Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2995
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1441 Post autor: qnebra » śr sie 02, 2017 14:00 pm

Za to byłoby plumkanie i flety. Mi się podoba, że Ramin skręcił w stylistykę Glassa przy scenach z Cersei.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1442 Post autor: Wawrzyniec » czw sie 03, 2017 23:35 pm

Dziękuję wszystkim za miłe słowa. :) Tym bardziej, że zawsze zazdrościłem, Markowi, Pawłowi, hp_gofowi, czy Wojtkowi tej umiejętności wyszukiwania "ukrytych tematów". A tu proszę chyba mogę dołączyć do tego elitarnego klubu. :D
Przy czym też nie ukrywajmy te tematy Ramina, nawet jak są dość udane, to jednak dalej są pod względem budowy dość proste, a więc też nie jest aż tak trudno je wyłapać. A jak w końcu oglądam ten serial, słucham te soundtracki, recenzuje je, to w końcu czy człowiek chce, czy nie jakoś obcuje z tą muzyką i zapamiętuje ją.
I niestety tematy u Desplata są lepiej ukryte. Gdyż przede wszystkim Desplat nie piszę ich prostych i lepiej je maskuje swoim kompozytorskim i ambitnym kunsztem. :)

@Wojtek, w ostatnim odcinku Ramin zaaranżował temat Lannisterów. ( w nawiasie zaznaczę, że najwięksi hejterzy Ramina, przyznają, że ten mu się udał) i nawet się mu udało. Co podobno twierdziłeś, że jest niemożliwe.

I ze zgrozą stwierdzam, ze ja chyba rzeczywiście oglądam ten serial dla cycków, smoków i... muzyki Ramina :shock: Może jest w tym coś chorego i perwersyjnego, ale właśnie ta ciekawość jak Ramin sobie poradzi z kolejnym odcinkiem i czy się czegoś nauczy, trzyma mnie ciągle przy tym serialu. To trochę jak nauczyciel, która ma tumana w swojej klasie, ale tumana, który się stara i obserwuje jego drobne postępy z nadzieją, że będą z niego ludzie i tę trójkę na świadectwie maturalnym da się wystawić.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1443 Post autor: Wojteł » pt sie 04, 2017 01:37 am

Wawrzyniec pisze:
czw sie 03, 2017 23:35 pm
@Wojtek, w ostatnim odcinku Ramin zaaranżował temat Lannisterów. ( w nawiasie zaznaczę, że najwięksi hejterzy Ramina, przyznają, że ten mu się udał) i nawet się mu udało. Co podobno twierdziłeś, że jest niemożliwe.
Lol, co to by w ogóle miało znaczyć, że coś jest niemożliwe do zaaranżowania? To chyba musiałoby pozostać na wieki w formie samej melodii na papierze :P Każde użycie tego tematu w serialu jest odmiennym aranżem, chociaż one wszystkie oscylują w okół podobnej stylistyki.

Mocno poprzekręcałeś to, co mówiłem, nie powiedziałem, że są niemożliwe do zaaranżowania, tylko powiedziałem, że ten temat jest tak napisany, że naprawdę ma jakby "ograniczone" pole w tym aranżu - i że w sumie zawsze to będzie oscylował wokół jakiejś smętnej i nostalgicznej melodii, bo wydaje mi się być bardzo trudne, aby tak liryczną w charakterze melodię zaaranżować jako dumny i podniosły marsz (lub złowrogi w swym charakterze, jak temat Vadera) lub interesujący action-score.

Aranż z ostatniego odcinka jest trochę bardziej podniosły w charakterze, ale jakoś nie odbiega drastycznie od tego, co było słychać do tej pory - dalej kawałek jest smętny i melancholijny, więc moim zdaniem nihil novi pod względem charakteru czy emocji. I nie twierdzę, że inny aranż jest całkowicie niemożliwy, ale myślę, że jest bardzo trudny i trzeba by naprawdę dobrego kompozytora, żeby to wyszło (to tak trochę jakby ktoś chciał temat miłosny Cinema Paradiso albo temat z Listy Schindlera zaaranżować jako marsz - no pewnie teoretycznie na upartego by się dało, ale będzie to brzmiało po prostu śmiesznie i nieprzyjemnie, bo te melodie są bardzo nostalgiczne w swoim charakterze. Dobry kompozytor może i by znalazł na to jakiś patent, ale czy Ramin dałby radę? No nie wiem) :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1444 Post autor: Adam » ndz sie 06, 2017 12:24 pm

score z S7 wychodzi 29.09. na CD w Sony/WaterTower
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1445 Post autor: Wojteł » ndz sie 06, 2017 15:42 pm

