FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3541 Post autor: Pawel P. » pn maja 22, 2017 12:46 pm

hp_gof pisze:
pn maja 22, 2017 12:30 pm
Nigdy nie rozumiałem dawania kompozytorowi kilku (w tym przypadku sześciu) okładek do podpisania :P
To na wypadek, gdyby pięć pozostałych się zgubiło ;) Co kto lubi, ja na przykład nie wziąłbym nigdy na płycie imiennej dedykacji, ale są tacy, dla których ma ona dużą wartość. Nikomu czasu nie zabrałem, bo to było przy wywiadzie - na panelu wziąłbym jeden (Tylera spotkałem przed, więc też skorzystałem). Mam teraz np całą Complete Recordings z autografiami (Powrót króla wzięty siedem lat temu). No i fajnie.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3542 Post autor: Adam » pn maja 22, 2017 13:21 pm

na YT są (przynajmniej na razie) nagrane przez kogoś w całości suity Briana z koncertu galowego - Mumia (światowa premiera live przed premierą filmu), Black Flag, Rangersi (światowa premiera live) i Fast8 - więć pewnie później wrzuci pozostałe też:

Mumia - https://www.youtube.com/watch?v=PHs_rocpCNs
reszta tu - https://www.youtube.com/user/Szlachcicc/videos

Jak ktoś nie był na panelu Q&A z Brianem, to najważniejsze ciekawostki, które powiedział to (w tym jedna, która zmieni światopogląd Marka Łacha o Williamsie :D ;-) ) :

- pracuje w tej chwili po raz pierwszy w karierze nad dużą komedią romantyczną :D (Doreen z BMI która prowadziła spotkanie nie wiedziała o tym i usłyszeliśmy z jej ust głośne "Waaaat?" :D), premiera pod koniec roku, tytułu nie chciał zdradzić bo co prawda on nie ma tajemnic ale agent by go zabił jak ostatnio.

- potwierdził coś, co kilka lat temu powiedział w wywiadzie w internecie i to było też na wiki, ale zniknęło - że pierwszy job dostał z protekcji Johna Williamsa, który go polecił, a Dżon jest przyjacielem rodziny bo kumplował się z dziadkiem Briana, pierwszy koncert Dżoneła na którym Brian był pamięta w wieku ok. 5 lat. Także Brajan to wina Dżoneła :P

- nadchodzącą Mumię uważa za swój ulubiony score w ostatnich latach, napisał do niego 7 tematów, i nie mówi tego dlatego że to nowośc, tylko po prostu jest bardzo zadowolony z tej muzyki i z tego że jest szczególnie orkiestrowa

- jego ulubione własne scory - mówił że trudno wybrać ale bardzo ceni Partition i Diunę z tych starszych, z nowszych wspomniał Marvele i Mumie

- ostatnio inspiruje go do pisania muzyki m.in. wkurwienie na sytuację w jego kraju, że otwiera rano neta i czyta nagłówki i go od razu boli głowa i ma dość tego "klauna" Trumpa (oklaski na sali były od razu)


Z rozmów prywatnych, nie do mikrofonu, powiedział m.in., że:

- tydzień temu miał spotkanie z Marvelem i to nie jest tak, że tam go nie chcą, tylko ostatnio Marvel zmienił politykę i to reżyserzy wybierają sobie kompozytorów, a za jego czasów to Marvel narzucał. nie wyklucza ewentualnego angażu w przyszłości, ale żadnych konkretów obecnie nie ma

- akcja z Ultronem wg. niego - oddał im score, nie miał czasu na dokrętki jak do niego zadzwonili z prośbą, polecił swojego kumpla Keitha Powera, ale on też był zajęty się okazało sezonem MacGyvera i Hawaii, więc powiedział im żeby zadzwonili do Elfmana bo to przecież specjalista od superbohaterów, i że jest mu przykro bo Danny napisał z godzinę muzyki, a oni mu jej wykorzystali jakieś 25 minut i ponoć Danny był wkurzony. że nie było żadnej wojny ani nic, z Dannym ma przecież fotki na premierze nawet i bardzo podziwia jego muzę. (ta cała wypowiedź to w zasadzie jedyna rzecz, której nie da się zweryfikować, więc można to traktować jako ściema, albo po prostu prawda)

- mówił że zrezygnował z kilku projektów bo miał ostatni rok ciężki w tym 4 filmy w pół roku, przeprowadzka całej chaty i studia, i stąd planuje na razie skupić się bardziej na Madsoniku, że potrzebuje wakacji itp, a jego solowa płyta wyjdzie na przełomie sierpnia i września zarówno na CD jak i cyfrowo.

