Copy > Edit > Paste

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10201
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Copy > Edit > Paste

#1 Post autor: Ghostek » czw mar 16, 2006 21:20 pm

Filmmusic.pl źródłem? na to wygląda. Przeglądajac niektóre newsy na s.pl można dojść do takiego wniosku. Bo jak inaczej nazwać fakt, gdy na kilka godzin po wstawieniu przez Mariusza Tomaszewskiego newsa na filmmusic.pl, przeedytowana jego wersja pojawia się na konkurencyjnym portalu? Zbieg okoliczności, czy może chodzenie na łatwiznę?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mariusz Tomaszewski
Szofer w RCP
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 21:04 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#2 Post autor: Mariusz Tomaszewski » czw mar 16, 2006 21:26 pm

Chciałbym, żeby to był zbieg okoliczności, ale na to nie wygląda. Ten news był i tak spóźniony, zastanawialiśmy się, czy jest sens go umieszczać. Zdecydowaliśmy się, i jakie było nasze zdziwienie, kiedy następnego dnia na s.pl pojawił się taki sam news. Zastanawiające, zważywszy, że to nie pierwszy taki przypadek. Obawiam się również, że nie ostatni. Jeśli koledzy z s.pl zamierzają traktować nas jako swoje źródło, to mogliby zacząć nas trochę bardziej szanować. Łatwo jest cudzą pracę kraść, trudniej samemu coś robić.
Seksowny redaktor portalu www.filmmusic.pl :P

Awatar użytkownika
Łukasz Waligórski
Początkujący orkiestrator
Posty: 617
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:27 pm
Kontakt:

#3 Post autor: Łukasz Waligórski » czw mar 16, 2006 21:38 pm

No cóż... mnie spotkała nie raz ta sama sytuacja. Najświeższa dotyczy newa o Mychaelu Danna. News pojawił się w moim żródle kilka dni temu - ja zdecydowałem się opublikować go dopiero wczoraj.... po kilku godzinach na s.pl pojawił się on razem z garścią newsów skopiowanych z Film Music. najgorsze jest to że redaktorzy s.pl obużają się kiedy zwróci się im uwagę że przesadzają z tym swoim lenistwem. Przykład zamieszam niżej:

Obrazek

Oczywiście mój komentarz został usunięty i dostałem bana na wejścia na s.pl

Awatar użytkownika
Mariusz Tomaszewski
Szofer w RCP
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 21:04 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#4 Post autor: Mariusz Tomaszewski » czw mar 16, 2006 21:51 pm

Widzę Łukasz, że dzielimy te same troski odnośnie s.pl. Oczywistym jest, że nie musimy się lubić, ale szanować się trzeba nawzajem. Niestety do niektórych to nie dociera :?
PS. A nagroda im. Marka Manciny niczego sobie :lol: Ciekawe, kiedy Isham odbierze nagrodę im. Mariusza Tomaszewskiego :P
Seksowny redaktor portalu www.filmmusic.pl :P

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#5 Post autor: Paweł Stroiński » czw mar 16, 2006 21:52 pm

Z przykrością muszę powiedzieć ,że ten proceder powtórzył się nie pierwszy raz. Niedawno Olek Dębicz skopiował od nas newsa dotyczącego najnowszych projektów Hornera. Dzisiaj pojawiła się recenzja Apollo 13. Soundtracks.pl skopiowało od nas podawanie nazwisk kompozytorów w recenzjach. Wcześniej kilka dni po nas portal ten wprowadził klipy muzyczne w recenzjach. Chyba istnieje coś takiego jak uczciwa konkurencja...

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#6 Post autor: Thedues » czw mar 16, 2006 22:17 pm

Cóż w przypadku tego Torunskiego Portalu:D:D to raczej nie istnieje takie slowo jak uczciwa konkurencja;)

z Tymi ludźmi "nie ubiłbym nawet muchy w kiblu" :P
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

Awatar użytkownika
Mariusz Tomaszewski
Szofer w RCP
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 21:04 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#7 Post autor: Mariusz Tomaszewski » czw mar 16, 2006 22:19 pm

Zaciekawiło mnie jedno w tym wszystkim. Zwróćcie uwagę, jaki napis widnieje na bannerze na s.pl. Mowa o screenie zrobionym przez Łukasza. Myślę, że on wiele wyjaśnia :P
Seksowny redaktor portalu www.filmmusic.pl :P

