Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#781 Post autor: lis23 » ndz maja 19, 2024 23:02 pm

Nie wiem, czy tu już było ale Peter Jackson powraca do filmowego Śródziemia i wybrał najnudniejszy temat z możliwych, czyli film o Gollumie ;)
Skoro mogą robić filmy osadzone w III Erze to mogliby zrobić film o przybyciu Sarumana, Radagasta i Gandalfa, o młodości Aragorna lub o założeniu królestwa Gondoru i Armoru ( choć to był koniec II Ery ).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58366
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#782 Post autor: Adam » pn maja 20, 2024 08:05 am

Nikogo to nie będzie interesować. Porażka serialu tylko zakończy te mrzonki o franczyzie, tak samo jak Mumia z Cruise’m zakończyła mrzonki o Monster Universe.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#783 Post autor: lis23 » pn maja 20, 2024 08:30 am

To nie będzie serial tylko film kinowy - Warner Bros ma prawa do filmów osadzonych w świecie wykreowanym przez Jacksona a Amazon ma prawa do seriali ;)

Z tymi prawami do twórczości Tolkiena jest straszny bajzel, np. na początku XXI wieku w okolicy premiery filmu "Drużyna Pierścienia" wyszła gra, która jednak przeszła bez echa bo mogła ona korzystać tylko z materiału książkowego ale nie mogła zawierać nic, co dodał Jackson, w tym wizerunków aktorów grających książkowe postaci, natomiast prawa do gier na podstawie filmów miało Electronic Arts, Oni z kolei nie mogli pokazać w grach na motywach filmów nic, czego nie było w filmach ale jest w książkach Tolkiena ;) Ten burdel doprowadził do tego, że obecnie gry, wydawane ongiś przez EA, czyli "Dwie Wieże", "Powrót Króla", "Trzecia Era", "Bitwa o Śródziemie" 1 i 2 oraz Podbój praktycznie nie istnieją: jeśli masz kopię fizyczną to ok ale cyfrowo już ich nie kupisz. Ja miałem obie Bitwy o Śródziemie w wersji pudełkowej na PC ale pożyczyłem koledze i już ich nie odzyskałem ... Teraz trzeba ściągać obraz płyty, wgrywać cracki, instalować Deamon Tools, itp.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58366
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#784 Post autor: Adam » pn maja 20, 2024 08:54 am

lis23 pisze:
pn maja 20, 2024 08:30 am
To nie będzie serial tylko film kinowy - Warner Bros ma prawa do filmów osadzonych w świecie wykreowanym przez Jacksona a Amazon ma prawa do seriali ;)
ale ja to wiem..
serial był lol-kontentem, a drugi sezon nie zapowiada się lepiej, więc - duża szansa - będzie gwoździem do trumny.
skasują za chwilę to uniwersum, tak jak z powodu Mumii zrobił Universal, bo nikt nie będzie chciał tego oglądać.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#785 Post autor: lis23 » pn maja 20, 2024 09:00 am

Wątpię bo już ruszyły prace nad trzecim sezonem - Amazon za dużo pieniędzy wydał na prawa i na produkcję serialu, żeby teraz zrezygnować. Rezygnować to mogli po pierwszym sezonie, żeby ograniczyć koszty a nie teraz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58366
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#786 Post autor: Adam » pn maja 20, 2024 09:30 am

serialu nie skasują, ale inne tak.
przecież to Warner, oni najwięcej rzeczy kasują albo zamykają w szafach gotowe na wieczny odpoczynek :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#787 Post autor: lis23 » pn maja 20, 2024 09:51 am

