firefox & blokada reklam (adblock)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Corsito
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 62
Rejestracja: sob mar 25, 2006 15:53 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

firefox & blokada reklam (adblock)

#1 Post autor: Corsito » czw mar 30, 2006 14:22 pm

Po przeczytaniu jaką to kase biją na soundtrack.pl :P (edit/copy/paste) z reklam , chciałbym powiedzieć tylko, że ja nie widze żadnych ;)

Awatar użytkownika
Mariusz Tomaszewski
Szofer w RCP
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 21:04 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#2 Post autor: Mariusz Tomaszewski » czw mar 30, 2006 15:00 pm

Też tego używam 8) Ale jak niestety pokazują wszystkie statystyki, nadal większość osób używa IE :evil: Dla przykładu: odwiedzający naszą stronę to 55% IE i tylko 29% Firefoxa :? Ech, kiedy ci ludzie pójdą po rozum do głowy...
Seksowny redaktor portalu www.filmmusic.pl :P

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10201
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#3 Post autor: Ghostek » czw mar 30, 2006 15:03 pm

Mariusz Tomaszewski pisze:Też tego używam 8) Ale jak niestety pokazują wszystkie statystyki, nadal większość osób używa IE :evil: Dla przykładu: odwiedzający naszą stronę to 55% IE i tylko 29% Firefoxa :? Ech, kiedy ci ludzie pójdą po rozum do głowy...
Mnie martwi inne zestawienie liczb. Mianowicie osób korzystajacych z określonego OS. 95.8 % to Windziarze, a tylko 1.9 % Linkarze... czyżbym był sam?:>
Obrazek

Awatar użytkownika
Mariusz Tomaszewski
Szofer w RCP
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 21:04 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#4 Post autor: Mariusz Tomaszewski » czw mar 30, 2006 15:08 pm

Dobrze, że ja odpalę komunikator i przeglądarkę, a ty mi jeszcze każesz na jakimś Linuxie działać? Proszę cię... :wink:
Seksowny redaktor portalu www.filmmusic.pl :P

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10201
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#5 Post autor: Ghostek » czw mar 30, 2006 16:12 pm

Teraz produkują tak banalne Linki, że nawet sześciolatek śmigałby na takich bezproblemowo (SuSe, Mandriva etc...) :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#6 Post autor: Thedues » sob kwie 01, 2006 13:40 pm

Blah z LINUXEM:/ nienawidze tego systemu;) Jestem juz przyzwyczajony do OS WINDOWSA, iż nie zamierzam zmieniać systemu na inny chyba, że na MACa:D

P.S. Już niedługo wychodzi VISTA:) własnie odpalilem sobie wersje beta:) powiem, że bije na głowe wszystkie systemy znane mi do tej pory;)
Choć wymagania to będzie miała OGROMNE;)

P.S.2 w tym 1% to użytkownicy uczący się na uczelniach i kompy na uczelniach:D:D
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10201
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#7 Post autor: Ghostek » sob kwie 01, 2006 13:48 pm

Fajnie tylko że Vista to przeniesienie właściwości i zalet jajka linuksowego na architekture windowsa (bardzo perfidna kopia rozbudowanego systemu linii poleceń... ponoć już 2 dnia od ukazania się bety jakis hacker stworzył 7 bugów na ten windowsowy "terminal" :P).
A no i nie powiem, że środowisko graficzne bazuje w większej mierze na Gnomie (przezroczystość, wilopulpitowość itp). Żadna nowość ta Vista :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#8 Post autor: Thedues » sob kwie 01, 2006 15:52 pm

Jedno pytanie;)
Widziales już Viste:) 30 centymetrów od Twojego Monitora:>?

Z Linuxem mialem do czynienie i mam na uczelni. Niestety żaden z wykładowców nie podważa zalet Windowsa;) cóż... Linux to po prostu dobre narzędzie(bezpłatne) dla programistów oraz dla administracji scieci;) Nic więcej;)
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10201
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#9 Post autor: Ghostek » sob kwie 01, 2006 16:06 pm

Nie siedziałem na Viście tu się przyznaję, ale przeglądając spis "nowości" jakie zafundowali w tym wydaniu pytam się... jakie to nowosci skoro już 3 lata temu były standardem na innych OS? :P

Tu nie chodzi o podważanie zalet windowsa, bo wiadomo że na dzień dzisiejszy jest bardziej funkcjonalny z tego względu że sporo oprogramowania jest tworzone na taplatformę. Wynika to z faktu, że do Open Source jeszcze nie rozwinłęo się zaufanie najwikeszych producentów oprogramowania, lub z tego że większośc z nich ma już podpisane umowy lojalnościowe z Microsoftem. Zmienia to się jednak. Wystarczy tylko spojrzeć na stale rosnącą liczbę specjalistycznych programów pisanych również pod jajko linuksa, oraz gier, które coraz częściej zaszczepane sa na ta platformę (niebanalnie przyczynił i przyczynia się do tego Mandrake Soft). ;]
Obrazek

