FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4186 Post autor: Wojteł » wt lut 20, 2018 19:24 pm

Nie wiem na ile kosmiczne ceny, jakie sobie krzyczą organizatorzy powiązane są politykami danej partii, ale ok
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4187 Post autor: Pawel P. » wt lut 20, 2018 19:32 pm

Idziemy, idziemy, skoro i tak będziemy w Londynie dzień wcześniej, a bilety są tanie jak barszcz (moje po 15 funtów). Bez sensu byłoby odpuścić, mimo że Briana mam tylko 5 płyt i więcej z tego, co wydał mieć nie będę. Na żywo wypada fajnie - medley w Tauron Arenie był całkiem ok.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4188 Post autor: Adam » wt lut 20, 2018 19:34 pm

tam to była namiastka tylko :P

a edukacja kulturowa u nas leży od dekad - dlaczego na zachodzie płyty, koncerty potrafią być tańsze niż u nas mimo że zarabiają tam kilka razy więcej? I przez to większość społeczeństwa korzysta i edukacja kulturowa idzie do góry.. czy to teatr, kino, filmy.. a w PL kultura jest dla najbogatszych, a potem się dziwią że prowadzimy w rankingach największych piratów świata. I tak - to ma powiązanie z polityka, bo żaden rząd nie potrafi nic z tym zrobić, tylko podnosić podatki żeby dochodziło do takiego kuriozum że filmy na dvd są wydawane jako "książka" by robić wał na vacie w białych rękawiczkach. Także nie ma sensu łapać mnie tu za słówka, czy to pisiaki, PO, lewaki czy inni. nikt z tym nic nie zrobił..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4189 Post autor: Pawel P. » wt lut 20, 2018 20:22 pm

Tak prezentował się program tydzień temu w Indinapolis. Część na pewno się powtórzy, kto wie -może londyński koncert, ze względu na jego wyjątkowość, będzie minimalnie dłuższy? Całość trwa Williamsa ok. 85-90 minut (nie licząc 20-minutowej przerwy). Nie wiem czemu, ale coś mi podpowiada, że koncert będzie zarejestrowany pod katem wydania na blu-ray. A może po prostu na to liczę? :) Byleby nie było zbyt wielu podobieństw do programu, jaki znalazł się na "A John Williams Celebration". Tu są trzy. Ale cokolwiek wykona, będę w niebie!


“JOHN WILLIAMS CONDUCTS THE ISO”
February 11 & 12, 2018, Indianapolis, IN
Indianapolis Symphony Orchestra conducted by JOHN WILLIAMS

CONCERT PROGRAM

Flight to Neverland from Hook
Excerpts from Close Encounters of the Third Kind
Scherzo for Motorcycle and Orchestra from Indiana Jones and the Last Crusade
Marion’s Theme from Raiders of the Lost Ark
The Raiders March from Raiders of the Lost Ark
A New Beginning from Minority Report
Adventures on Earth from E.T. the Extra-Terrestrial
INTERMISSION
Harry’s Wondrous World from Harry Potter and the Sorcerer’s Stone
A Child’s Tale – Suite from The BFG
Out to Sea / The Shark Cage Fugue from Jaws
Theme From Schindler’s List
The Rebellion Is Reborn from Star Wars: The Last Jedi
The Throne Room & Finale from Star Wars
ENCORES
Han Solo and the Princess from The Empire Strikes Back (New Arrangement)
The Imperial March from The Empire Strikes Back

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4190 Post autor: Wojteł » śr lut 21, 2018 00:24 am

Adam pisze:
wt lut 20, 2018 19:34 pm
a edukacja kulturowa u nas leży od dekad - dlaczego na zachodzie płyty, koncerty potrafią być tańsze niż u nas mimo że zarabiają tam kilka razy więcej? I przez to większość społeczeństwa korzysta i edukacja kulturowa idzie do góry.. czy to teatr, kino, filmy.. a w PL kultura jest dla najbogatszych, a potem się dziwią że prowadzimy w rankingach największych piratów świata. I tak - to ma powiązanie z polityka, bo żaden rząd nie potrafi nic z tym zrobić, tylko podnosić podatki żeby dochodziło do takiego kuriozum że filmy na dvd są wydawane jako "książka" by robić wał na vacie w białych rękawiczkach. Także nie ma sensu łapać mnie tu za słówka, czy to pisiaki, PO, lewaki czy inni. nikt z tym nic nie zrobił..
No to jak sam zauważyłeś, stan rzeczy jest taki sam od dekad i to nie jest w tym przypadku kwestia PiSu u władzy. A że ich próby krzewienia kultury ograniczają się do idiotycznych pomysłów Kurskiego, dla którego najwybitniejszym gatunkiem muzycznym jest disco polo, to inna sprawa :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4191 Post autor: Koper » śr lut 21, 2018 17:11 pm

