Unknown theme - potrzebna pomoc

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Asix
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 27, 2005 16:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Unknown theme - potrzebna pomoc

#1 Post autor: Asix » wt kwie 11, 2006 20:37 pm

:arrow: http://soundt.w.interia.pl/track%2001.mp3

Niestety takie miszmasze perkusyjne są mi obce więc pojęcia nie mam kto to mógł popełnić, ale brzmi jakoś strasznie znajomo. Może to jakaś przeróbka, ost z filmu, serialu tv, gry więc byłbym "dźwięczny" jak ktoś ten przytupywacz zidentyfikuje.

Awatar użytkownika
Corsito
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 62
Rejestracja: sob mar 25, 2006 15:53 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Unknown theme - potrzebna pomoc

#2 Post autor: Corsito » wt kwie 11, 2006 22:42 pm

Asix pisze::arrow: http://soundt.w.interia.pl/track%2001.mp3

Niestety takie miszmasze perkusyjne są mi obce więc pojęcia nie mam kto to mógł popełnić, ale brzmi jakoś strasznie znajomo. Może to jakaś przeróbka, ost z filmu, serialu tv, gry więc byłbym "dźwięczny" jak ktoś ten przytupywacz zidentyfikuje.
Ja tu slysze mocne inspiracje Wall Breach / Kingdom of Heaven oraz Conanem Barbazyncą a wszystko podane w sosie ala Chronologie part. 4 J.M. Jarra

Awatar użytkownika
Mariusz Tomaszewski
Szofer w RCP
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 21:04 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#3 Post autor: Mariusz Tomaszewski » śr kwie 12, 2006 15:25 pm

Bardzo fajny kawałek, ale za cholerę nie mam pojęcia co to :P
Seksowny redaktor portalu www.filmmusic.pl :P

film-o-znawca
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 34
Rejestracja: wt maja 30, 2006 23:01 pm
Lokalizacja: From Hell

#4 Post autor: film-o-znawca » śr maja 31, 2006 07:53 am

Witam wszystkich forumowiczów

Wspomniany kawałek to najprawdopodobniej X-Ray Dog, dla niewtajemniczonych wspomnę tylko że utwory tej grupy są wykorzystywane prawie w co drugim trailerze. Na pewno wszyscy pamiętają zwiastun z "Opowieści z Narnii", tam właśnie był X-Ray Dog z utworem "Here comes the king"

Awatar użytkownika
Kuba
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 29, 2006 13:03 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5 Post autor: Kuba » czw cze 29, 2006 13:16 pm

Na pewno jest to jeden z tych trailerowych utworów, ale raczej nie X-Ray Dog - w ich twórczości zawsze charakterystyczne były bębny i wszelkiego radzaju kotły. Ten kawałek jest za łagodny. Stawiam na Immediate Music, Music Junkies albo Brand X :)

film-o-znawca
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 34
Rejestracja: wt maja 30, 2006 23:01 pm
Lokalizacja: From Hell

#6 Post autor: film-o-znawca » czw cze 29, 2006 23:16 pm

Nie bedę się upierał przy X-Ray'u bo pewności nie mam, ale nie do końca zgodzę się również z tymi kotłami i bębnami (przykładem może być choćby płyta "Dog in heaven", nie za dużo ich tam).
TU link do PlayDedGood, to taki serwis skupiajacy różne grupy tworzące muzykę na potrzeby szeroko rozumianej rozrywki, jak się ma trochę czasu (i wiedzy) można znaleźć (i odsłuchać) naprawdę ciekawe rzeczy. Może tam znajdziesz ten kawałek

ODPOWIEDZ