Awatar użytkownika
Mariusz Tomaszewski
Szofer w RCP
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 21:04 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#10 Post autor: Mariusz Tomaszewski » ndz kwie 02, 2006 05:33 am

Co do gier... to ja bym się zastanawiał nie kiedy gry zaczną byc robionę pod linuxa, tylko jak długo gry będą robione na blaszaki. Niestety, ale konsole zaczynają wygrywać batalię o przodownictwo. Mam nadzieję, że nie dojdzie do tego, iż gry będą robionę wyłącznie na X-Boxa 3 i PS4, a nasze kompy będą stały smutne z boku. Po prostu nie wyobrażam sobie, abym miał grać w mojego ukochanego Football Managera siedząc przed telewizorem :P
Seksowny redaktor portalu www.filmmusic.pl :P

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10201
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#11 Post autor: Ghostek » ndz kwie 02, 2006 08:26 am

Niestety konsole wypierają PieCe i to jest bardzo widoczne. Zresztą nie ma co się dziwić, jak niektóre konsole mają takie paramaetry techniczne, że większość kompów się przy nich chowa, to jasne jest ze producenci wolą zainwestować w coś lepszego.
A tak na marginesie. Nie za duzi jesteśmy na gry?:P
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#12 Post autor: Tomek » ndz kwie 02, 2006 19:19 pm

Tomasz Goska pisze: Nie za duzi jesteśmy na gry?:P
Powiedz to mojemu ponad 50-letniemu wujkowi...
Obrazek

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#13 Post autor: Thedues » ndz kwie 02, 2006 19:43 pm

eee nie przesadzajmy;) Oczywiście, że gry będa robione i pod pecety;) Po prostu konsole są przystosowane najlepiej do gier;) a Konsole to male zabaweczki dla małych dzieciaków;) Oczywiście, że w tej całej masie nabywców znajdą sie i dorośli ludzi. Jednak kto o zdrowych zmysłach chce komputer wyłącznie do gier?!?! Niepokojące jest jednak to, że producenci X-Boxów(Microsoft), PS(Sony) wprowadzają udoskonalenia związane z klawiaturą, modemem odtwarzaniem filmów DVD być może już niedługo dojdzie do fuzji z Pcetami i będziemy mieć mega,hiper nowoczesne Pecie wraz z odjazdowymi konsolami;)
Jednak uważam, że Pecety jeszcze długo będa liczyć się na rynku gier komputerowych:)
W końcu znajdą sie i tacy którzy zrobią odpowiednie oprogramowanie, ażeby móc grać w rozrywke dostępną wyłącznie na małych czarnych skrzynkach:P
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#14 Post autor: Tomek » ndz kwie 02, 2006 19:51 pm

Thedues pisze:eee nie przesadzajmy;) Oczywiście, że gry będa robione i pod pecety;) Po prostu konsole są przystosowane najlepiej do gier;) a Konsole to male zabaweczki dla małych dzieciaków;) Oczywiście, że w tej całej masie nabywców znajdą sie i dorośli ludzi. Jednak kto o zdrowych zmysłach chce komputer wyłącznie do gier?!?! Niepokojące jest jednak to, że producenci X-Boxów(Microsoft), PS(Sony) wprowadzają udoskonalenia związane z klawiaturą, modemem odtwarzaniem filmów DVD być może już niedługo dojdzie do fuzji z Pcetami i będziemy mieć mega,hiper nowoczesne Pecie wraz z odjazdowymi konsolami;)
Jednak uważam, że Pecety jeszcze długo będa liczyć się na rynku gier komputerowych:)
W końcu znajdą sie i tacy którzy zrobią odpowiednie oprogramowanie, ażeby móc grać w rozrywke dostępną wyłącznie na małych czarnych skrzynkach:P
Czytałem właśnie o nowym cudzie Microsoftu - tzw, Window Media Center, skrzyneczka z telewizorem płaskim ileś tam calowym kosztująca jakieś 7-8 tys. i wszystko w jednym, totalny kombajn. Oczywiście Bill planuje że przez dwa lata sprzeda się około 3-miliony tych poronionych zestawów, ale ja wróżę rychłą śmierć rynkową temu dziwadłu...
Obrazek

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#15 Post autor: Thedues » ndz kwie 02, 2006 20:07 pm

Oj nie byłbym takim sceptykiem Tomku:P Ja znowóż czytałem, że Bill podobnież specjalnie wybudował dwe fabryki do składania tych czarnych skrzynek bo popyt na nie jest ponoć niewyborażalnie wielki;) Także jeśli Microsoft zamierza wyłożyć jakieś pieniądze to na pewno ma z góry przeliczone niewyobrażalne dla nas zyski:)
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

ODPOWIEDZ