- poza komedią romantyczną ma już 3 kolejne filmy na ten i następny rok - wszystkie robią jego przyjaciele-reżyserzy, stąd te angaże.. jakie nie chciał powiedzieć, ale powiedział że łatwo mogę sobie sprawdzić kto z jego kumpli robi teraz filmy, i że sorry ale miał przesrane parę razy w agencji bo on nie lubi tajemnic i nie rozumie co jest złego w tym że powie fanom nad czym pracuję, a potem miał kwasy z tego powodu.

- że Tauron Arena to największa rzecz w jakiej grał i aż dla tylu tysięcy ludzi, czuł się jak Jagger tam i po prostu był w szoku, i że kilka razy mniejsze RAH się nie umywa do tego miejsca.

- że bardzo cieszą go spotkania z ludżmi i uwielbia tłum stąd też bardzo jara go trasa Madsonika i te koncerty które daje

- dałem mu w prezencie Bandytę Lorenca, popatrzył i powiedział że zna dobrze, ma na itunes, świetny score i że to ten gośc co zrobił też Krew I Wino, (byłem w szoku bo liczyłem że go zaskoczę :P ) i że dziękuje bo nie miał tego fizycznie na cd, tylko że nie będzie miał na czym odtworzyć bo nawet w aucie nie ma cd playera i wszystko ma cyfrowo :D

Ogólnie z Moroderem i Brajanem panele były najlepsze, prowadzący rzeczowi i przygotowani, a kompozytorzy otwarci i udzielający ciekawych i długich wypowiedzi
Ostatnio zmieniony pn maja 22, 2017 13:42 pm przez Adam, łącznie zmieniany 2 razy.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3543 Post autor: WhiteHussar » pn maja 22, 2017 13:30 pm

Im więcej relacji z tego FMF czytam tym bardziej żałuję, że nie mogło mnie tam być a zwłaszcza na spotkaniu z Brianem i sobotnim koncercie ...

Za rok się postaram na "bank" tam być!

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3544 Post autor: Adam » pn maja 22, 2017 13:32 pm

osobowością Brian rozwalił wszystkich, każdy to podkreślał, żaden zagraniczny gość do tej pory na fmf nie był W AŻ takim stopniu otwarty, dostępny, miły, żartujący i wręcz lgnący do ludzi jak on. Bardzo się cieszę, bo wiadomo lubię bardzo jego muzyke, ale obawiałem się jaki jest prywatnie, a tutaj poznajesz gościa i okazuje sie po prostu rewelacyjnym ziomem. to cieszy dodatkowo :) do tego jest nerdem - jako jedyny na panelu varese kręcił filmy jak Sara Andon z tym Francuzem grali temat Chinatown, jako jedyny powiedział jak podziwia talent Shora, jako jedyny w przerwie gali został pod sceną i rozdawał autografy i robił fotki z ludżmi, chciał by załatwili mu spotkanie Q&A w innym terminie, które pierwotnie zniknęło z czwartku, kręcił śmieszne filmiki w kolejce do sesji autografów, robił sobie zbiorowe selfi... . zresztą można popatrzyć na instagram np z kim jest najwięcej fotek na tym fmf.. po prostu takich osobowości potrzeba na fmf, dowolne nazwiska niech to będą, ale własnie z takim podejściem do zwykłych ludzi zyskują sobie tylko szacunek, a dla fmf to dodatkowa miłość dla festiwalu i zainteresowanie od fanów.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3545 Post autor: WhiteHussar » pn maja 22, 2017 13:48 pm

A wygląda na "cwaniaczka"

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3546 Post autor: Adam » pn maja 22, 2017 13:48 pm

rozkochiwać w sobie ludzi to wydaje mi się fajna i pomocna w tym zawodzie cecha ;-)
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3547 Post autor: hp_gof » pn maja 22, 2017 13:53 pm

