Star Wars - I??? II??? III??? IV??? V??? czy VI???

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33964
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Star Wars - I??? II??? III??? IV??? V??? czy VI???

#1 Post autor: Wawrzyniec » wt lip 15, 2008 20:08 pm

Dla mnie oczywiście muzyka z wszystkich 6 filmów jest rewelacyjna i nie ukrywam, że jestem trochę dumny móc posiadać wszystkie soundtracki. Co mnie jednak bardziej interesuje to, do muzyki z którego filmu najczęściej wracacie, której płyty najczęściej słuchacie?
Ja na przykład najczęściej słucham muzyki z Zemsty Sithów. I też w przeciwieństwie do spotkanych opinii bardzo cenię tę muzykę. Co oczywiście nie oznacza, że muzykę z innych części/epizodów uważam za gorszą. Po prostu Star Wars Episode III Revange of the Sith jest płytą z całej Sagi, której najczęściej słucham.
A jak u was przedstawia się sytuacja :?: :)
Dziękuję za uwagę.

www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9837
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#2 Post autor: Wojteł » wt lip 15, 2008 21:46 pm

U mnie to zależy głównie od nastroju i pory roku. Na przykład latem najchetniej słucham nowej nadziei i zemsty sithów - jakos lubie porwacac do tej ostatniej latem, to wlsnie wtedy ją kupiłem, dwa lata temu. Do tych dwóch płyt wracam najczesciej, ale bardzo czesto slucham tez Imperium i ataku klonów, z mrocznego widma słucham głownie "Duel of the fates", reszte płyty dosyć rzadko. Powrót Jedi słucham w sumie czesciej od mrocznego widma, jednak nieco rzadziej od zemsty i nadziei. Jakośc nagrania nieco zniechęca od słuchania, zresztą ta płyta jest miejscami ciężka i mroczna, bardzo lubie takie klimaty, ale nie zawsze mam na nie ochotę ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10245
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#3 Post autor: Ghostek » pt lip 18, 2008 00:21 am

Ja najczęściej wracam do Mrocznego Widma, bo odzywa się sentyment - to jedna z moich pierwszych ścieżek dźwiękowych jakie posiadałem na kaseciakach :D Jedna z niewielu, które z biegiem czasu nie postarzały się i nie zmarniały w moich oczach ani w ogóle. Uwielbiam też ściechę do Imperium za tą dynamikę, polifonię, a nade wszystko tematykę... Marsz Imperialny rządzi :]
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33964
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#4 Post autor: Wawrzyniec » ndz lip 20, 2008 15:34 pm

Jeżeli chodzi o sentyment to powinienem w sumie najczęściej słuchać muzyki z Mrocznego widma, gdyż była to moja pierwsza płyta z muzyką z Gwiezdnych wojen. Ba, był to mój pierwszy soundtrack, od niego mogę powiedzieć wszystko się zaczęło :)
Ale to jednak Zemsta Sithów jest na czele. Chyba dlatego, gdyż idealnie łączy ona obie trylogie i jest idealnym zwieńczeniem całej muzyki. Po za tym lubię ten mroczny klimat i bogate wykorzystanie chóru.
Co do Nowej nadziei, Imperium kontratakuje, czy Powrotu Jedi to posiada wydania dwupłytowe, a więc nie za często udaje mi się przesłuchać całej muzyki za jendym zamachem. Ależ w końcu nie o to chodzi. Dlatego również wracam często do Imperium kontratakuje do Marszu Imperialnego oczywiście i do Powrotu Jedi, aby posłuchać mrocznego tematu Imperatora, czy rewelacyjnego chóru w decydującym starciu Luke'a z Vaderem, czy aby wreszcie posłuchać pięknego Victory Celebration/End Credits :) Piękna muzyka i piękne zakończenie Sagi.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!

http://www.lastfm.pl/user/Wawrzyniec_85

ODPOWIEDZ