylko i WYŁĄCZNIE na to, że gdyby takowe nazwiska miały być też na FMF obok niego, to z całym szacunkiem dla dorobku Nymana, wtedy nagroda dla niego nie była by zbyt logicznym posunięciem.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4000 Post autor: swordfish » ndz lis 26, 2017 19:41 pm

Ok. Czasem nagrody specjalne jak statuetka Kilara są przyznawane na zasadzie, kto mógłby osobiście ją odebrać i powiedzieć parę słów ze sceny.
Ale porównując Silvestriego czy Newmana do Nymana, to tamci są hollywoodzkimi rzemieślnikami. Robią masówkę tak jak życzą sobie producenci. Nyman to już artysta poszukujący, grający na własną nutę.
To tak jak w literaturze. Grisham i King to wielkie nazwiska, fajnie się ich czyta, ale nigdy nie dostaną literackiego Nobla. Co innego Edward P. Jones czy Junot Diaz lub Hilary Mantel.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4001 Post autor: Tomek » ndz lis 26, 2017 21:02 pm

Dokładnie. Wątpię by jacyś typowi hollywodzcy kompozytorzy kiedykolwiek dostali tą statuetkę. Giacchino - aha, taa, pewnie.
Te wydarzenia nie nazywają się "Hollywood in Katowice" ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4002 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 27, 2017 15:50 pm

Ja już trochę odchodząc od tematu, to dalej uważam, ze FMF powinien pomyśleć o zaproszeniu Johna Carpentera ze swoim bandem. Czas powinie znaleźć, koncerty te jak widać dają dużą frajdę i na pewno w Polsce znalazłoby się parę fanów 80s. i horrorów. Przynajmniej ja bym się pojawił i może i Koper. Byłoby niezłe show, pewnie nie za jakąś wielką kasę. Posłuchałoby się parę klasyków, a niektórzy może odkryliby Carpentera, a jeszcze inni dowiedzieli się co to znaczy wyraziste tematy.
Dawać Carpentera na FMF!
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4003 Post autor: Adam » wt lis 28, 2017 10:24 am

Audiences worldwide have been captivated by the unique musical stylings of Emmy-winning and Grammy-nominated composer, Mac Quayle. He currently scores USA Network’s Golden Globe winning suspense-thriller “Mr. Robot,” starring Christian Slater and Rami Malek, for which Mac won an Emmy. To help celebrate the upcoming conclusion of season 3, Mac is bringing the music of Mr. Robot to LA’s legendary Roxy Theatre for one very special evening.
info i bilety - https://www.theroxy.com/event/1575019-m ... hollywood/

A za rok w listopadzie w Tauron Arena zagra Nightwish - oni regularnie grywają na koncertach trochę Imaginearum, więc pewnie w kraku też będzie :)
info i bilety - http://www.tauronarenakrakow.pl/wydarzenia/nightwish/
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4004 Post autor: Paweł Stroiński » wt lis 28, 2017 12:47 pm

Tomek pisze:
ndz lis 26, 2017 21:02 pm
Dokładnie. Wątpię by jacyś typowi hollywodzcy kompozytorzy kiedykolwiek dostali tą statuetkę. Giacchino - aha, taa, pewnie.
Te wydarzenia nie nazywają się "Hollywood in Katowice" ;-)
Były czasy, kiedy Goldenthal był "typowym" hollywoodzkim kompozytorem ;) A i Desplat może się paroma "typowymi" ścieżkami pochwalić, więc to nie jest takie proste.

Zresztą, poza Desplatem, wszyscy nagrodzeni kompozytorzy mają bardzo ważną (choć Shore od niedawna) ścieżkę koncertową. Desplat ma bodaj jeden albo dwa utwory niefilmowe. Goldenthal jest tak pośrodku, ale Nyman jest przede wszystkim kompozytorem muzyki autonomicznej. Muzyka filmowa, mimo że dała mu oczywiście popularność i jest ważna, nie jest jego główną ścieżką kariery.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4005 Post autor: Adam » wt lis 28, 2017 12:48 pm

ok, a czy dotąd tę nagrodę dawano największej gwieździe festiwalu? chyba tak ;-)
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