FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3646 Post autor: Adam » pt lip 07, 2017 19:22 pm

OK, właśnie popuściłem... :shock: Hans w 2018 roku rusza w kolejną trase koncertową ALE tym razem SYMFONICZNĄ, a nie z rockowym bandem, dyrygowac będzie Greenway.

trailer:


youtu.be/RWq75ynE1_c
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3647 Post autor: Paweł Stroiński » pt lip 07, 2017 19:28 pm

I reklamują go scorem zrobionym na samplach... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3648 Post autor: Adam » pt lip 07, 2017 19:29 pm

ale to nie jest wersja z CD a przynajmniej ciut zmieniona z tego co pamiętam z płyty.
Ostatnio zmieniony pt lip 07, 2017 19:29 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3649 Post autor: qnebra » pt lip 07, 2017 19:29 pm

Widać, tym razem prawdopodobnie następuje zamiana miejsc i Hans z zespołem będą z tyłu, a na przód zarówno scenograficznie jak i muzycznie wyciągną orkiestrę.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3650 Post autor: Adam » pt lip 07, 2017 19:31 pm

whatever, ważne że symfoniczny 8) na razie są już daty w niemcowni, ciekawe czy będzie PL..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3651 Post autor: Adam » pt lip 07, 2017 21:02 pm

Wszystkie Harry Pottery będą miały Live Concerty - oficjalne info ze strony organizatora - http://harrypotterinconcert.com/
Azkaban premierowo startuje już w te wakacje w USA, a reszta coming soon.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3652 Post autor: hp_gof » pt lip 07, 2017 21:03 pm

Very, very good 8)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3653 Post autor: Adam » pt lip 07, 2017 21:04 pm

jak co roku będzie u nas Potter to z hajsem nie wydolę :( co chwile się koncerty rozpleniają jak muchy w gównie... jak żyć :?: :!:
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3654 Post autor: hp_gof » pt lip 07, 2017 21:08 pm

Ja sobie Komnatę daruję (bo powtórka z rozrywki), potem do obskoczenia "tylko" Więzień i Czara, a potem dopiero się wybiorę na dwie ostatnie części (za ładne 3 lata jak dobrze pójdzie..., zakładając że to w ogóle dotrze do Polski). A wydarzeń koncertowych jest już tak dużo, że ja też odczuwam lekki nadmiar wrażeń i niedostatek pieniędzy :P A jeszcze kilka lat temu to by było nie do pomyślenia :D

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3655 Post autor: Adam » pt lip 07, 2017 21:09 pm

to się na Bondy i Star Warsy szykuj, bo logiczne że na bank będą u nas za chwilę lub dwie, bo już przecież zapowiedzieli że one będą w EU...
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3656 Post autor: hp_gof » pt lip 07, 2017 21:45 pm

Akurat ani Bondy ani SW mnie aż tak bardzo nie jarają, więc na wszystko na pewno nie będę chodził jak leci, tylko jeśli już, to na wybrane koncerty, jeśli u nas w ogóle będą. Z kolei HP to kawał mojego dzieciństwa! :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3657 Post autor: Adam » pt lip 07, 2017 21:48 pm

Ja dopiero w tym tygodniu nadrabiam bo żadnego dotąd nigdy nie widziałem poza pierwszym na koncercie w Tauronie :P Zaciekawiło mnie to dopiero na stare lata, przez ten koncert, ale już jestem w połowie serii i wiem, że im te dzieci były starsze, to filmy według mnie traciły coraz bardziej klimat :P Cóż, zobaczymy jak pójdzie dalej, jeszcze 3 tytuły do końca. Książek nie znam i nie zamierzam.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3658 Post autor: hp_gof » pt lip 07, 2017 22:02 pm

Serio, nie czytałeś Harry'ego Pottera? :shock: Gdzie Ty się uchowałeś? :shock:
Moją (i nie tylko moją) ulubioną częścią filmową jest oczywiście Więzień Azkabanu (choć po pierwszym seansie byłem rozczarowany, bo nie było wiernie jak w książce; na kolejnych dwóch seansach pokochałem wizję Cuaróna). Duża w tym zasługa Johna Williamsa (najlepszy potterowy score) i operatora Michaela Seresina, który fajnie uchwycił ten średniowieczny klimat zamku w Hogwarcie i mroczny świat powiązany z obecnością dementorów, poza tym gościu zrobił zdjęcia do najnowszych Małp - zarówno Ewolucji, jak i Wojny, mało tego, oprócz tego jest znanym nowozelandzkim producentem win (!) i będzie gościem Transatlantyku, więc tu muszę przyznać, że czekam na masterclass z jego udziałem z niecierpliwością :) A wracając do Pottera - Yates schrzanił tę serię i żałuję, że del Toro odrzucił propozycję nakręcenia szóstej części i wielka też szkoda, że nie udało się przekonać Cuaróna do powrotu... :(

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3659 Post autor: Adam » pt lip 07, 2017 22:08 pm

hp_gof pisze:
pt lip 07, 2017 22:02 pm
Serio, nie czytałeś Harry'ego Pottera? :shock: Gdzie Ty się uchowałeś? :shock:
Po prostu mnie to wtedy w ogóle nie interesowało (poza muzyką którą z pierwszych dwóch mam od premier na półce) no i jestem ciut starszy. Ja wolałem poważniejsze kino zawsze, oraz epokę VHS. Zresztą z bajkami/animacjami mam to samo - praktycznie nie oglądam ich w ogóle, a wyjątek na przestrzeni dekady czy dwóch zrobiłem chyba tylko dla WallE, Smoków i Shreków z tego co pamiętam... Koncert w Tauronie spowodował że zaciekawił mnie ten film. Muzykę oczywiście znałem na pamięć. Stąd postanowiłem że zapoznam się w miarę szybko z cała serią filmową. Do książek nie sięgnę bankowo :) Ale zakładam że te filmy są im w miarę wierne?
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3660 Post autor: hp_gof » pt lip 07, 2017 22:13 pm

No wiesz, jeśli jesteś w stanie uwierzyć, że kilkusetstronicową książkę da się zmieścić w 2-godzinnym filmie... Oczywiście, że nie są wierne, a na pewno nie wszystkie wątki z książek zmieściły się w filmach, jest wiele uproszczeń fabularnych etc. Po co oglądasz filmy, skoro mógłbyś po raz pierwszy zobaczyć je na koncertach? :P PS. Zachwycanie się Potterem nie przeszkadzało mi w podziwianiu np. Pianisty Polańskiego na VHSie ;) Więc Twój argument jest inwalidą ;)

ODPOWIEDZ