Jak tam wrażenia po 4 odcinku? Ogólnie mam wrażenie, że poziom muzyki rośnie, ale zarazem coraz bardziej się oddala stylistycznie od reszty serialu. Zresztą, w poprzednim sezonie było tako samo, bo Light of the Seven w niczym nie przypomina całej reszty score'u :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1446 Post autor: Wawrzyniec » ndz sie 06, 2017 15:54 pm

Zaraz, zaraz, a czy ten odcinek to dopiero nie dzisiaj wieczorem ma się ukazać? Chyba, ze masz HBO, albo dostęp do tych wycieków?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1447 Post autor: Wojteł » ndz sie 06, 2017 16:09 pm

Wyciekł w czwartek czy piątek, więc już obejrzany ze dwa razy. Co prawda jakość trochę kiepawa, ale smoka w akcji widać całkiem dobrze :mrgreen:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1448 Post autor: Wawrzyniec » ndz sie 06, 2017 16:53 pm

Ja jednak wolę poczekač na HD, aby te smoki lepiej zobaczyć.

A zmiana stylu muzyki nie powinna dziwić, zważywszy, że i sam serial z poważnej produkcji stał się takim serialem klasy B. Plus wolałbyś dawnego Ramina? :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1449 Post autor: Wojteł » ndz sie 06, 2017 17:08 pm

Co ciekawe, muzyka zalicza wręcz odwrotną ewolucję. Zastanawiam się, czy to nie było tak, że pokazali Raminowi parę scen, pomysłów itd i pomyślał sobie "To chyba będzie jakaś kiczowata popierdółka, którą anulują po dwóch sezonach, nie ma co się męczyć nad tematem" i napisał jakieś takie gówniane ostinatko, a potem serial okazał się megahitem i zaczął tam dodać elementy, które stylistycznie są jakby z zupełnie innej bajki.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1450 Post autor: Paweł Stroiński » ndz sie 06, 2017 17:36 pm

Raczej fakt, że na 2 miesiące przed premierą wywalili kompozytora, który robił ten score i musiał cały sezon ogarnąć w kilka tygodni.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1451 Post autor: Wawrzyniec » ndz sie 06, 2017 17:47 pm

Plus otrzymał dokładne nakazy jaka ta muzyka ma być... Czy też bardziej jaka nie ma być? Nie może brzmieć jak muzyka średniowieczna, czy tzw. "rycerska" .nie może brzmieć jak do fantasy i Ramin nie może używać filetów.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1452 Post autor: Wojteł » ndz sie 06, 2017 17:51 pm

Wawrzyniec pisze:
ndz sie 06, 2017 17:47 pm
nie może brzmieć jak do fantasy i Ramin nie może używać filetów.
Szkoda, to by było eksperymentatorstwo na miarę Goldsmitha :mrgreen:

A w ogóle to kto to miał na początku robić? Bo coś mi zaczyna świtać, że faktycznie, była taka sytuacja. Revell?

Poza tym, oni od tych nakazów albo zaczęli odchodzić, albo w sumie Ramin miał w nich jednak nieco więcej swobody.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1453 Post autor: Wawrzyniec » ndz sie 06, 2017 17:54 pm

Warbeck ten od Zakochanego Szekspira.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1454 Post autor: Wawrzyniec » ndz sie 06, 2017 17:59 pm

Może być podobnie jak z Piratami, gdzie np. Bruckheimer też zabronił fletów i wprowadził doktrynę "Don't do this Goldsmith shit again" .A potem w trójce Hans już używa fletów. I tak pewnie Raminowi rośnie swoboda z sezonu na sezon.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1455 Post autor: Wojteł » ndz sie 06, 2017 18:04 pm

Chodziło mi bardziej o te filety o których pisałeś, nie wiem, czy rybne, czy z kurczaka, ale to na pewno by było ciekawsze od fletów :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