Marcin Bensz

#8 Post autor: Marcin Bensz » czw mar 16, 2006 22:20 pm

Wygląda na to, że szanowne grono ma za nic Wasze zażalenia i racje. Przykład skasowania komentarza do newsa z jednoczesnym zbanowaniem danego IP świadczy wręcz o tym, że na s.pl stosuje się praktyki bardzo zbliżone do naszego wschodniego sąsiada. :-) Kto wie? Możliwe, że sam Aleksander Łukaszenko udzielał im "korepetycji" z "wolności słowa". ;-) Przykre jest to, że takie precedensy mają miejsce na s.pl.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#9 Post autor: Koper » czw mar 16, 2006 23:22 pm

LOL

nie wiedziałem, że polskie strony o muzyce filmowej to aż tak się wzajemnie "kochają". :D

Proponuję podrzucić im śniętą rybę w ramach tradycyjnego mafijnego ostrzeżenia. Względnie koński łeb do wyrka redaktora naczelnego portalu. ;):D

A swoją drogą to obiektywnie muszę przyznać, że u nich nawigacja na stronie jest troszkę lepsza...

Zbanujecie mnie za to? :D;)

Awatar użytkownika
Mariusz Tomaszewski
Szofer w RCP
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 21:04 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#10 Post autor: Mariusz Tomaszewski » czw mar 16, 2006 23:36 pm

To jeszcze tego admin nie zrobił?? Ech, kiepsko u nas z tym banowaniem :P
Nawigacja lepsza... hmmm, lepsza czy gorsza, to mnie nie interesuje. Mogą mieć lepszą grafikę, nawigację i co tam jeszcze chcą. Naprawdę, nie interesuje mnie to. Poroblem polega na tym, że uznali się za alfy i omegi w świecie muzyki. Dobra, są bucami. Uznali też, że nie muszą się z nami liczyć i szanować naszych opini. Są burakami. Ale jeśli ktoś nie szanuje mojego zdania, nie pozwala mi się u siebie wypowiwadać zgodnie z moimi poglądami, obraża mnie, a następnie wchodzi na naszą stronę i bezczelnie kradnie naszą pracę, to coś już jest nie tak. To czyni ich złodziejami.
Seksowny redaktor portalu www.filmmusic.pl :P

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#11 Post autor: Paweł Stroiński » czw mar 16, 2006 23:37 pm

Nie zbanujemy :), ale się chętnie dowiemy na czym polegają u nas problemy z nawigacją.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#12 Post autor: Koper » czw mar 16, 2006 23:52 pm

Może nie tyle problemy, co niepotrzebnie skomplikowane rozwiązania w opcji 'szukaj'. Chodzi o to, że gdy szuka się czegoś w recenzjach to trzeba wpisać imię i nazwisko kompozytora, a gdy w biografiach to ALBO imię ALBO nazwisko. Nie dało by się jakoś udoskonalić tej wyszukiwarki? Na soundtracks to chyba działa jak trzeba niezależnie, czy wpisze się samo imię, nazwisko, czy też jedno i drugie. :P
No i potem jak wyświetla się np. lista recenzji danego kompozytora, to gdy wejdę na jakąś reckę a potem będę chciał wrócić tradycyjnym sposobem (czyli w oknie przeglądarki wciskam WSTECZ :) ) do spisu recenzji to tu są lekkie trudności, trzeba potem jeszcze dać ODŚWIEŻ bo inaczej coś nie bardzo chce wrócić...

No to teraz ban murowany. ;):D:D

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#13 Post autor: Thedues » pt mar 17, 2006 11:01 am

jeszcze jedno slowo i będzie BAN!:P Koprze:D:D :evil:
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

Łukasz Remiś

#14 Post autor: Łukasz Remiś » pt mar 17, 2006 15:55 pm

Do Łukasz Waligórskiego: po pierwsze mógłbyś nie kłamać! Zostałeś zbanowany sporo wcześniej, za dużo grubsze chamstwo. I nie pochlebiaj sobie, mamy lepsze źródła newsów niż twoja śmieszna stronka.

Natomiast redakcję Filmmusic chciałbym spytać, po ile wy ludzie macie lat? Po 7 ?! Jakbym słyszał rozmowę w piaskownicy: a ja byłem pierwszy; a to moje zabawki. A ja pierwszy założyłem portal o muzyce filmowej, więc może przestaniecie mnie plagiatować ?! Jeszcze trochę i nie będzie nam wolno przecinków i kropek używać, bo się dowiemy, że to plagiat !

Weźcie się ludzie za jakąś robotę, bo choćby po tym temacie widać, że macie za dużo wolnego czasu.

Awatar użytkownika
Olek Dębicz
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 63
Rejestracja: pn cze 06, 2005 21:30 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#15 Post autor: Olek Dębicz » pt mar 17, 2006 16:40 pm

Równie dobrze mógłby Was oskarżyć portal Music From The Movies, Filmmusic Radio czy Soundtrack.net.
Aleksander Dębicz - redaktor portalu Soundtracks.pl

Zablokowany