Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1501 Post autor: Jedi-Master » ndz sie 27, 2017 09:44 am

Sezon 6 jak na razie najlepszy :D

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1502 Post autor: Wawrzyniec » wt sie 29, 2017 13:26 pm

W sumie to jestem trochę zły pod koniec tego sezonu, ale po kolei przeanalizujmy ten finał:

Przede wszystkim Lena Headey wymiata i należą się jej nagrody! Jej rozmowa z Tyrionem to była prawdziwa uczta i aż się omal nie wzruszyłem, gdyż zrobiło się nostalgicznie. Ileż pięknych scen, kiedy jeszcze był Tywin było w tej scenie. I przynajmniej na chwilę można było znowu poczuć, stare dobre Game of Thrones i kolejne potwierdzenie, że najlepsi są Lannisterowie.


Już pomijam fakt, że podczas tej całej narady jakikolwiek protokół nie grał roli, czy też, że w całym odcinku Varys powiedział jedno słowo. Ale podczas tej długo oczekiwanej konfrontacji niestety zobaczyliśmy jaka przepaść dzieli między Cercei/Leną Headey, a Danką/Emilią Clarke.

Co prawda na początku Danka oczywiście musiał zrobić mocne wejście i brakowało tylko, aby jeszcze miała głośną irytującą muzykę podczas wjazdu smoka.I oczywiście Danka chciała przyszpanować i na początku jej się udało. Twardzielsko wleciała na smoku, zeszła z niego, zajęła swoje miejsce i... no właśnie i nic! Ta wielka królowa, po prostu nic nie robiła podczas tego spotkania, zero charyzmy, nic! I jako przeciwieństwo widzę Cercei, która jest władcza, ma charyzmę i po prostu widzę, że to jest królowa. Może i zła, ale jednak jakaś aura się wokół niej unosi.


A niestety widać jak bardzo twórcy faworyzują Jona, Dankę i Ayrę to pewnie czeka nas happyend. Nie wspominając o hipokryzji Cercei + Jamie = złe. Jon + Danka = Love!

Oj, bardzo bym chciał, aby Danka, albo Ayra zginęły, gdyż za bardzo irytują. Ale niestety zamiast tego pozbywają się najciekawszych postaci. I oczywiście uwielbiana przez fanów Ayra musiała zadać cios Littlefingerowi, którego śmierć strasznie, ale to strasznie mnie złości. Taka ciekawa postać i tak zmarnowana w tym sezonie! Nie wspominając, że i tak najzabawniejszy był motyw z Kalekim Starkiem.

"Jestem Trzyoką Wroną i w swych wizjach wiem, że Littlefinger jest winny". Na co reszta sali: "No to musi być prawda, wszak chłopak jest Trzyoką Wroną, nie pogada z nim".

W ogóle Kaleki Stark ze swoją końcową mową był, bardzo, ale to bardzo zły i ciężko się to oglądało.

Końcowa scena efekciarska, ale może być. I wynika z tego, że King miał taki sam plan jak Joker, wtedy kiedy on specjalnie chciał się złapać. Czyli on specjalnie zwabił smoki, aby następnie użyć go do zniszczenia muru :)


Ogólnie słaby ten sezon i nie podoba mi się kierunek w jakim on zmierza i jedyna nadzieja w Lannisterach i ich grających aktorach.

Muzycznie ostatni odcinek całkiem spoko i nawet mi się parę momentów podobało. Ok, teraz trzeba się zabrać za cyckorecenzję... Zaraz, zaraz, ale jaką znowu cyckorecenzję? Zaledwie dwie sceny erotyczne w sezonie, z czego jedna light. :evil: Kiedyś to miałem tyle nagości do wyboru, a teraz. :?
Ech...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1503 Post autor: qnebra » wt sie 29, 2017 13:38 pm

Widzisz, twórcy serialu zabrali cycki i już nie ma czego wstawiać do recenzji, lecz za to Ramin Djawadi robi coraz lepszą muzykę w GoT. Wnioskując, jakość muzyki jest wprost odwrotnie proporcjonalna do ilości cycków i seksu na ekranie.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1504 Post autor: Paweł Stroiński » wt sie 29, 2017 16:06 pm

Serialu nie oglądam, acz obserwuję fabułę sam nie wiem czemu (a parę co bardziej krwawych scen, owszem, obejrzę, jak Red Wedding, Joffrey Wedding, Śmierć Na Kiblu, YOU MURDERED HER!! itd.), więc mam pytanie:

czy Jon i Dany WIEDZIELI, że są rodziną, jak szli do łóżka? ;) Bo Jamie i Cersei owszem (trzy pierwsze odcinki akurat znam).

