Śmierć płyty CD?

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Śmierć płyty CD?

#46 Post autor: Bucholc Krok » ndz lis 13, 2011 10:43 am

W piątek miał być koniec świata. :roll:
A jakby główne wytówrnie wycofały się z CD to pociągną interes Intrady i inne w limitach. Nie ma co panikować na zapas.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Śmierć płyty CD?

#47 Post autor: Marek Łach » ndz lis 27, 2011 13:22 pm

Ciekawe:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... y_rok.html

Ale widzę, że oni to jakoś hurtem zliczają z winylami i albumami z netu, więc pewnie w kwestii CD niewiele to zmienia.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Śmierć płyty CD?

#48 Post autor: Adam » pt gru 09, 2011 09:21 am

jak widać śmierć cd szybko nie nadejdzie, a nasze gwiazdy sprzedają tyle płyt ile największe gwiazdy w historii :)

http://www.pudelek.pl/artykul/32685/dis ... ija_chiny/
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Śmierć płyty CD?

#49 Post autor: Adam » śr sty 04, 2012 19:42 pm

Hołdys na fejsie o piractwie:

"Z innej beczki, pirackiej. Kiedyś mi jedna prostytutka zakumplowana powiedziała "Uprawiamy ten sam fach. Też jesteś dymany".

:lol: :lol: :lol:

Hołdi niszczy jak zawsze :D ale ona miała rację :cry:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10221
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Śmierć płyty CD?

#50 Post autor: Ghostek » czw sty 05, 2012 14:28 pm

Myślę, że bardziej przez wytwórnie jest dymany niż przez ludzi zasysających jego utwory z sieci. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Śmierć płyty CD?

#51 Post autor: Bucholc Krok » czw sty 05, 2012 16:07 pm

Do tego co gada Hołdys nie ma sensu przywiązywać zbyt dużej wagi. Niedawno stwierdził, że najlepszą muzykę puszcza Tok-FM. LOL. Równie dobrze mógł powiedzieć, że Radio z Torunia. Zresztą w RM kiedyś zdarzało mi się trafiać na New Age a w Toku to tylko audycja z filmówką była/jest, która już się chyba skończyła zajechana tysięcznymi powtórkami.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Wraith
Szofer w RCP
Posty: 197
Rejestracja: wt paź 26, 2010 14:34 pm

Re: Śmierć płyty CD?

#52 Post autor: Wraith » czw sty 05, 2012 18:04 pm

Ciekawe, że w środku kryzysu gospodarczego nastąpił pierwszy od 2004 roku wzrost sprzedaży muzyki. I tylko 1/3 to dystrybucja cyfrowa. CD trzyma się mocno.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5930
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Śmierć płyty CD?

#53 Post autor: kiedyśgrześ » pt sty 06, 2012 18:53 pm

W środku kryzysu akurat renesans przeżywa kreatywna księgowość, więc to nie dziwi :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Śmierć płyty CD?

#54 Post autor: Templar » wt lut 28, 2012 20:17 pm

Apple jakiś nowy format tworzy:

http://myapple.pl/content/2845-apple-ro ... audio.html

ciekawe co tam wykombinują, obecne AAC całkiem dobre, lepsze niż MP3, a teraz ma być jeszcze lepsza jakość.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Śmierć płyty CD?

#55 Post autor: Adam » czw wrz 06, 2012 17:57 pm

ciekawą rzecz poruszył McClane :) nie wiedziałem o tym aspekcie prawnym tej platformy, no ale ja nie applowiec..

http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... __ale.html
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Śmierć płyty CD?

#56 Post autor: Adam » wt paź 16, 2012 20:11 pm

dobre zestawienie, ciekawe w ilu % rzeczywiste :) :

http://piracy.americanassembly.org/wher ... come-from/
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Śmierć płyty CD?

#57 Post autor: Adam » czw paź 18, 2012 17:42 pm

#FUCKVINYL

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Śmierć płyty CD?

#58 Post autor: Szczypior » czw paź 18, 2012 17:49 pm


Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Śmierć płyty CD?

#59 Post autor: Adam » czw sty 03, 2013 21:40 pm

podpinam tutaj -

Sony kończy z eko pakowaniem - i mój koment do tego: WRESZCIE! - http://www.cgm.pl/aktualnosci,27663,son ... ,news.html
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Śmierć płyty CD?

#60 Post autor: Adam » śr lut 20, 2013 11:26 am

żeby nie ciągnąc oftopu w Krudach, odpowiadam tutaj :P
Adam pisze:Owszem, do tego sprzedaż wersji digital jest DIAMETRALNIE WIĘKSZA niż płyt tłoczonych i sami kompozytorzy często na swoich stronach piszą w newsach że score wychodzi na itunes, a nie wspominają w ogóle że równolegle można kupić krążek tłoczony. Po prostu im się sprzedaż scorów na CD nie opłaca i hypują wersje digital z których jest o wiele więcej kasy - stąd rynek dąży w tym gatunku do specjalistycznych wytwórni z limitowanymi nakładami.
Tomek pisze:Spokojnie, CD ma ledwie 30 lat. Przy takim przyśpieszeniu technologii i mediów, to że temu medium udało się przetrwać i nadal trwać pokazuje tylko jego siłę i uniwersalność. Dlatego może nie ferujmy wyroków, bo i przetrwa pewnie kolejne 30 :) Wkurza jedynie nachalne propagowanie innych formatów a najsmutniejsze, że akurat cierpią przez to te rzeczy, które akurat na CD powinny się znaleźć.
nie za bardzo się tu zgadzę.. dvd też miało być rewolucyjnym formatem a nie przetrwało nawet 15 lat i już bluray go mooocno wypiera. cd będzie owszem jako element kolekcjonerski dalej, ale przepaść sprzedażowa ilości jakie nabija itunes w stosunku do płyt cd jest masakryczna - i im bardziej popularny gatunek muzyki tym różnica się powiększa.. nawet w muzyce filmowej ta tendencja jest coraz bardziej widoczna i coraz więcej scorów wychodzi tylko w mp3. taki jest rend i będzie to się pogłębiać - ku rozpaczy kolekcjonerów takich jak my.

aspekt wydań digital ma jeszcze jedną rzecz wartą poruszenia - jesli wydanie takie oferuje tylko biedne mp3 bez bookletu, to ja w to nie wchodzę. jeśli natomiast dostaniemy, nawet bez bookletu, ale np, 24bitowy master (vide Far Cry 3, Batman 3, czy choćby ostatni koncert Williamsa) czy wersję dts/dd5.1 itp, to ja jestem za, bo to jakość lepsza niż cd i za takie coś mogę płacić. no ale to już oczywiście kwestia gustu i oczekiwań nabywcy - jednemu wystarczy aż za naddto mp3 w @128, innemu nie.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