Ale Warner NIE MA praw do seriali, ciągle mylisz filmy z serialami ;)
Warner może kręcić tylko filmy osadzone w III Erze Śródziemia i spójne z wizją Petera Jacksona.
Początki serialu Amazona sięgają 2017 roku, kiedy to w końcu rozstrzygnięto spór pomiędzy Warner Bros. a spadkobiercami spuścizny po J.R.R. Tolkienie, co otworzyło drogę sprzedaży praw do nowych produkcji toczących się w Śródziemiu. Wśród najważniejszych graczy w batalii o te prawa znalazły się rzecz jasna właściwie wszystkie czołowe serwisy streamingowe, takie jak Netflix, HBO i Amazon, które zdecydowały się przedstawić przeróżne wizje rozwoju kolejnych fantastycznych opowieści. Po linii najmniejszego oporu mieli pójść przedstawiciele HBO, którzy zaproponowali standardowy remake trylogii Petera Jacksona. Z kolei Netflix roztoczył wizję kilku, powiązanych ze sobą serii, których bohaterami mieli być m.in. Aragorn i Gandalf, co podobno kompletnie nie spodobało się drugiej stronie.
Przedstawiciele Amazona zdecydowali się na pójście zupełnie inną drogą. Wprawdzie bowiem nie przedstawili jednej, spójnej wizji tego jak ma wyglądać nowa produkcja, ale obiecali ścisłą współpracę zarządcami praw intelektualnych po pisarzu, podkreślając że zależy im przede wszystkim na ochronie dziedzictwa Tolkiena. W 2017 roku negocjacje w sprawie praw do realizacji serialu weszły w decydującą fazę. Niebagatelną rolę miał w nich odegrać fakt, iż zaangażował się w nie Jeff Bezos, sam będący wielkim fanem książkowego “Władcy Pierścieni”, a kwota zakupu praw do serii - według doniesień prasowych - mogła się ostatecznie zamknąć w kwocie nawet ćwierć miliarda dolarów.
https://www.ppe.pl/publicystyka/342706/ ... azona.html
Ostatnio zmieniony pn maja 20, 2024 10:38 am przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58366
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#788 Post autor: Adam » pn maja 20, 2024 09:56 am

lis23 pisze:
pn maja 20, 2024 09:51 am
Ale Warner NIE MA praw do seriali, ciągle mylisz filmy z serialami ;)
a ja tłumaczę kolejny raz, że piszę o filmach, które mają masowo nadciągać, od pierwszego o Gollumie zaczynając...
a skończy się pewnie na tym jednym i zrezygnują z kolejnych, bo nie będzie tego nikt chciał oglądać ani finansować.
serial jest jeden, przyjęty fatalnie i o wiele lepiej nie będzie, ale na niego już kasę wyłożyli więc muszą go dociągnąć.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#789 Post autor: lis23 » pn maja 20, 2024 10:41 am

Wszystko zależy od tego, jak ten film o Gollumie zostanie przyjęty i jakie mają plany na kolejne filmy a jeszcze w grudniu tego roku pojawi się w kinach Anime o jeźdźcach Rohanu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58366
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#790 Post autor: Adam » pn maja 20, 2024 16:06 pm

na zachodzie bez zmian z wysyłkami z Amazona ;-)

Showed up today in one of their usual plastic envelopes they love to send media in no matter the shape/size/cost. Of course it's damaged.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#791 Post autor: lis23 » pn maja 20, 2024 18:51 pm

DPD dzisiaj wysłało do mnie paczkę, zobaczymy, kiedy i w jakim stanie dojdzie ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#792 Post autor: Wawrzyniec » wt maja 21, 2024 11:54 am

Mystery pisze:
sob maja 18, 2024 18:38 pm
Wawrzyniec pisze:
sob maja 18, 2024 18:28 pm
Koper pisze:
sob maja 18, 2024 10:07 am
Sauron fryzurę zmienił. :P
Sauron to w ogóle całkowicie się zmienił. Zupełnie nowy aktor i trochę szkoda, gdyż akurat ten poprzedni był najlepszym elementem całego tego serialu. Pomijając oczywiście muzykę Beara McCreary'ego, która jest nawet trochę za dobra jak na ten serial.
Hę?
Spoiler:

A zwiastun taki jak zapowiadano, drugi sezon ma być mroczniejszy i to widać, choć nie wiem czy to tak dobrze dla samej muzyki.
A to najmocniej przepraszam. Gdzieś mi przeleciała informacja, że ma być recasting tej postaci. I w drugim sezonie ma go zagrać ktoś kto jest People of Colour.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#793 Post autor: lis23 » śr maja 22, 2024 17:53 pm

Na razie ze strony DPD mam takie informacje:

2024-05-20 18:09:32 Nadanie paczki za granicą
2024-05-20 17:55:48 Powiadomienie mail WA1
2024-05-19 19:30:30 Zarejestrowano dane przesyłki, przesyłka jeszcze nienadana

Mam nadzieję, że nie będzie problemu z doręczeniem bo w adresie na Amazon.com mam slaskie .
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#794 Post autor: lis23 » czw maja 23, 2024 17:48 pm

Thursday, May 23
8:06 AM
Completed customs clearance.
PL, PL PL

Jak myślicie, jak to długo może jeszcze potrwać? Niby ma być 29 maja ale oni zawsze tak piszą a często jest szybciej.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26182
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#795 Post autor: Koper » czw maja 23, 2024 19:00 pm

Jezu, Lisu, co to Ty tu na forum jakieś "śledzenie przesyłek DPD" robisz. To już lepiej jakieś epic faile rób a nie taki dziwny spam. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