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1505 Post autor: Radek » wt sie 29, 2017 16:28 pm

Paweł Stroiński pisze:
wt sie 29, 2017 16:06 pm
Serialu nie oglądam, acz obserwuję fabułę sam nie wiem czemu (a parę co bardziej krwawych scen, owszem, obejrzę, jak Red Wedding, Joffrey Wedding, Śmierć Na Kiblu, YOU MURDERED HER!! itd.), więc mam pytanie:

czy Jon i Dany WIEDZIELI, że są rodziną, jak szli do łóżka? ;) Bo Jamie i Cersei owszem (trzy pierwsze odcinki akurat znam).
Nie wiedzieli, ale zapewne dowiedzą się w następnym sezonie i tu pojawi się problem. Jon na pewno na to nie przystanie.
Chociaż z drugiej strony, patrząc na historię rodziny Targaryen'ów i ich sposób zachowania czystej krwi poprzez kazirodztwo może nie być żadnego problemu. Czas pokaże :D

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1506 Post autor: Paweł Stroiński » wt sie 29, 2017 16:38 pm

Właśnie. Tak też sądziłem.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1507 Post autor: Wawrzyniec » śr sie 30, 2017 16:55 pm

Wgryzam się w Soundtrack i jest w porządku. Jest na czym ucho zawiesić, a i ostatni odcinek umuzyczniony był zacnie. Trudno będzie mi ocenić ten score jednoznacznie. I brakuje mi cycków :( I tu nie chodzi o epatowanie nagością, ale o zachowanie spójności uniwersum. W świecie George'a R.R. Martina po prostu jest rzeczą normalną, że kobieta po wejściu do danego pomieszczenia, czy podczas rozmowy z innym mężczyzną ściąga ubranie. To podchodzi pod dobry ton i tradycję, tak jak mówieniebdzien dobry.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1508 Post autor: Adam » śr sie 30, 2017 18:39 pm

Nocny Król to Cersei albo Trójoka Wrona, mówię Wam 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1509 Post autor: Wojteł » śr sie 30, 2017 23:25 pm

Wawrzyniec pisze:
śr sie 30, 2017 16:55 pm
W świecie George'a R.R. Martina po prostu jest rzeczą normalną, że kobieta po wejściu do danego pomieszczenia, czy podczas rozmowy z innym mężczyzną ściąga ubranie.
Nie tyle Martina, co duetu D&D
Adam pisze:
śr sie 30, 2017 18:39 pm
Nocny Król to Cersei albo Trójoka Wrona, mówię Wam 8)

pizdooka sroka :|
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1510 Post autor: Pawel P. » śr sie 30, 2017 23:35 pm

No dobra, kto to wydaje na CD? Ma być w Polsce? Nie żeby 7. sezon zrobił na mnie muzycznie jakieś specjalne wrażenie - za to filmowo jak najbardziej - ale skoro ma się sześć poprzednich soundtracków, to by wypadało dołączyć.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1511 Post autor: Pawel P. » śr sie 30, 2017 23:40 pm

Już widzę, WaterTower Music, 29 września. Czyli Sony.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1512 Post autor: Wawrzyniec » czw sie 31, 2017 13:01 pm

Wojtek pisze:
śr sie 30, 2017 23:25 pm
Wawrzyniec pisze:
śr sie 30, 2017 16:55 pm
W świecie George'a R.R. Martina po prostu jest rzeczą normalną, że kobieta po wejściu do danego pomieszczenia, czy podczas rozmowy z innym mężczyzną ściąga ubranie.
Nie tyle Martina, co duetu D&D
Tak i co jeszcze mi powiesz, że ta scena kiedy widzimy osoby uprawiające seks w burdelu, aby następnie przejść do innej osoby uprawiającej seks w burdelu, która podgląda te wcześniejszy osoby uprawiające seks, nie miała ważnego wpływu na fabułę? Albo ta w której Tyrion prezentuje Podrickowi różne prostytutki, albo tak kiedy dwie prostytutki uprawiają seks na oczach Littlefingera?

Brakuje mi dawnej Gry o Tron? :cry:
Pawel P. pisze:Już widzę, WaterTower Music, 29 września. Czyli Sony.
Za miesiąc? :? Strasznie dużo czekania :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1513 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 04, 2017 13:34 pm

Nie ma co czekać na wydanie fizyczne, recenzja już jest, która może niektórych do zakupu zachęci, lub nie:
http://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=2487

Obrazek

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1514 Post autor: Adam » ndz wrz 10, 2017 17:25 pm

S7 crew:

Music Produced by Ramin Djawadi
Music Supervisor: Evyen J. Klean
Music Editor: David Klotz
Orchestrator: Stephen Coleman
Additional Orchestration: Andrew Kinney
Performed by: The Czech Film Orchestra and Choir
Music Contractor: Zdena Pelikanova
Copyist: Pavel Ciboch
Recorded at Czech Television Sound Stage, Prague
Technical Score Advisors: William Marriott & Omer Benyamin
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1515 Post autor: Wawrzyniec » pt kwie 27, 2018 00:27 am

W sumie trochę tak dziwno, że po raz pierwszy od tylu lat mamy rok wolny od Gry o tron i kolejnej pracy Ramina. Dziwne uczucie, ale aby całkowicie nie zapomnieć tutaj mamy dokładne podsumowanie serialu i co w nim chodzi:

http://johnny-moronic.com/jmtv/gameofthrones/
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