FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3751 Post autor: Adam » wt wrz 12, 2017 13:25 pm

po prostu smutno to wygląda a mnie ogarnia wkurw że Arni i Young na wyciągnięcie ręki a mnie tam nie było a ludzi tam tak mało :(
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3752 Post autor: Wojteł » czw wrz 14, 2017 02:22 am

Wybiera się w ogóle ktoś na Nymana do NOSPRu w październiku?
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3753 Post autor: hp_gof » czw wrz 14, 2017 07:47 am

Do NOSPR nie, do FŁ - może ;) Najpierw muszę wybulić kasę na Ennio :( A Kilara chyba będę musiał sobie odpuścić :(

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3754 Post autor: Adam » czw wrz 14, 2017 08:53 am

ja nie idę, hajsu nie ma, bo za dużo dobrych scorów wychodzi..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3755 Post autor: bladerunner22 » czw wrz 14, 2017 09:28 am

Adam pisze:
czw wrz 14, 2017 08:53 am
bo za dużo dobrych scorów wychodzi..
:mrgreen:
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3756 Post autor: Adam » czw wrz 14, 2017 10:04 am

no w tym i poprzednim roku jeszcze się nie zdarzyło żebym tyle nowości kupił - najlepszy okres od ponad dekady dla mego gustu.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3757 Post autor: bladerunner22 » czw wrz 14, 2017 10:12 am

Adam pisze:
czw wrz 14, 2017 10:04 am
no w tym i poprzednim roku jeszcze się nie zdarzyło żebym tyle nowości kupił - najlepszy okres od ponad dekady dla mego gustu.
nie można używac samych emotikon więc nie chce używać jej ponownie. :)

Chyba, że pod słowem ''nowość'' rozumujesz tzw. widmo scory. Ben Hura, czy 4CD Park Jurajski, E.T, czy Jerzy 7Cd Matuszkiewicz, to ok :mrgreen:
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3758 Post autor: Adam » czw wrz 14, 2017 10:16 am

takie też, ale 3/4 to nowości. przede wszystkim w filmówce jest duże przetasowanie i sporo nowych twarzy robi scory, ludzie z zespołów, taki Djawadi wreszcie robi dobre rzeczy, muza z seriali jest juz na poziomie hollywoodzkich duzych produkcji, dają budżety, wraca moda na retro i lata 80, drony wreszcie są tępione, Gjaczina wreszcie da się słuchać na płytach, itp itd. Filmówka odżyła! 8) na pohybel hambitnym :!:
#FUCKVINYL

Mefisto

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3759 Post autor: Mefisto » ndz wrz 17, 2017 16:11 pm

Nie wiedziałem, gdzie to dać, no ale wypłynęło: http://www.blu-ray.com/movies/Score-A-F ... 67/#Review

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3760 Post autor: hp_gof » ndz wrz 17, 2017 18:54 pm

Ech, miałem kupić, ale dokument mimo wszystko na FMFie mi dupy nie urwał, a na płycie nie ma zbyt wielu dodatków, więc olewam.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3761 Post autor: Adam » ndz wrz 17, 2017 21:37 pm

ta ksiązka jest ciekawsza (a przynajmniej na taką wygląda)

ktoś przetłumaczy ang napisy na PL ? :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3762 Post autor: Mystery » pn wrz 18, 2017 20:37 pm

Mefisto pisze:
ndz wrz 17, 2017 16:11 pm
Nie wiedziałem, gdzie to dać, no ale wypłynęło: http://www.blu-ray.com/movies/Score-A-F ... 67/#Review
Taki sobie ten dokument, filmowo trochę amatorski, widać że jakiś debiutant, ale wiadomo, w 1.5 godz nie da się wszystkiego zmieścić, w dodatku nie mając jakiegoś większego konceptu na całość, ale serial można by było z tego zrobić fajny, odcinek o początkach muzyki filmowej, studiach nagraniowych, Johnie Williamsie itd, a tak o wszystkim i o niczym, ale oglądało się dobrze i fajnie było zobaczyć tak wiele znajomych twarzy. Największy wtf dokumentu to Brian Tyler, to jak jeździ ferrari po kinach i podgląda i podsłuchuje widzów, nie wiem co to miało być, ale było trochę creepy :P :wink:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3763 Post autor: Adam » pn wrz 18, 2017 22:43 pm

Sam powiedział że to wchodzenie do kibli jest creepy :P

Ale nie rozumiem skąd tyle szydery z tego było, skoro ja też np wyłapuję czy ktoś podchwycił temat po seansie, a szczególnie w przerwie lub po koncertach. Także mnie to nie zdziwiło bo sam z zainteresowaniem słucham ludzi nt temat bo lubię wiedzieć czy im się podobało.

A dokument bije rekordy na iTunes, ktoś gdzieś tam przebąkiwał o walce o Oscara..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3764 Post autor: Wawrzyniec » wt wrz 19, 2017 00:14 am

Mystery pisze:
pn wrz 18, 2017 20:37 pm
Największy wtf dokumentu to Brian Tyler, to jak jeździ ferrari po kinach i podgląda i podsłuchuje widzów, nie wiem co to miało być, ale było trochę creepy :P :wink:
To było największy "hicior" tego dokumentu podczas Festiwalu. Do tej pory mam przed oczyma twarz Wojtka, kiedy to usłyszał. I do dnia dzisiejszego nie wiem jak opisać to połączenie niby z jednej strony śmiechu i przerażenia. :? :shock: Sam też trochę boję się teraz korzystać z toalet w kinach. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#3765 Post autor: Adam » wt wrz 19, 2017 07:15 am

O, o tym mówiłem.. :roll: czy Was serio nie interesuje i nie cieszy gdy wychodzicie z kina, że ktoś gada o muzyce albo nuci temat? No co w tym śmiesznego? Gość, który jak widzieliśmy wszyscy na własne oczy, łaknie kontaktu z ludźmi i z social media, do tego jest zawodowcem i chce wiedzieć czy jego praca lub ogólnie filmówka się podoba widzom... Zespół U2 się ubiera w zwykłe ciuchy i gra incognito w nowojorskim metrze, a potem się żali, że ich nikt nie rozpoznał; nasz zdobywca Oscara puszcza swoją muzykę w kiblach na własnym festiwalu; itp.. Jak YT podbijał filmik o niby-mizerii muzycznej Marvela, gdzie ktoś zawodowo rozbijał na czynniki pierwsze tematy, to było tam wyraxnie pokazana jak ważne jest nucenie tematów przez ludzi, i nikt nie brechtał z tego. Artyści chcą po prostu wiedzieć czy są doceniani i jak się podoba ich czy innych praca.. Rozumiem, że gdyby Brajan nie użył w tym dokumencie słowa "w kiblu" to by nie było beki? Ot, takie czepianie się...
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