Pawel P. pisze:To na wypadek, gdyby pięć pozostałych się zgubiło ;) Co kto lubi, ja na przykład nie wziąłbym nigdy na płycie imiennej dedykacji, ale są tacy, dla których ma ona dużą wartość. Nikomu czasu nie zabrałem, bo to było przy wywiadzie - na panelu wziąłbym jeden (Tylera spotkałem przed, więc też skorzystałem). Mam teraz np całą Complete Recordings z autografiami (Powrót króla wzięty siedem lat temu). No i fajnie.
Nie no, ja nie potępiam etc., ale po prostu nie rozumiem :P Ja zawsze wybieram jedną, moim zdaniem najlepszą bądź też ulubioną płytę, jedynym przypadkiem gdzie mam dwa autografy jest Abel, bo raz podłożyłem mu 4 lata temu osobiście Single Mana, a drugi raz wysłał mi pocztą Penny Dreadful, którą wygrałem w konkursie na jego fb. W tym roku też miałem jego płyty, ale nie miałem parcia i ostatecznie nie wziąłem autografów, bo przed spotkaniem była do niego kolejka, a wolałem zająć dobre miejsce, z kolei po spotkaniu poszedł na wywiad, a wszyscy spieszyli się na spotkanie z Shorem, żeby zająć dobre miejsca, a potem już nie było więcej okazji. Shorowi dałem książkę Douga Adamsa, a to głównie dlatego, że nie mam niestety complete'ów Władcy, podstawek nie uznaję i nie chce mi się ich kupować, dawanie Hobbita to trochę wstyd, chociaż miałem Smauga w razie czego, natomiast książka jest epicka. W zeszłym roku odpuściłem sobie Olka (mimo że jest moim idolem), bo warunki były straszne, a ja już miałem idealny autograf na GBH, więc mogłem sobie pozwolić na to, żeby sobie darować ;) Za to autografów Wajdy mam chyba ok. 5 w kolekcji, zdobywanych przy różnych okazjach ;) Ja zawsze biorę autografy z dedykacją, jak mam dedykację na jednej płycie/zdjęciu/książce, to reszta to mogą być już zwykłe podpisy. Od Briana nie brałem autografu, bo nie jestem fanem jego muzyki i nie mam zwyczaju brać autografu od każdego, kto się nawinie. Za to zrobiłem sobie z nim zdjęcie, bo ładnie się na nich prezentuje :P Tak jak to napisał Adam - Brajan jest bardzo dobry w PRze :) I fakt, wygląda na bardzo sympatycznego człowieka, choć nie miałem ani okazji ani potrzeby, żeby z nim pogadać :) Za to ucięliśmy sobie z chłopakami fascynującą pogawędkę z Sarą Andon :D
PS. Komedia romantyczna w wykonaniu Brajana - czekam! <3

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3548 Post autor: Adam » pn maja 22, 2017 13:54 pm

o ile go nie wyrzucą ;-) jak to usłyszałem to miałem reakcję jak Doreen :D
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3549 Post autor: hp_gof » pn maja 22, 2017 14:08 pm

A ja się cieszę, bo ile można siedzieć w tych marvelowskich nawalankach ;) Niech kompozytorzy mają coraz bardziej różnorodny repertuar!

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3550 Post autor: Adam » pn maja 22, 2017 14:27 pm

no ja też się BARDZO cieszę, tylko martwią mnie dwie rzeczy - pierwsza, że go mogą wyrzucić, a druga, że jak to kom-rom to oby nie skończyło się na tym, że scoru będzie 15 minut, a reszta to milion piosenek nie jego..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3551 Post autor: Wojteł » pn maja 22, 2017 16:05 pm

Ja go zapytałem na afterze, na co stawia włosy, że nawet Ice Bucket Challenge mu ich nie rozwalił :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3552 Post autor: Adam » pn maja 22, 2017 16:19 pm

i co powiedział? :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3553 Post autor: Wojteł » pn maja 22, 2017 16:40 pm

Śmiechnął, a jego żona powiedziała, że on po prostu się z takimi budzi. A on dodał, że ludzie w internecie mu pisali, to ta woda to chyba CGI, bo włosy mu nawet nie drgnęły :P

Wawrzek z kolei zapytał go jak on to robi, że pisze tyle scorów, na co Tyler powiedział, że mu się zdarza komponować do jednego scoru parę godzin i zaraz potem jechać nagrywać muzę do innego i że jest ciągle niewyspany, jego żona stwierdziła, że on nigdy nie śpi itd
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3554 Post autor: Adam » pn maja 22, 2017 16:59 pm

:) No oni te kalendarze mają zabójcze, Tillman np powiedział, że był na sesji Pająka Gjaczina i w ostatnim jej dniu podali sobie grabę na koniec, wziął sprzęt pod pachę, wsiadł do Taxi pod studiem i pojechał nim prosto na lotnisko na samolot do Krakowa.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3555 Post autor: Koper » pn maja 22, 2017 20:07 pm

Swoją drogą pierydliardy ploteczek i anegdot z afterparty a poza lakonicznym wspomnieniem Wawrzka ani słowa o muzyce. Niczym na wiejskich festynach: chodzi o to, żeby się napić i zjeść z kolegami, a czy zagra Zenek Martyniuk czy inny Weekend to pal licho. :P :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