Adam pisze:
wt lut 20, 2018 19:07 pm
akurat teraz rządzą oni więc padło na nich - wcześniej POpaprańcy, albo lewicowcy - jedna i ta sama banda od 25 lat po jednych piniondzach wszyscy złodzieje.
Ale jak się suweren obruszył i ruszył do obrony elity rządzącej... ;) Koncerty przecież mogłyby być za darmo i dotowane z budżetu, w końcu kasa jest bo "wystarczy nie kraść..." :P
Wojtek pisze: A że ich próby krzewienia kultury ograniczają się do idiotycznych pomysłów Kurskiego, dla którego najwybitniejszym gatunkiem muzycznym jest disco polo, to inna sprawa :P
ja się dziwię tylko, że narodowa nie ma jeszcze kanału tematycznego o disco polo... A już lista przebojów co niedziela, jak onegdaj było na polsacie, to obowiązkowo być powinna. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4192 Post autor: Wojteł » śr lut 21, 2018 17:15 pm

Koper pisze:
śr lut 21, 2018 17:11 pm
Adam pisze:
wt lut 20, 2018 19:07 pm
akurat teraz rządzą oni więc padło na nich - wcześniej POpaprańcy, albo lewicowcy - jedna i ta sama banda od 25 lat po jednych piniondzach wszyscy złodzieje.
Ale jak się suweren obruszył i ruszył do obrony elity rządzącej... ;) Koncerty przecież mogłyby być za darmo i dotowane z budżetu, w końcu kasa jest bo "wystarczy nie kraść..." :P
Nie bronię elity rządzącej, tylko się śmieję z typowego dla Adama rzucania jakimiś frazesami bez większego związku z rzeczywistością - byłem na paru koncertach w Tauronie za PO i jakoś wcale mi więcej pieniędzy w kieszeni nie zostało.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4193 Post autor: Koper » śr lut 21, 2018 17:23 pm

A czy ja twierdzę, że wtedy zostawało więcej? :P Tylko wtedy było chore POwskie państwo, teraz chore PiSowskie, więc frazes Adama przynajmniej do kolejnych wyborów aktualny jednak. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4194 Post autor: Wojteł » śr lut 21, 2018 17:39 pm

No ogółem to by pasowało "chore państwo", tylko też w dalszym ciągu nie jestem pewien, na ile to wina polityki, a na ile organizatora-zdziercy :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4195 Post autor: Koper » śr lut 21, 2018 17:50 pm

Wojtek pisze:
śr lut 21, 2018 17:39 pm
No ogółem to by pasowało "chore państwo"
by pasowało, ale Adam nie byłby sobą, gdyby czegoś nie dodał? ;)
Wojtek pisze:
śr lut 21, 2018 17:39 pm
tylko też w dalszym ciągu nie jestem pewien, na ile to wina polityki, a na ile organizatora-zdziercy :P
pewno wszystkiego po trochu. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4196 Post autor: hp_gof » śr lut 21, 2018 22:34 pm

Hollywood Bowl :shock: Wygląda na to, że Dżon robi trasę koncertową w tym roku :P
The Hollywood Bowl has announced this summer’s season schedule, which includes a number of film music concerts. On July 5, the Bowl will host a live to projection concert for Patrick Doyle’s score for Harry Potter and the Goblet of Fire. Justin Freer will conduct the Los Angeles Philharmonic. Click here for more information. On July 20, David Newman will conduct the Hollywood Bowl Orchestra for a live-to-projection concert of John Williams‘ music for Jaws (click here for more details). Newman will also conduct the Los Angeles Philharmonic for live-to-picture concerts of Williams’ scores for Star Wars: A New Hope on August 7 & 10, as well as The Empire Strikes Back on August 9 & 11. On August 8, Thomas Wilkins will conduct the Hollywood Bowl Orchestra for a performance of Henry Mancini‘s score for The Pink Panther. John Williams himself will return to the Bowl on August 31 and September 1 & 2 for the concert John Williams: Maestro of the Bowl – 40th Anniversary Celebration. The composer will conduct selections of his greatest hits. Visit the Hollywood Bowl’s website for more information about the concerts.
http://filmmusicreporter.com/2018/02/21 ... announced/

Potter:
https://www.hollywoodbowl.com/events/performances/368/

Szczęki:
https://www.hollywoodbowl.com/events/performances/379/

Nadzieja:
https://www.hollywoodbowl.com/events/performances/395/

Imperium:
https://www.hollywoodbowl.com/events/performances/396/

Pantera:
https://www.hollywoodbowl.com/events/performances/393/

Dżon:
https://www.hollywoodbowl.com/events/performances/413/

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4197 Post autor: Adam » śr lut 21, 2018 23:18 pm

Co roku przecież tam grywa, taka ich kalifornijska tradycja.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4198 Post autor: Adam » ndz lut 25, 2018 09:54 am

zapowiedzieli u nas 2 Wieże i Powrót Króla Live na luty 2019 - ale już w mniejszej ilości miast.

https://www.facebook.com/RoyalConcertPL ... 37/?type=3
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4199 Post autor: Wojteł » ndz lut 25, 2018 14:01 pm

No spoko, teraz nawet w Gliwicach będą, widzę, że w końcu dojrzeliśmy do bycia częścią Europy :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#4200 Post autor: Adam » ndz lut 25, 2018 19:56 pm

jeszcze jakby w Sosnowcu zrobili to już w ogóle renoma miejscówek trasy koncertowej by była nie do przebicia 8)
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